Beatrix is rolmodel ouderen Baas kan werklozen helpen Proef met milieuvriendelijke TNT-trucks in Rotterdam Doorwerken tot op hoge leeftijd maakt koningin inspiratiebron. Eurozone houdt handelsoverschot McDonald's investeert in restaurants Europa Fiat voor overname Delta Lloyd door CZ Warm voorjaar spekt boomkwekers Ordina boekt hoger bedrijfsresultaat PZC Woensdag 22 augustus 2007 15 ROTTERDAM - De Rotterdamse burgemeester Ivo truck van 9 ton en een bestelauto van 3,5 ton. gengaan. De voertuigen die in Rotterdam worden Opstelten maakt een proefrit tijdens de introduc- Postbedrijf TNT wil samen met organisaties als getest, veroorzaken geen uitstoot die schadelijk tie van twee elektrische trucks. Het betreft een Smith Electric Vehicles de klimaatverandering te- is voor het milieu. foto Rick Nederstigt/ANP =g «gj "jg MARKTBERICHT UTRECHT - Werkgevers moeten een duidelijkere rol krijgen bij het aan een baan helpen van werklozen, vindt CNV Hout en Bouw. Men sen kunnen pas echt aan de slag als zij opgeleid worden voor de be schikbare vacatures en werkgevers weten precies aan wat voor men sen zij behoefte hebben. „Wij horen vaak van werkgevers dat er geen geschikte kandidaten zijn om openstaande vacatures in te vullen. En dat terwijl nog zoveel mensen in Nederland zonder werk zitten", aldus Arend van Wijngaarden, voorzitter van de CNV-bond. Hij stelt daarom voor dat werkgevers het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) laten weten welke nieuwe werknemers zij nodig hebben. Het CWI selec teert vervolgens kandidaten die worden opgeleid voor het werk. De kosten van de opleiding zijn voor de uitkeringsinstanties. Eerder dit jaar concludeerde de Raad voor Werk en Inkomen (RWI) al dat projecten om men sen aan het werk te helpen die uit gaan van concrete vacatures, goed werken. Dat betekent dat mensen gericht worden geschoold voor het opvullen van vacatures. De RWI pleitte voor een landelijke regeling om dit soort scholingsprojecten fi nancieel te ondersteunen. door Hans Jacobs DEN HAAG - Het kabinet doet er goed aan om koningin Beatrix in te zetten in de campagne om men sen ervan te overtuigen dat het goed is om na hun 65ste levensjaar door te werken. Volgens onder zoek van het Nidi, het Nederlands Interdisciplinair Demografisch In stituut, wordt Beatrix (69) gezien als het ideale rolmodel. Een vijfde van de ondervraagden ziet onder bekende Nederlanders die tot op hoge leeftijd doorwer ken de koningin als 'inspiratie bron'. Haar zwager Pieter van Vollenho ven (68) wordt niet genoemd. In de top tien staan verder onder anderen Johnny Kraaijkamp sr., LUXEMBURG - De dertien eurolan den hebben in juni opnieuw een handelsoverschot laten zien met de rest van de wereld, van 7,8 mil jard euro. De exporten stegen in vergelijking met de maand ervoor met 1,7 procent en de importen met 0,7 procent. Dat blijkt uit cij fers van het Eurostat, het statis tisch bureau van de EU. De 27 EU-landen gezamenlijk ver toonden weer een handelstekort, van 9,4 miljard euro. De exporten stegen met 3,1 procent, de impor ten met 1,1 procent. Wim Kok en de onlangs overleden majoor Bosshardt. Het onderzoek werd verricht voor het ministerie van Economische Zaken. Dat zoekt bij een vergrijzen de beroepsbevolking naar moge lijkheden om de arbeidsparticipa tie te verhogen, één van de doel stellingen van het kabinet. Rolmo dellen zouden werkgevers kunnen verleiden werknemers langer in dienst te houden - daar zijn zij tot nu toe niet happig op - en werkne mers bewegen langer door te wer ken. De Nidi-onderzoekers Harry van Dalen en Kène Henkens vinden de topplek voor Beatrix verras send. „Die positie roept zowel ver wondering als bewondering op", schrijven zij. Verwondering, omdat de koningin niet bepaald het toonbeeld is van een mobiele en flexibele werkne mer, daar zij al 27 jaar een vaste BERLIJN - McDonald's zal nog dit jaar 800 miljoen euro in de restau rants in Europa investeren, 's We relds grootste fastfoodketen ziet het continent als de belangrijkste groeimarkt op ditmoment. Dat zei McDonald's-topman Ralph Al varez gisteren. De investering staat gelijk aan die in de Verenigde Sta ten, hoewel McDonald's daar twee keer zo veel eetgelegenheden heeft als in Europa, aldus Alvarez. McDonald's wil zich in Europa concentreren op de franchise-for- mule: werkplek heeft, evenals een royale ontslagbescherming en een on wrikbaar salaris. En bewondering vanwege haar doorzettingsvermo gen en het feit dat zij, ondanks te genslagen in de familiekring, over eind blijft en onverminderd door werkt. „De nummer 2 op de lijst - Johnny Kraaijkamp sr. - roept eveneens verwondering op, omdat zijn ja renlange partner (van het cabaret duo Johnny 8c Rijk) - Rijk de Gooijer (1925) - geen enkele stem krijgt en toch van hetzelfde bouw jaar is", meldt het tweetal. Opvallend is dat de genoemde rol modellen beroepen en beroeps groepen vertegenwoordigen waar- Ministerie van Economische Za ken zoekt bij een vergrijzende beroepsbevolking naar mogelijk heden om de arbeidsparticipatie van ouderen te verhogen. GOES - Zorgverzekeraar CZ mag de zorgactiviteiten van Delta Lloyd overnemen. De Nederlandse Me dedingingsautoriteit (NMa) stemt in met deze transactie. De toezicht houder heeft geconcludeerd dat door de verwerving van een deel van Delta Lloyd geen economi sche machtspositie ontstaat of wordt versterkt die de concurren tie op de markt voor zorgverzeke ringen beperkt. Na de overname is CZ met een marktaandeel van 20 procent de derde zorgverzekeraar in Nederland. in langer doorwerken niet zo onge bruikelijk is: politici, bestuurders, artiesten, wetenschappers. Voor beelden uit het bedrijfsleven zit ten er niet bij. „En dat terwijl de echte doorzet ters onder de ouderen de zelfstan digen zijn. Nederland telde in 2005 54.000 zelfstandigen ouder dan 65 jaar, dat is 6 procent van al le zelfstandigen in Nederland, ter wijl de werkzame 65-plussers maar 0,5 procent van alle werkne mers uitmaken", stelt het Nidi vast. Andere mensen die veel inspire ren met het doorwerken tot op ho ge leeftijd zijn onder anderen: Wim Kok (1938), Majoor Boss hardt (1913-2007), Ben Bot (1937), Mary Dresselhuijs (1907-2004), Wim Duisenberg (1935-2005), El len Vogel (1922), Frits Bolkestein (1933)» )an Wolkers (1925) en Ruud Lubbers (1939). ZOETERMEER - Het warme voorjaar heeft de boomkwekers geen windeieren gelegd. Aangemoedigd door het mooie weer gingen men sen al in maart aan de slag in de tuin en ook steeg de export van vaste planten en boomkwekerijge wassen dit seizoen tot 433 miljoen euro. Volgens het Productschap Tuinbouw is dat een stijging van 9 procent vergeleken met 2006, dat juist een koud voorjaar kende. Vooral de uitvoer naar Duitsland steeg, want de oosterburen bestel den voor bijna 140 miljoen euro. BEURS MARKT GOES Uien, direct leveren af land: 6,00 - 8,50 euro. Tarwe: 205 euro per ton. Brouwgerst: 230 euro per ton. Voergerst: 200 euro per ton. Blauwemaanzaad: 1800 euro per ton. Karwij: 600 euro per ton. Capucijners: 400 euro per ton Veldbeemd, uit de schuur: 50 - 60 euro per ton. Roodzwenk, uit de schuur: 55 - 65 euro per ton. Engels Raaigras, goede kwaliteit uit de schuur: 50 - 65 euro per ton. Tarwestro, grote pakken uit de schuur: 90 -110 euro per ton. Tarwestro, kleine pakken uit de schuur: 75 - 85 euro per ton. Gerstestro, grote pakken uit de schuur: 60 - 75 euro per ton. Gerstestro, kleine pakken uit de schuur: 75 - 90 euro per ton. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO: www.ZLTO.nl NIEUWEGEIN - De automatiseerder Ordina heeft in het eerste halfjaar een bedrijfsresultaat voor afschrij vingen (ebita) geboekt van 25,8 miljoen euro. Dit is een stijging van 32 procent ten opzichte van een jaar eerder. De omzet groeide van 257,9 miljoen naar 311,4 mil joen euro. Ordina heeft de verwachtingen over geheel 2007 negatief aange past. Het bedrijf verwacht dit jaar een omzet van 660 miljoen euro. Eerder rekende Ordina op een om zet tussen de 660 en 690 miljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15