Ik breng de zee terug in olieverf DSailde Ruyter ging van het water. Dat alles bij elkaar maakt het doek." De oorspronkelijk uit Noord-Wales afkomstige schilder exposeert negen olieverven. Daarnaast hangt zijn werk Remembrance in de kerk. Dat maakte hij ter gelegenheid van het Michiel de Ruyter jaar voor de tentoonstelling De Ruyter Herdacht. „Ik heb mijn eigen gedachten over Michiel op doek gezet." De andere exposanten tonen schilderij en in verschillende technieken met onderwerpen als sleepboten, zeezichten en zeilschepen. Annemarie Zevenbergen Sint Jacobskerk vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus 10-17 uur Olieverfschilderij van Britse tea clipper Ariel, Peter Bickers gen ook maritieme werken van Peter van Nes, Jan de Quelery, Peter Brauns, Piet Griep en Henry Berbers. Na een ernstige ziekte werd Peter Bickers eind jaren negentig gedwongen tot een bestaan aan wal. Voor hem geen verre reizen meer. Maar de passie voor de zee bleef „Ik breng de zee nu terug in olieverf. Het blijft me fascineren, de beweging van het water, de lucht. Dat is nooit hetzelfde. De zee is altijd anders, de lucht ook. Iedere dag fotografeer ik luchten en iedere dag verschilt." „Ik ben in 1998 begonnen met schilde ren. Scheepvaart heeft mijn voorkeur en dan het liefst zeilschepen. Daar maak je betere schilderijen mee. Dat komt door de actie die er in zit. Door het spel van zon en wind in de zeilen, de bewe „Ik bekeek alles natuurlijk vanaf een schip. En vanuit dat perspectief, vond ik de stad altijd zo mooi. De contouren van de boulevards, geweldig. Nu bekijk ik alles vanaf de andere kant en het blijft mooiDat had ik toen nooit gedacht, varend over de Westerschelde." Peter Bickers exposeert tijdens Sail de Ruyter een deel van zijn olieverven in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Daar han Hij had tijdens zijn varende leven nooit gedacht de zee vanaf de wal in Vlissingen te bekijken. Peter Bicker, oud eerste-stuurman, pas seerde de Vlissingse boule vards vroeger regelmatig op weg naar Antwerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 106