Loth Loriën Driemastschoener T-jScUlde Ruyter race Rotterdam - Oostende - Ramsgate - Amsterdam. We hebben ruimte aan boord voor 90 daggasten en accommo datie voor 36 gasten voor een langere tocht." Annemarie Zevenbergen Thuishaven: Amsterdam Bouwjaar: 1907 Lengte: 48.00 mtr. Breedte: 6.00 mtr. Diepgang: 2.70 mtr. Zeilopp.: 500 m2 Masthoogte: 32 m. Aantal zeilen: 7 Dat de huidige eigenaar van de Loth Loriën Jaap van der Rest in de ban is van Tolkien blijkt wel uit de naam van het schip. Lothlórin (bloem uit een droom) is één van de benamingen die J. R. Tolkien gaf aan het elfenwoud van Mallorn-bomen in zijn werk In de ban van de ring. Het wekt dan ook geen ver wondering dat Van der Rest de andere schoener in zijn vloot J. R. Tolkien doopte. Benieuwd wat Van der Rest zich verder droomt uit Tolkien's oeuvre. De Loth Lorien werd in 1907 in het Noorse Bergen gebouwd als haringlog- ger. Jaap van de Rest kocht het in 1989 onder de naam Njord en begon met de verbouwing ervan. Drie jaar later ging de voormalige logger als tweemast schoener met moderne tuigage in de vaart met de nieuwe naam. In de winter van 2001/2002 werd het schip opnieuw omgebouwd en gemo derniseerd en werd er een mast bij gezet. In 2002 voer de Loth Loriën voor het eerst naar zee als driemastgaflfelschoe- ner. Kapitein Jorrit de Vries vaart het schip samen met een stuurman/vrouw. De Vries: „Het is een snel schip en het doet vaak mee aan regatta's zoals Hanse Sail in Rostock en de Hiorten regatta in Zweden. Jarenlang voer het schip ook mee in Race the Classics. Een studenten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 102