Negatief reisadvies Yucatan Kingston puinhoop na passage van Dean TRASIMEEIMSE MEER KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Enkele tientallen Nederlanders van Yucatan geëvacueerd. Ontvoerde Duitse vrouw bevrijd Duitse politie pakt seriemoordenaar Orkaan bereikt snelheden van bijna 240 kilometer per uur. Hl NA AIRLINES Vliegtuig explodeert kort na landing 8-/15-daagse autovakantie Italië Voor een spotprijs naar het prachtige Toscane waarom zou je verder zoeken PZC Dinsdag 21 augustus 2007 9 DEN HAAG - Het ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft in verband met de orkaan Dean een negatief reisadvies gegeven voor het Mexi caanse schiereiland Yucatan. Naar verwachting passeert Dean van ochtend het gebied rond n uur (Nederlandse tijd). Ook reizen naar Belize worden ontraden. Het ministerie adviseert mensen die al in deze gebieden verblijven de aanwijzingen van de lokale au toriteiten en touroperators op te volgen en berichtgeving over de or kaan in de media goed te volgen. De Mexicaanse autoriteiten heb ben de hoogste alarmfase afgekon digd voor het zuidoosten van Yuca tan. Het gaat om het toeristisch be langrijkste gebied van de regio. Tientallen Nederlanders zijn de af gelopen dagen geëvacueerd uit Yu catan. De toeristen zijn van kleine kustplaatsen en eilandjes voor de kust naar elders gebracht. Reisorganisatie TUI Nederland (Holland International, Arke, Kras) heeft ongeveer 650 mensen in het gebied. De meesten verblij ven in de badplaatsen Playa del Carmen en Cancün. Plaatselijke au toriteiten hebben orkaanbestendi- ge accommodaties aangewezen als tijdelijk onderkomen voor toeris ten. Meer dan driehonderd men sen die hun reis boekten bij Neckermann vieren vakantie in het door de orkaan bedreigde ge bied. OAD heeft er 250 klanten. „Of het verstandig is ze nog ergens anders heen te brengen, is zeer de vraag. De orkaan komt waarschijn lijk een stuk zuidelijker Mexico binnen dan aanvankelijk werd voorspeld", aldus een woordvoer der van OAD. Martinair heeft gisteren de vlucht van Amsterdam naar Cancün afge last. Daardoor konden 270 passa- Buitenlandse Zaken ontraadt toe risten om naar het Mexicaanse Yucatan te reizen. Tientallen Ne derlanders zijn daar naar veiliger oorden gebracht. giers niet naar hun vakantiebe stemming en eenzelfde aantal kon niet terug naar Nederland. Even eens in afwachting van de orkaan is gisteren de vlucht van ArkeFly (TUI) van vanmiddag enkele uren uitgesteld. TUI gaat ervanuit dat de vlucht uiteindelijk wél door gaat. Bij alarmcentrale SOS Internatio nal waren in verband met Dean gisteren geen meldingen binnenge komen van Nederlanders in nood. Volgens directeur Piet Hein De bets van de Stichting Calamiteiten fonds Reisgelden kunnen toeris ten ervan uitgaan dat ze eventuele schade vergoed krijgen, mits hun reisorganisatie is aangesloten bij de ANVR. KABUL - Een Duitse vrouw die za terdag werd ontvoerd in Afghanis tan, is gisterochtend bevrijd door agenten in de hoofdstad Kabul. Vier gijzelnemers werden gearres teerd. Ze zouden niet behoren tot de radicale Taliban-rebellen, maar tot een 'gewone' criminele bende. De ontvoerders wilden een mil joen dollar losgeld, aldus het Af ghaanse ministerie van Binnen landse Zaken gisteren. AKEN - De Duitse politie heeft een man gearresteerd die wordt ver dacht van moord op vijf vrouwen. De 51-jarige man zou de moorden in de jaren '80 hebben gepleegd. De slachtoffers waren tussen 15 en 31 jaar oud. De eerste moord, op een 18-jarige vrouw, was in 1983. Zeven jaar later sloeg de man voor het laatst toe, aldus Duitse media. KINGSTON - De orkaan Dean heeft gisternacht omvangrijke schade aangericht op het Caraïbische ei land Jamaica. Voor zover bekend zijn er geen mensen door omgeko men. Het Amerikaanse Orkanen Cen trum in Miami liet weten dat Dean bij het passeren van Jamaica windsnelheden tot bijna 240 kilo meter per uur bereikte. Het oog van de orkaan ging enkele kilome ters uit de kust langs het zuiden van Jamaica. Delen van de hoofd stad Kingston kwamen onder wa ter te staan. De straten lagen vol met geknakte bomen en dakpan nen. Politiemensen gingen gisteren de straat op om plunderingen te voor komen. In Kingston schoot de poli tie op twee mensen die in een be drijf wilden inbreken. De twee raakten gewond. Volgens de Verenigde Naties heeft Dean tot dusver in het Caraïbisch gebied negen mensenlevens geëist. Op Cuba zijn meer dan 150.000 mensen geëvacueerd met het oog op de naderende orkaan. De auto riteiten vrezen daar voor overstro mingen. De olieprijs daalde gisteren nadat uit computervoorspellingen was gebleken dat Dean de olieplatfor men in de Golf van Mexico links laat liggen. Het gebied is goed voor een derde van de Amerikaanse olieproductie. pagina 31: Vlissings stel beleeft or kaan Dean in Jamaicaans hotel e-18616 TOKYO - Een Taiwanees vliegtuig is na landing in Japan in brand gevlogen. Alle 165 inzittenden konden giste ren op het laatste nippertje het toestel verlaten voordat deien van het vliegtuig explodeerden. Oe oorzaak van de brand, die waarschijnlijk ontstond in een motor, is nog onbekend. Van terrorisme lijkt geen sprake. De brand is een grote tegenslag voor de Taiwanese lucht vaartmaatschappij China Airlines. Deze onderneming be gon na een aantal ernstige ongelukken juist weer een betere naam te krijgen. foto Tomoyasu Yamauchi/AP Inclusief ontbijt en diner'. vanaf Proef het zoete Italiaanse leven! KRAS selec teerde een fantastische autovakantie naar het prachtige Toscane. Een 8-daags verblijf in dit schitterende stukje Italië boekt u al vanaf slechts 169! Dat is echt geen geld, zeker als u weet dat ontbijt en diner inclusief zijn! Dat wordt dus snel boeken en koffers pakken... TRASIMEENSE MEER Natuurlijk kunt u aan het Trasimeense Meer heerlijk ontspannen, een verfrissende duik nemen, gaan zeilen of heerlijk luieren op één van de strandjes aan het meer. Of maakt u liever een mooi boottochtje naar het eiland Maggiore? Maak schitterende wandelingen of fietstochten en geniet van het mooie uitzicht over het door riet omkraagde meer. Maak prachtige autorit ten door het karakteristieke Toscaanse heuvel land naar o.a. het middeleeuwse Assisi met de basiliek van Franciscus en de Santa Chiara, of het indrukwekkende Perugia? Aan te raden zijn tevens een bezoek aan Orvieto, de stad der pausen en het hooggelegen en ommuurde Cortona. Of u nu houdt van prachtige land schappen, schitterende steden, of gewoon van 'La Dolce Vita': Italië biedt het allemaal! HOTEL BELVEDERE v.a. 169 Het gezellige familiehotel Hotel Belvedere beschikt over o.a. een gezellig restaurant, tuin met terras en een taveerne. Het hotel ligt op ca. 800 m van het gezellige centrum van Passignano en er is gratis parkeergelegenheid. Reisnr. AUTO 17.674, zie www.kras.nl/17674 HOTEL TORICELLA v.a. 209 Het hotel beschikt over o.a. een restaurant, huis- bar, lounge, terras, tuin, zwembad en een pri- véstrandje. Het hotel ligt op slechts 200 m van het rustieke Trasimeense Meer in het plaatsje Torricella di Magione. Reisnr. AUTO 17.569, zie www.kras.nl/17569 INCLUSIEF: verblijf in een hotel naar keuze in een 2-persoonskamer met ontbijt en diner. Aankomstdata: zaterdag van 25/8 t/m 20/10 8 dagen 15 dagen Belvedere v.a. €169 v.a. €315 Toricella v.a. €209 v.a. €399 Reserveringskosten 15 per boeking. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor meer informatie zie kras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9