Pomphouder lijdt onder prijzenslag Eisen van schadevergoeding bij vertraging neemt grote vlucht Vakantievoordeel In tandartsenpraktijken ontdekte legionellavariant 'ongevaarlijk' Via internet meepraten over nieuwe wetten Lowlands is rustig verlopen 'Wilhelm Teil' overleeft pijlschot Stations aan secundaire wegen zijn veel geld kwijt aan lokkertjes. EU Claim specialiseert zich in claimen van geld bij vliegmaatschappijen. 449] WWW.! PZC Dinsdag 21 augustus 2007 I 7 HHHRHMHHi door Peet Vogels DEN HAAC - De prijzenslag op de benzinemarkt brengt steeds meer pomphouders in financiële proble men. Vooral tankstations langs de provinciale en gemeentelijke we gen komen in geldnood door de hoge kortingen die zij geven om klanten te lokken. De prijzenslag kan nog jaren lang aanhouden. De hoge prijzen hebben geleid tot een ongekende concurrentie tus sen pomphouders. „De automobi list is tegenwoordig echt op zoek naar de goedkoopste pomp", aldus Marcus van Kleef Hij is voorzitter van de Bovag-afdeling Branche Be hartiging Tankstations. „Vooral langs de secundaire wegen geven NV Tankstations die niet aan een snelweg liggen, komen in geld nood door de kortingen die zij geven om klanten te lokken. Dat dreigt veel banen te kosten. de pomphouders veel korting. Dan gaat het om 7 cent of meer op een liter brandstof Dan wordt er nauwelijks nog iets verdiend", ver telt Van Kleef De pomphouders zien voorlopig nog geen einde komen aan de prij zenslag. „Het is een olievlek die zich over het hele land heeft uitge breid. De verwachting is dat de kortingen op de brandstofprijzen de komende jaren alleen maar zul len toenemen", aldus de Bo- vag-woordvoerder. De verkopen in de shops zijn vaak de enige inkomstenbron van bete kenis voor pomphouders. Daar zit ten marges van 60 tot 70 procent op. Maar lang niet alle pomphou ders hebben een goedlopende shop. „En bij velen staat het water aan de lippen", aldus Van Kleef. Kostenbesparing is de enige moge lijkheid om te overleven. Dat bete kent meestal ontslag voor de me dewerkers en het ombouwen tot onbemande pompen. Momenteel is van de ongeveer vierduizend tankstations in Neder land een kwart onbemand. DEN HAAC - De legionellabesmet- tingen die in juni bij elf Nederland se tandartsenpraktijken werden ontdekt, zijn volgens minister Klink van Volksgezondheid geen aanleiding voor extra maatregelen. Volgens de bewindsman zijn de praktijken besmet met de onge vaarlijke variant van de gevreesde bacterie. Half juli luidde certificeringsbe- drijf Water Inspectiedienst de noodklok. Dat gebeurde nadat 34 tandartsen hun installaties door het bedrijf hadden laten controle ren. Na vragen van CDA-Kamerlid Janneke Schermers deed de Inspec tie voor de Gezondheidszorg (1GZ) nader onderzoek. Daaruit bleek dat het om een ongevaarlijke variant van de bacterie gaat. Volgens directeur Max LefFring van Water Inspectiedienst ging het wel om de ziekmakende va riant en 'laat de minister zich zand in de ogen strooien'. GORREDIJK - Een gans met een pijl door de kop is gered door medewer kers van de dierenambulance Zuid oost-Friesland. Het dier is in Gorre- DEN HAAG - Burgers, bedrijven en belangengroepen moeten bij wijze van proef via internet hun zegje kunnen doen over nieuwe regels van de rijksoverheid. Dat bepleit minister Hirsch Ballin (Justitie) in een brief aan de Tweede Kamer. Hirsch Ballin reageert met de brief op een rapport van een werkgroep die heeft bekeken hoe het Rijk in- ternetconsultatie zo kan organise ren dat belangstellenden snel en gemakkelijk kunnen reageren op voorgenomen plannen. Door de burgers meer te betrekken bij het voorbereiden van wetten zullen nieuwe regels makkelijker worden geaccepteerd, zo is de achterliggen de gedachte. De werkgroep, waarin alle ministe ries zijn vertegenwoordigd, advi seert om de consultatie via inter net in fases in te voeren. dijk beschoten met een kruisboog. Een ruim twintig centimeter lange pijl doorboorde de schedel van de vrouwtjesgans. Volgens de hulpver leners heeft het dier, dat inmiddels de bijnaam Wilhelm Teil heeft gekre gen, bijzonder veel geluk gehad. foto GPD BIDDINGHUIZEN - Het festival Low lands is rustig verlopen. De politie blikt tevreden terug op de vijftien de editie, zo liet zij gisteren weten. Er zijn 114 aanhoudingen verricht, meestal voor relatief kleine drugs- vergrijpen en diefstal. „Als je ziet hoe weinig incidenten er zijn met bijna 60.000 mensen in één week end bij elkaar en daarbij de geva ren van veel drank en drugs, dan kun je zeggen dat er sprake is van een prima organisatie", aldus een woordvoerder van het korps. SCHIPHOL - Vakantiegangers, zaken reizigers en bedrijven eisen steeds vaker een schadevergoeding als hun vlucht vertraagd is of geannu leerd wordt. Dat meldt EU Claim, een bedrijf dat zich heeft gespecia liseerd in het claimen van geld bij luchtvaartmaatschappijen. Het bedrijf is sinds februari actief met een balie op Schiphol en een website. Tot nog toe zochten der tigduizend klanten hulp. Ongeveer een op de acht zaken resulteert in een schadevergoeding. Het gemid delde uitgekeerde bedrag per per soon is 445 euro. „Het is allemaal heel erg snel ge gaan, vooral dankzij mond - op- mondreclame", zegt een woord voerder van EU Claim. „In het be gin ging het vooral om particulie ren, maar de laatste tijd werken ook zakenreisorganisaties, verzeke ringsbedrijven en reisondernemin gen met ons samen." De onderne ming dankt het eigen succes vol gens de woordvoerder aan de 'ver schrikkelijk ondoorzichtige Euro pese regeling' voor vertraagde en geannuleerde vluchten. „Maat schappijen baseren zich vaak op een overmachtsituatie, als zij een claim afwijzen. Soms is dat te recht, maar vaak ook niet en als dat zo is, kunnen wij dat aantonen dankzij allerlei databases en ande re luchtvaartinformatie. Particulie ren beschikken niet over die infor matie en dan wordt het moeilijk W* Particulieren en bedrijven eisen steeds vaker een schadevergoe ding als hun vlucht vertraagd is of geannuleerd wordt. Het be drijf EU Claim helpt hen daarbij. om met succes een claim in te die nen." Het bedrijf werkt op 'no cure no pay-basis'. Als een claim wordt uit betaald, incasseert de reiziger 73 procent, EU Claim krijgt 27 pro cent van het bedrag. Op dit mo ment heeft de onderneming twaalf vaste werknemers in dienst. Sinds de Europese regeling vorig jaar van kracht werd, heeft de reizi ger bij vertraging en annulering van vluchten recht op maaltijden, eventueel een hotelkamer en in ui terste gevallen schadevergoedin gen. Als het meer dan vijf uur duurt voordat het vliegtuig op stijgt, mag de vakantieganger of za kenreiziger de reis annuleren en de ticketprijs terugvragen. EU Claim heeft vergevorderde plannen voor internationale ex pansie. Het wil op termijn kanto ren openen in Duitsland en Groot-Brittannië. Portugal Algarve Quinta das Figueirinhas ApU Logies, 8 dagen Tenerife Los Cristianos 3* Castle Harbour Studio's' Logies, 8 dagen Tunesie Sousse 3* Prima Life Imperial Park All Inclusive, 8 dagen Bulgarije Zonnestrand 4* Flamingo Hotel Logies Ontbijt, 8 dagen Kreta Chersonissos 3* Cleopatra Appartementen Logies, 8 dagen Kreta Istro 3* Elpida Hotel All Inclusive, 8 dagen Kos Kos-stad 2* Geli Ampavris Appartementen Logies, 8 dagen Gran Canaria Playa del Ingles 3* Playa del Sol Appartement! Logies, 8 dagen Egypte oQ_J Sharm el Sheikh L 5* Prima Life Sharm Resorl All Inclusive, 8 dagen Egypte Hurghada 5* Prima Life Makadi Resort All Inclusive, 8 dagen 399) Rhodos Trianda 3* Filerimos Village All Inclusive, 8 dagen Egypte Taba 5* Hilton Taba Resort All Inclusive, 8 dagen Egypte SOqÏ Nijlcruise Luxor 4* cruise over de Nijl en verblijf in Luxor, 8 dagen Egypte /690] Rondreis inclusief ^*■•«■■«21 Nijlcruise, Luxor, Aswan, Cairo en Rode Zee, 15 dagen Bel: 0900 1552 (18c/m) f-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF toeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7