weg naar bruisend Terneuzen overlaten Twee dagen Eneco Tour in binnenstad Terneuzen PZC Dinsdag 21 augustus 2007 45 zo'n 700 lunchpakketten klaarma ken." Het wordt een vuurdoop voor de twee rasechte organisato ren, want met een wielergala als de Eneco Tour hebben ze geen er varing. Bram Stoffels: „We zijn, toen bekend werd dat we de ronde zouden krijgen, wel gaan kijken naar andere wielerkoersen, zoals Gent-Wevelgem en de Ronde van België. Ap den Doelder, die wel veel ervaring heeft in de wieler sport, heeft ons de weg gewezen. Daar hebben we enorm veel van geleerd, bijvoorbeeld hoe een Vip dorp eruit ziet en hoe indrukwek kend zo'n startlocatie eruit moet zien met al die rennersbussen." Hoe veel publiek er op af zal ko men, kunnen ze op voorhand nog niet inschatten. Stoffels: „We heb ben veel overleg gehad met de ho- recamensen, over welke voorzie ningen we moeten treffen. Terneu zen heeft natuurlijk al ervaring met de Havenfeesten om zo'n mas sa mensen te ontvangen. Ik schat het zelf op vijftien, twintigdui zend mensen. Die willen we spor tief gezien, maar ook met de hele entourage er omheen een paar prachtige wielerdagen aanbieden." Feiten Eneco Tour De vierde etappe van de Ene co Tour, van Maldegem naar Terneuzen, is 180 kilometer lang en slingert door heel Zeeuws -Vlaanderen. De koers passeert 35 steden en dorpen in Zeeuws-Vlaanderen. In Terneuzen komt het peloton op zondag 26 augustus voor het eerst rond 14.00 uur door de stad. Tussen 15.40 en 16.00 uur is er nog een doorkomst en tussen 16.15 en 16.45 uur wordt de finish verwacht. »- De etappe heeft drie bonifica tiesprints. De eerste in Driewe gen rond 13.25 uur, de tweede in Hengstdijk rond 15.30 uur en de laatste op de Mr. FJ Haar- manweg in Terneuzen rond 16.00 uur. De ravitaillering voor de etap pe, waar renners etenszakjes en bidons krijgen, is op de Buthstraat in Axel, waar het pe loton tussen 14.10 en 14.30 uur passeert. De aankomst in Terneuzen is op de Binnenvaartweg. De bin nenstad van Terneuzen is tij dens de uren van de koers voor een deel afgesloten voor verkeer. De pendelbussen rijden op za terdag van 11.00 tot 15.00 uur om de bezoekers van de par keerplaatsen naar de aankomst locatie te brengen. Van 16.30 tot 19.00 uur rijden de bussen heen en weer tussen het cen trum en de parkeerplaatsen. De officiële start in Terneuzen op zondag is om 11.45 uur op de Markt. De renners en de bussen van de ploegen verza melen zich in de uren vooraf gaand aan het vertrek op het Stadhuisplein. De renners rijden vanaf Terneu zen naar de Westerschelde- tunnel. De oostbuis en west buis van de tunnel zijn tussen 11.45 en 12.15 uur afgesloten voor verkeer. Veel steden en dorpen organi seren tijdens de dagen van de Eneco Tour allerlei activitei ten, zoals de Vestingdagen in Hulst op 24, 25 en 26 augus tus, het Vliegende Hollander Festival in Terneuzen op 25 au gustus en de Mosselfeesten Phi lippine op 25 en 26 augustus. niet aan. Ze hadden het idee dat dit absoluut niet kon. En dat klop te natuurlijk niet. Want we heb ben in onze streek veel ervaring met de organisatie van grote koer sen zoals de Juniorendriedaagse of het OZ Wielerweekend. Er stond dan ook al heel snel een route op papier, inclusief allerlei alternatie ven", vertelt Ap den Doelder. De kracht van de route is volgens Van Remortele en Den Doelder dat hij zo veel mogelijk dwars door de kernen voert, waardoor de toeschouwers weinig moeite hoeven te doen om de renners van zeer dichtbij te bewonderen. Bovendien rijdt het peloton alleen over wegen waar vrachtwagens el kaar altijd kunnen passeren. Ook is er voor gezorgd dat hulpdien sten op geen enkele manier in hun werkzaamheden worden belem merd. Veiligheid voor alles dus. „Obstakels zoals vluchtheuveltjes op de Scheldeboulevard in Terneu zen worden allemaal weggehaald. De grote aandacht voor de veilig heid zorgde er ook voor dat we een aantal concessies moesten doen. Zo zijn de Panoramaweg bij Breskens, de Plattedijk bij Axel en een deel van de Sint Annastraat in Sluis geschrapt. Die leveren nor maal gezien mooie plaatjes op, maar konden helaas de toets der kritiek niet doorstaan." Jo van Remortele en Ap den Doel der zijn er heilig van overtuigd dat zondag 26 augustus, de dag van de etappe, een doorslaand succes wordt. Bovendien hebben ze een schat aan nieuwe ervaringen opge bouwd om grote evenementen in goede banen te leiden. Volgend jaar is Terneuzen geen finish- of vertrekplaats, maar Van Remortele en Den Doelder zouden er zo blind voor tekenen. „Want het is een prachtige klus. Wel heel zwaar, maar beslist meer dan de moeite waard waard." De organisatoren van de Eneco-etappe in Terneuzen reisden in de voorbereiding enkele wielerwedstrijden af om indrukken op te doen. VInr. Jan Caste- ieijn, Ap den Doelder en Bram Stoffels voor de bus van Discovery Channel bij de start van Gent-Wevelgem. foto Frits Bakker Veerhaven De binnenstad van Terneuzen is twee dagen het kloppende hart van de Europese wielerwereld. Het t,e/c/e/j peloton van de Eneco Tour komt er zondag niet °U^ard alleen aan, maandag vervolgen de renners van hieruit ook de koers met de etappe naar Nieuwegein. Uj:':' Permanence t 27 augustus| Westersche|de Tent Westkant Spinning Oost- Buitenhaven Start Maandag 27 augustus EHBO dhuisplein sche/c/Pr e°ou/ev ard Podium Village Départ Videoschermen Podium Churchilllaan Opstapplaats pendelbussen Finish Zondag j 26 augustus I jurywagen Permanence 26 augustus PZC Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75