Blauwe doffer van De Witte snelste van Zeeland op Arras Kasse komt één plek tekort voor A-finale Terneuzen neemt optie op tweede bekerronde Autocoureur uit Veere wordt tweede in B- finale, Krijger valt uit. De weergoden kiezen eindelijk de kant van Evert-Jan van Riessen. Denise Gunst sterkste in Bergen op Zoom Snelle tijd Besuyen in Reykjavik Van der Lijke boekt overwinning in België Martin Stroo staat net naast het erepodium Vijfde plaats voor Nick Nieuwdorp Tovaal onderuit in oefenwedstrijd Te weinig vooruitgang bij Farfan urr Dauwendaele heeft niets te vertellen bij tweedeklasser: 5-0. w Ko Kasse (links, naast collega-coureur Peter van de Wege) greep in Valkens- waard net naast een plaats in de A-finale. foto Henk de Winter 421 Dinsdag 21 augustus 2007 PZC door Henk de Winter VALKENSWAARD - Autocoureur Ko Kasse uit Veere is in de achtste ra ce voor het Europees kampioen schap rallycross op het Eurocircuit in Valkenswaard op de zevende plek geëindigd. De winst in zijn klasse, de Divisie 2, was voor de Tsjech Roman Castoral. Kasse schopte het samen met Dick Krijger uit Wolphaartsdijk tot de B-finale van de Divisie 2, een race klasse voor bijna-standaardauto's. De uit Halsteren afkomstige Mar cel Snoeyers pakte de winst in de ze B-finale en stroomde als enige Nederlander door naar de A-finale met daarin de beste zes rijders van de dag aan de start. Dick Krijger verliet na twee ron- den in de B-finale de wedstrijd EINDHOVEN - Jefferson Farfan her stelt langzamer van de enkelblessu re dan vooraf werd gedacht. De medische staf van PSV is ontevre den over de vorderingen in de re validatie van de aanvaller, die nog altijd alleen traint. Gisteren werd de enkel opnieuw onderzocht. Farfan keerde geblesseerd terug van het toernooi om de Copa América. De aanvaller had een en- met een defect aan zijn Opel Astra OPC. Kasse knokte ondertussen rondenlang om de tweede plaats in de B-finale met de Pool Adam Kozak (Renault Clio) en de Noor Valle (Opel Astra), wat in het voor deel van de Veerenaar met zijn Opel Astra OPC uitpakte. Peter van de Wege reed zijn Toyo ta Yaris naar de negende plaats in de Divisie ïA (-1600). Met een lek ke achterband zette de uit Zuiddor- pe afkomstige Van de Wege zijn ra ceauto in zijn finalerace (B-finale) aan de kant. „Of ik nu achtste of negende ben, dat maakt me niet zoveel meer uit", zei Van de Wege. „Ik zit in de top tien en dat is twee plaatsen beter dan verleden week in België. Ik heb hier heel wat ge vestigde namen en snelle auto's in het EK achter me gelaten. Voordat ik alles aan gort ga rijden, stop ik." Ardjan Logmans uit 's-Heer Arendskerke eindigde op plaats 25 in Divisie ïA. door Fred Rabout OOSTBURC - Het was een op alle fronten rustig weekeinde in de Zeeuwse duivensport. De weergo den verleenden de sport alle mede werking voor de tweede natoer van het seizoen 2007. Een tweejari ge blauwe doffer van de veertigjari ge Mattie de Witte kwam met een snelheid van 1732 meter per mi nuut vanuit Arras naar de Kerk straat in Kats en was daarmee de snelste van de provincie. De 17.233 duiven werden, zoals af gesproken op de natoerconcour sen, in groepen van drie gelost. Lossingscoördinator Jan- Evert van Riessen, sinds seizoen 2006 hoofd verantwoordelijke voor de lossin gen van de Zeeuwse concoursen, had een weekend zonder proble men in een seizoen waarin de weersomstandigheden nogal eens hun medewerking weigerden. GOES - Denise Gunst was de sterk ste in de wielerronde van Bergen op Zoom. De jeugdrenster kwam uit in de categorie 3. De andere rennners van Theo Middelkamp presteerden ook goed. De resultaten zijn: categorie 1: 2. Clau dia Jongerius; categorie 2: 5. Nick Jans sen; categorie 3: 5. Maurits de Waal, 9. Erik Boer; categorie 4: 10. Milan Vader; categorie 5: 10. Davy Gunst; categorie 6: 3. Peter Blok. GOES - Marius Besuyen is in de mrathon van Reykjavik op de twaalfde plaats geëindigd. De 45-ja- rige atleet uit Sint Laurens legde de klassieke afstand dit jaar voor het eerst af binnen de drie uur: 2.58.18. Eerder presteerde hij dit al negen keer. Het was Besuyens ze vende marathon van dit jaar. De wedstrijd werd gewonnen door een Keniaan in 2.24.21. Toch wil de 71-jarige 'Fliplander', die in het verleden ook al verant woordelijk was voor de Brabantse lossingen, niet van een rampsei zoen spreken. „We hebben een aantal moeilijke concoursen ge kend. Vorige week moest Orleans worden uitgesteld en de duiven zelfs teruggereden naar het dichter bij gelegen Chantilly waar ze de zondag werden losgelaten." Van uitslapen is bij Van Riessen geen sprake. Op zaterdagmorgen loopt de wekker aan de Campweg vanaf april tot begin september om kwart over zes af. De eerste in formatie komt van de Belgische BRT radio. „Die mensen geven om vijf voor zeven de eerste duivenbe- richten. Sinds jaar en dag erg be trouwbare informatie. Dan weet ik hoe de vluchtlijn er uit ziet en con tacteer ik het IWB (Instituut Wed- Lossingscoördinator jan-Evert van Riessen heeft op het con cours vanuit Arras eindelijk weer een onbezorgd weekeinde ge had. OOIKE - Nick van der Lijke heeft een knappe zege geboekt in het Belgische Ooike. In de Ardennen zette de Middelburger samen met Angelo De Clercq het peloton op twee minuten achterstand. De jon ge Belg, zoon van drievoudig we reldkampioen veldrijden Mario De Clercq, moest op de zwaartse klim passen. Van der Lijke finishte uit eindelijk met een voorsprong van ruim een minuut. GROESBEEK - Motorcrosser Martin Stroo is in Groesbeek vierde gewor den in het dagklassement bij de in ters Open Klasse. Dé Souburger werd in de eerste manche vijfde en in de tweede manche vierde. Plaatsgenoot Jeffrey van Kempen werd na een sterke start bij de MX2-junioren uiteindelijk veer tiende in de finale. In zijn serie was hij tweede geworden. strijd Begeleiding) van de nationa le duivensportbond. Met hun ad vies neem ik contact op met onze hoofdconcoyeur Philippe Becaert, op de lossingsplaats. Ondertussen overleg ik met mijn collega's van de lossingscommissie, Leo Breepoel, Kees Niemeijer en Peter Geijs. Vaak ook neem ik nog even contact op met onze voorzitter van de Afdeling Zeeland, Peter Pro voost. Is alles in orde, dan wordt het sein 'lossen' gegeven." Dat het desondanks wel eens kan misgaan, bewees Sourdun 2006 voor jonge duiven. Over dat con cours wordt nog steeds gesproken. Van Riessen: „Alle gegevens die we binnenkregen, waren positief. Alles en iedereen werd op die dag echter door de weersomstandighe den verrast. Onvoorzien nood weer maakte er een rampconcours van waarbij de verliezen met na me bij de jonge, nog onervaren duiven, groot waren. Ondanks alle technologische info, hebben we de natuur nog steeds niet in de hand." WUUSTWEZEL - In de sterk bezette Omloop van de Vlaamse Gewes ten behaalde Nick Nieuwdorp uit Yerseke een vijfde plaats. Er waren 180 deelnemers. Alex Gresnigt uit Kapelle finishte als 27e, terwijl Fer dinand Bogaard (Vlissingen), Nick Eversdijk (Kapelle) en Dimitri Mul der (Heinkenszand) in het peloton eindigden. De wielervereniging Theo Middelkamp werd zevende in het ploegenklassement. GOES - In de eerste oefenwedstrijd van het seizoen ging de Goese rug byclub Tovaal met 12-19 onderuit tegen Tilburg. De Brabanders wa ren beter op elkaar ingespeeld dan het team van Jean-Louis Legrand. Na een vroege achterstand, liep To vaal uit naar een 12-5-voorsprong. In de slotfase kwam Tilburg langs zij om ook nog de winst te pak ken. keiband gescheurd en er was spra ke van een barstje in het bot van het gewricht. Zelf heeft de aanval ler zijn hoop gevestigd op een ren tree in de uitwedstrijd tegen FC Twente op 1 september, maar het is twijfelachtig of die datum wordt gehaald. Kenneth Perez traint wel weer met de groep mee en is zater dag in de thuiswedstrijd tegen NEC inzetbaar bij PSV. HOCKEY Manchester. EK. Vrouwen, tweede speelron de. Groep A: Nederland - Ierland 6-0 (5-0). 11 Lammers 1-0 (sc), 15. Lammers 2-0, 27. Lam- mers 3-0, 30. Lammers 4-0, 32. Van As 5-0, 56. Van As 6-0; Engeland - Italië 4-0. Stand: 1 Nederland 2-6 (15-1), 2. Engeland 2-6 (7-0), 3. Ierland 2-0 (0-9), 4. Italië 2-0 (1-13). Neder land en Engeland naar halve finales. Groep B: Spanje - Azerbeidzjan 2-2, Duitsland - Oekraïne 7-0. Stand: 1. Duitsland 2-6 (14-1), 2. Spanje 2-4 (6-3), 3. Azerbeidzjan 2-1 (3-9), 4. Oekraïne 2-0 (1 -11Duitsland naar halve fi nales. Mannen, tweede speelronde. Groep A: Duits land - België 2-2, Engeland - Tsjechië 7-0. Stand: 1. Engeland 2-4 (9-2), 2. Duitsland 2-4 (7-2), 3. België 2-2 (4-4), 4. Tsjechië 2-0 (0-12). PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Springen Stal de Kroo. Paarden klasse Z/ZZ: 1. Sandy den Exter, Paso Doble (Z-Bev.) 0/4/47.56; 2. Patrick Lemmen, Arthur (Rotter dam) 0/18/61.79; 3. Krista de Bot, Personalit- hy (Wouw) 3/91.16. M: 1. Cecile van de Broek, Pearl W (Weelr.) 0/0/38.95; 2. Sandy den Exter, Knapehout's Bomba, 0/4/36.17; 3. Dominique Creeve, Victory (Berschenhoek) 0/4/42.95. L: 1. Dennis Schalekamp, Riwals Va lentino (Dubbeldam) 0/0/40.35; 2., Patrick Lemmen, Ularis van de Postbaan, 0/0/40.39; 3. Fabienne Moser, Bernice van de Postbaan (Rot terdam) 0/0/40.97. Pony's klasse Z cat. D: 1. Jane van Eijzeren, El dorado (Weelr.) 0/0/32.68. M cat. DE: 1. Man- ouk Romijn, Candy (Weelr.) 0/4/46.01. L cat. DE: 1. Richard Poppe, Natasja (Oranjezon) 0/0/33.17. L cat. BC: 1. Marcia Minderhoud, Tachira (Gouwe Reyers) 0/0/31.05. TENNIS New Haven. Mannen. Eerste ronde: Ginepri (VSt) - Massu (Chl) 7-6 (1) 6-4, Lopez (Spa) - Tipsarevic (Ser) 7-6 (5) 7-6 (2), Horna (Per) - Koubek (Oos) 6-4 2-6 6-4, Montanes (Spa) - Gabasjvili (Rus) 6-4 6-4, Spadea (VSt) - Koro- lev (Rus) 6-2 5-7 7-5, Benneteau (Fra) - Her nandez (Spa) 6-2 6-2, Clement (Fra) - Ander son (ZAf) 6-1 6-4, Acasuso (Arg) - Olivier Ro- chus (Bel) 6-1 7-6 (7). Tweede ronde: Robre- do (Spa/2) - Gicquel (Fra) 6-4 6-4, Fish (VSt) - Volandri (lta/7) 6-7 (4) 7-5 6-0. New Haven. Vrouwen. Eerste ronde: Bam- mer (Oos/7) - Shaughnessy (VSt) 6-4 6-2, Sza- vay (Hon) - Stosur (Aus) 6-2 6-4, Loit (Fra) - Ci- bulkova (Slw) 6-0 7-5, Ruano Pascual (Spa) - Poetsjkova (Rus) 7-6 (4) 6-1, Alona Bondaren- ko (Oek/8) - Govorzova (WRu) 6-3 7-6 (2), Harkleroad (VSt) - Poetsjek (WRu) 6-1 6-0. Middelburg. Open Dauwendaeletoernooi. Mannenenkelspel. HE8: R. Smit-L. Lange- beeke 7-6 3-6 6-0. Vrouwenenkelspel. DE7: K. Schroevers-N. van Heulen 6-4 6-2. DE8: N. Convents-E. Vreeke 6-1 6-3. Mannendubbel- spel. HD7: A. Mondeel/M. de Nooijer-F. Masius/J. Slabbekoorn 6-1 6-2, D. van der Steen/J. van der Elburg-B. Schuit/R. Bommeljé 6-4 6-4. Vrouwendubbelspel. DD7: M. van Belzen/D. Veenstra-J. Mesu/I. Bolt 6-4 6-2. WATERPOLO Kirisji (Rus). Vrouwen, Europees olympisch kwalificatietoernooi, tweede dag. Groep B: Rusland - Nederland 9-9 (1-4 3-2 3-2 2-1). Doelpunten Nederland: Mieke Cab- out 3, Van den Ham, Van Belkum 2, Smit, De Bruijn. Tsjechië - Duitsland 8-16 (4-4 2-3 2-4 0-5). Stand: 1. Rusland 2-4 (40-16), 2. Hongarije 1-3 (13-7), 3. Duitsland 2-3 (23-21), 4. Neder land 1-1 (9-9), 5. Tsjechië 2-0 (15-47). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Peter Snelders TERNEUZEN - Na de riante overwin ning (5-0) op FC Dauwendaele van gisteravond staat Terneuzen er bijzonder goed voor in poule 2 van het districtsbekertoernooi. Al leen Clinge kan Terneuzen nog van de eerste plaats verdringen. Dan moet de ploeg uit het grens dorp vanavond wel het duel met Serooskerke winnen en óók ko mend weekeinde in het slotduel Terneuzen verslaan. Terneuzen was gisteravond veel te sterk voor FC Dauwendaele, dat za terdag met 2-2 gelijkspeelde tegen Clinge. Jarno Waebeke gaf de zon dag-tweedeklasser de juiste impuls door de score te openen. Niet veel later nam hij ook de 2-0 voor zijn rekening. Nog voor de rust stelde Terneuzen de winst zo goed als veilig doordat Sinan Coban een derde doelpunt maakte. De momenten dat FC Dauwendae le voor gevaar zorgde, waren zeer schaars. Fabian Wilson zorgde voor 4-0. Het was tenslotte Sinan Coban die de eindstand op 5-0 be paalde. Stand poule 2:1. Terneuzen 2-6 (8-1), 2. Clinge 1-1 (2-2), 3. FC Dauwendaele 2-1 (2-7), 4. Serooskerke 1-0 (1-3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72