leeft volledig voor Oranje plaatsen zich oppermachtig voor halve finale EK Wereldkampioenen De Koning en Berkhout kunnen hun draai nog niet vinden in China Olympische wateren zaaien twijfel bij Nederlandse zeilers. Astana in september terug in koers Roger Federer behaalt vijftigste proftitel Waterpolosters Oranje openen met gelijkspel Shutterfly positief getest voor het EK Recordaantal landen op WK atletiek PZC Dinsdag 21 augustus 2007 41 Vanavond strijden beide ploegen in een rechtstreeks duel voor de eindzege in de poule. Niet onbe langrijk, want de winnaar ont loopt waarschijnlijk Duitsland in de halve eindstrijd. Nederland nam al in de eerste helft (5-0) afstand van Ierland, me de door vier velddoelpunten van Kim Lammers. De spits nam daar- door Peter van der Meeren DEN HAAG - Er kon gisteren weer eens gezeild worden in Qingdao, waar over een jaar de olympische wedstrijden worden gehouden. De 470-teams zijn zeker van plan heel veel op de Gele Zee te gaan trai nen, want deze week wordt duide lijk dat wereldtitels en een zilveren WK-plak geen enkele garantie bie den voor succes in China. „Het gaat niet naar wens", zei Mar- celien de Koning, die met Lobke Berkhout als vijftiende en negen- mee 'revanche' voor de eerste wed strijd, toen ze zelf niet één keer tot scoren kwam. „Ik geloof niet dat ik dat in Oranje eerder heb gedaan", zei de topscoorster van de hoofd klasse. Bescheiden vervolgde ze: „Als we maar winnen, daar gaat het om. Dan maakt het niet uit wie er scoort. Vandaag stond ik een paar keer op de goede plek. de finishte. „Dit wordt een lange nabespreking." De Koning ver speelde terrein door een aanvaring en staat nu zevende in het klasse ment. Niet voldoende voor het olympisch ticket. „De verschillen zijn echter klein. Als je een fout maakt, zijn de gevolgen groot." Sven en Kalle Coster voelen zich in hun 470 evenmin op hun ge mak. De door vader Dick gecoach te broers (tweede op het WK) staan vijftiende. Excuus is de schouderblessure van Kalle, waar door de trainingsweek voor de re gatta deels in het water viel. Giste ren was er materiaalpech toen een deel van de helmstok afbrak. „Met de bootsnelheid is het wel in or- Dat is ook een beetje geluk heb ben." Bondscoach Mare Lammers was ui termate tevreden over zijn team: „De eerste helft was geweldig, de ploeg is echt in vorm. Eigenlijk had alleen de strafcorner wat beter gekund." Dat het na rust wat min der liep, was niet meer dan lo gisch, vond de coach: „Toen heb ik de", zei Sven Koster, „maar we moeten hier nog heel veel trainen. We zien elke dag wat nieuws." Pech was er (opnieuw) voor het Tornado-duo Mitch Booth-Pim Nieuwenhuis. De verstaging van de mast brak weer, acht minuten voor de start. De mast ging nu overboord. Met een noodversta- ging werd nog de twaalfde plaats behaald, waardoor het catamaran koppel achtste staat in het klasse ment, twee plaatsen te laag voor PTC De Nederlandse zeilequipe heeft het moeilijk bij de pre-olympi- sche regatta in het Chinese Qing dao. Aanvaringen en inschattings fouten tieren welig. Minke Booij en Janneke Schop- man aan de kant gehouden. Dat zijn sleutelspelers en ik ga geen ri sico's nemen als het niet nodig is. Er komen nu de komende dagen drie wedstrijden waarin het er echt om gaat. We willen hoe dan ook van Engeland winnen en dat is toch duidelijk een sterkere ploeg dan Ierland en Italië." het olympisch ticket. Voor Pieter-Jan Postma duurde de vijfde race een rak te lang. De Frie se Finn-zeiler voer lang op de vijf de plaats, maar overspeelde toen zijn hand. „Na een prima start lag ik er goed bij, maar ik maakte in de slotfase een verkeerde keuze. Ik dacht nog verder naar voren te kunnen varen. Het leek eerst goed, maar ik had de wind verkeerd inge schat. Ik verspeelde vier plaatsen en op de finishlijn glipten er nog eens drie langs" Postma staat nog altijd zesde, op slechts drie punten van het brons. Het Yngling-trio Renee Groene- veld, Annemieke Bes en Marije Kampen staat na vijf races vierde. PARIJS - Wielerploeg Astana gaat begin september weer rijden. Het Kazachstaans/Zwitserse team laste - na een aantal dopingschandalen een maand pauze in, maar heeft zich nu ingeschreven voor de Gro te Prijs van Plouay op 2 september. De leiding vermeldde niet welke renners gaan rijden. Astana trok zich vorige maand terug uit de Ronde van Frankrijk nadat kop man Aleksandr Vinokoerov be trapt was op bloeddoping. De Ka zak werd meteen ontslagen. CINCINNATI - Roger Federer heeft bij het tennistoernooi in Cincinna ti de vijftigste titel in zijn loop baan behaald. De Zwitserse num mer één van de wereld won met 6-1 6-4 van de Amerikaan James Blake. Federer won zijn eerste ATP-titel in 2001 in Milaan. Van de vijftig toernooizeges boekte hij er elf op een grandslamtoernooi. Met zijn succes in Cincinnati bracht hij zijn totaal aantal eindze ges dit jaar op vijf KIRISJI - De Nederlandse waterpo losters zijn het olympisch kwalifi catietoernooi in Kirisji begonnen met een gelijkspel. Het openings duel tegen gastland Rusland ein digde in 9-9. Oranje kende een droomstart. Na de eerste periode leidde het team van bondscoach Robin van Galen met 4-1. Nederland speelt vandaag tegen Duitsland. De andere twee tegen standers in de groep zijn Tsjechië en Hongarije. THEDINGHAUSEN - Shutterfly, het paard waarmee de Duitse amazo ne Meredith Michaels-Beerbaum zondag in Mannheim Europees kampioene werd, is bij een contro le tijdens de voorbereiding op het titeltoernooi betrapt op doping. Het dier bleek triamcinolon gekre gen te hebben ter behandeling van een knieblessure. Reinhardt Wendt, de directeur van de Duitse hippische bond, bevestigde het po sitieve geval gisteren. Omdat Mi- chaels-Beerbaum dat medicijnge bruik volgens hem schriftelijk had gemeld, kreeg ze toch een startbe wijs. DEN HAAG - Aan de wereldkampi oenschappen atletiek in Osaka doet een recordaantal landen mee. De wereldatletiekfederatie IAAF ontving uit 203 van de 212 aange sloten landen een inschrijving. Het oude record werd in 1999 in Sevilla gevestigd; toen deden spor ters uit 202 landen mee. Het WK beginnen zaterdag 25 au gustus. Voor Nederland treden aan: Guus Hoogmoed (200m), Ar- noud Okken, Bram Som (8oom), Gregory Sedoc (nom horden),; Rutger Smith (kogel en discus), Erik Cadée (discus), Eugène Marti- neau (tienkamp), Karin Ruckstu- hl, Jolanda Keizer, Yvonne Wisse (allen zevenkamp). Marilyn Agliotti wordt gefeliciteerd door haar ploeggenoten na één van haar treffers tegen Italië. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71