Sport Ruud van Nistelrooij maakt herstart Van der Vaart wil nog steeds naar Valencia m 40 en 41 39 44 en 45 Real-spits heeft nog niet gesproken met Van Basten over zijn rol. Middenvelder van HSV wil uiterlijk volgende week duidelijkheid. Denny Landzaat vervanger van Ibrahim Afellay Hockeysters Oranje na tweede zege al zeker van halve finale Dinsdag 21 augustus 2007 Eneco Tour komt twee dagen naar Zeeuws-Vlaanderen Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie KATWIJK - „Het voelt vertrouwd", zei Ruud van Nistelrooij gisteren nadat hij na veertien maanden te rugkeerde in de boezem van het Nederlands elftal. Terwijl de spits de pers te woord stond langs het trainingsveld probeerde Khalid Boulahrouz een bal op zijn hoofd te schieten en Clarence Seedorf gaf hem in het voorbijgaan een vriendelijke por in zijn zij. Vertrouwd, maar toch anders. Geen Phillip Cocu meer, geen Mark van Bommel. En van de in ternationals die Van Nistelrooij nog kent, is er inmiddels weer een aantal in het buitenland gaan voet ballen. Wesley Sneijder is tegen woordig ook zijn ploeggenoot bij Real Madrid. In veertien maanden is een hoop gebeurd. Met Van Nistelrooij zelf en met Oranje. Klaas-Jan Hunte- laar, het aanstormende talent van 'Om het even hoeveel aanvallers er worden opgesteld. Ik moet scoren' Ajax, en Dirk Kuijt konden Van Nistelrooij niet doen vergeten. Ro bin van Persie was nog het beste al ternatief in de spits. Bij alle doel punten in de EK-kwalificatie was hij tot nu toe betrokken. „Rond het WK in Duitsland heb ben we gekeken hoe ik nog beter zou kunnen functioneren in het team," zegt Van Nistelrooij. „Ik moest meer als aanspeelpunt fun geren. Ik kon en kan me daar wel in vinden. Bij Manchester United was ik puur de afmaker. Ik moest er elke wedstrijd één of twee in- prikken en dat was mijn taak. In mijn periode bij PSV was ik een completere spits, in Manchester een doelpuntenmachine. Daar heb ik aan voldaan als je de statistieken bekijkt. Maar het meevoetballen Langs het trainingsveld krijgt Ruud van Nistelrooij 'aanwijzingen' van Joe van der Sar, de zoon van Oranje-doelman Edwin van der Sar. foto Ed Oudenaarden/ANP begon ik wel steeds meer te mis sen." Op het WK waren de afstan den tussen de opbouwers en Van Nistelrooij echter vaak te groot om een aanspeelpunt te kunnen zijn. Reden waarom Oranje gebaat is bij een aanvallende middenvelder (Sneijder, Rafael van der Vaart of Van Persie) die dicht in de buurt speelt van de centrumspits. Van Nistelrooij haalt zijn schouders op: „Om het even hoeveel aanvallers er worden opgesteld. Ik moet sco ren, dat is mijn kracht. Daarbij moet ik zorgen dat ik in de aanvals opbouw aanspeelbaar ben. Niet an dersom. Ik ben geen aanspeelpunt dat af en toe een doelpuntje maakt." Van Basten en Van Nistelrooij na men afscheid na het WK. De bondscoach gaf de kans aan Hun- telaar (en Kuijt) en liet de spits van Real links liggen. Van Nistel rooij voelde zich gekrenkt en vond dat hij nog altijd bij de beste twin tig Nederlandse voetballers hoor de. Hij verweet Van Basten bij zijn selectiebeleid een 'ik-mag-je-gehal- te' te hanteren en bedankte voor de eer toen Huntelaar geblesseerd was en de bondscoach hem nodig had. Van Nistelrooij scoorde er intus sen lustig op los bij zijn nieuwe club Real Madrid. Hij maakte er 25 in zijn eerste seizoen, voldoende om Madrid het kampioenschap te bezorgen. „Ik moet bij Real voorin meer zelf creëren. Het is geen gege ven dat ik elke wedstrijd twee, drie keer vrij voor de keeper wordt gezet. Ik moet er meer aan doen om te scoren." Het duurde tot eind mei eer de spits en de bondscoach nader tot elkaar kwamen. Gesproken over de invulling van zijn rol hebben Van Nistelrooij en Van Basten niet. Lachend: „We hebben al ge noeg gepraat." De basis van de her nieuwde samenwerking is even simpel als duidelijk. Van Nistel rooij: „Ik wil gewoon dat oranje shirt aan." Van Basten: „Ruud moet de ballen er inschieten." door Jochem Lippmann NOORDWIJK - Rafael van der Vaart hoopt nog steeds op een transfer naar Valencia. „Maar helaas wil Hamburger SV nog steeds niet meewerken", verklaarde de mid denvelder gisteren bij zijn aan komst op het trainingskamp van het Nederlands elftal. „Dus is het nog steeds een moeilijk verhaal." Van der Vaart, die morgen met Oranje in Genève tegen Zwitser land oefent, hoopt dat beide clubs voor volgende week donderdag tot een akkoord komen. „Op die dag speelt HSV voor de Uefa Cup te gen Honved. Als er dan nog geen overeenstemming is, dan blijf ik in Duitsland." Van der Vaart raakte de afgelopen week uit de gratie bij de supporters van HSV omdat hij in het openbaar toegaf graag naar Valencia te willen vertrekken. Hij meldde zich vervolgens met een rugblessure af voor de wedstrijd te gen Honved. Van der Vaart was voor Valencia niet meer interessant als hij wel met Hamburger SV in Hongarije had gespeeld. In dat geval was de voormalige publiekslieveling voor de Spaanse club tot de winterstop niet meer speelgerechtigd in de Champions League geweest. De makers van boulevardblad Bild noemen de Nederlander sindsdien consequent Van der Verrat of Vaar- terlands Verrater. Van der Vaart trok zich daarvan weinig aan en liet zich zaterdag in een Spaanse krant met een shirt van Valencia vereeuwigen. „Ik begreep daarom ook wel dat ik afgelopen zondag tij dens onze thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen werd uitgeflo ten", aldus Van der Vaart. „Zo werkt het. Dan moet ik ook een grote jongen zijn. Net zoals ik niet moet weglopen als de scheidsrech ter bij een o-o-stand voor een strafschop fluit." Van der Vaart be zorgde HSV vanaf elf meter de be- Rafael van der Vaart is in zwaar weer beland in Duitsland. Het boulevardblad Bild maakt dank baar gebruik van zijn openlijke liefdesverklaring aan Valencia. nauwde winst (1-0). Hij vierde zijn winnende treffer met een hand achter zijn oor. Alsof hij te gen zijn supporters wilde zeggen: „Nu hoor ik jullie niet fluiten." Van der Vaart: „Die bal moest er wel even in. Anders had ik nog grotere problemen gekregen. Hoe zouden ze me dan wel niet heb ben genoemd? De stemming rond mijn persoontje is na dat doelpunt maar een beetje omgeslagen. Laat ik het zo zeggen, ze zijn nu gema tigd positief over mij. Maar in Bild heette ik vandaag nog gewoon Van der Verrat hoor. We zien het allemaal wel. Eerst maar eens lek ker met Oranje voetballen en ho pen dat de clubs er alsnog uitko men. Gebeurt dat niet, dan blijf ik mijn best doen voor HSV." NOORDWIJK - Denny Landzaat ver vangt Ibrahim Afellay bij het Ne derlands elftal. De middenvelder van Wigan Athletic voegde zich gisteravond bij de selectie. PSV'er Afellay meldde zich gisteren wel in Noordwijk, maar een medisch on derzoek wees uit dat hij nog niet voldoende hersteld is van de enkel blessure die hij zondag opliep in het duel met Heracles. Oranje oefent morgenavond in en tegen Zwitserland. Bondscoach Marco van Basten zag eerder al Jo ris Mathijsen afhaken. De verdedi ger van HSV heeft een teenblessu re. De selectie vliegt vanochtend naar Zwitserland; de wedstrijd is in Genève, aanvang 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69