Binnenland NS Zomertoer 'Nederland te weinig op rampen ingesteld' Pronk heeft de beste kaarten Smart deal voor slimme ondernemers! 'Agrarisch bedrijf floreert wanneer boer zijn vrouw laat meewerken' IL'tr nog t/m 31 augustus te koop Samen 2 dagen kriskras door Nederland *Kijk op ns.nl Politie: doodsteken winkelier was geen wraakactie Agressieve conducteur op straat gezet eBusiness Center kpn Boer met meewerkende vrouw verdient 5000 euro per jaar meer. Ga mee 'Achterstallig onderhoud' op tal van terreinen. Oud-minister verreweg kansrijkste kandidaat voorzitterschap PvdA. HP iPAQ 514 Voice Messenger GRATIS 2-GB geheugenkaart PZC Dinsdag 21 augustus 2007 5 door Vera Spaans ALMELO - Accountant Gerrit Bos- sink uit Almelo heeft uitgerekend dat agrariërs hun partner mee moeten laten werken op de boer derij. Dit is zeer gunstig voor het bedrijfsresultaat. Het zou gaan om minstens 5000 euro per jaar. Van zon bedrag kun je leuke din gen doen. „Zeker! Maar de boer moet dat na tuurlijk niet aan zijn vrouw geven om boodschappen mee te doen. Dan is het op. Een slimme boer koopt er een nieuwe koe van." Wat kost een koe eigenlijk? „Duizend euro. Of nee, we gaan nu al richting de twaalfhonderd. Er is veel vraag naar melk, en dan zijn er ook meer koeien nodig." Waarom besloot u dit te onderzoe ken? „We wilden weten wat meer ople verde: koeien houden in de wei of in de stal. En toen zagen we dat het inkomen meer afhing van de persoon dan van het soort be drijf" Hoe bedoelt „De boeren die veel met hun vrouw samenwerken, zeggen: ik heb een leuk bedrijf en een leuk gezinsinkomen. Boeren die alleen werken, worden haantjes. Die zeg gen: ik heb driehonderd koeien, drie hectare grond en ik produceer honderdduizend liter melk." Logisch. Hoe meer koeien, hoe mannelijker. „Het is machogedrag. Zij draaien wel meer omzet, maar houden minder over voor het gezin." Hoe kan dat? „Vrouwen letten beter op waar het geld aan wordt besteed. Het is net als met auto's: mannen willen vooral groot, vrouwen kijken naar wat een auto per jaar verbruikt." Raadt u nu boeren aan: leuk dat bedrijfsplan, maar neem vooral een vrouw? „We willen mensen geen stempel opdrukken. Ik ben laatst bij een vrijgezelle boer geweest, die had ook een leuk inkomen. Maar ge middeld is het wel verstandig om een vrouw te zoeken." Kent u het programma 'Boer zoekt vrouw'? „Ja, dat ken ik. Ik heb drie doch ters, die bezig zijn met een relatie. Zij volgen het nauwgezet." AMSTELVEEN - Het doodsteken van een medewerker van avondwinkel Car Check tien dagen geleden in Amstelveen was geen wraakactie. Dat zei Don van Wolde, de leider van het politieonderzoek, gistera vond tijdens een drukbezochte bij eenkomst voor bewoners en on dernemers in een wijkcentrum in de buurt van de avondwinkel. De politie reageerde op verhalen dat de daders 's avonds verhaal kwamen halen nadat ze eerder met de 62-jarige winkelmedewer ker Huib Krooder ruzie hadden ge maakt over een fles cola. „Uit ons onderzoek blijkt dat er sprake was van een overval", aldus Van Wol- de. „De daders hadden niet de in tentie de heer Krooder neer te ste ken." DEN HAAG - Nederland is onvol doende voorbereid op grote ram pen. Dat blijkt uit zestien rappor ten over de nationale veiligheid, die zijn opgesteld door ambtena ren van alle ministeries. Er is sprake van 'achterstallig on derhoud' op tal van terreinen. Zo loopt Nederland op de lange ter mijn een 'onaanvaardbaar risico' op overstromingen. Ook wordt te weinig gedaan om digitale catastro fes tegen te gaan, zoals het lamleg- gen van internet en computernet werken. De strijd tegen de terreur wordt gehinderd door een compe tentiestrijd tussen veiligheidsdien sten en ministeries. De rapporten uit mei 2006 zijn gis teren beschikbaar gesteld door het Volgens aantal geheime rappor ten loopt Nederland op de lange termijn bijvoorbeeld een 'onaan vaardbare risico's' op overstro mingen. ministerie van Binnenlandse Za ken, nadat het NOS Journaal ze in handen kreeg via een beroep op de wet Openbaarheid van Bestuur. De ambtenaren maken zich zor gen over het groeiende gevaar van overstromingen. Dijken en andere waterkeringen bieden op termijn te weinig bescherming. Er moeten meer polders komen waarin water tijdelijk kan worden opgeslagen. Hoogleraar klimaatverandering Pier Vellinga van Wageningen Uni versiteit zegt t dat circa twintig mil jard euro nodig is om de waterke ringen op orde te krijgen, zodat de gevolgen van klimaatverandering zijn op te vangen. Zo zou de Af sluitdijk een meter te laag zijn en voldoen veel dijken in de kustpro vincies niet aan de wettelijke ei sen. Uit de financiële onderbouwing van het regeerakkoord blijkt dat het kabinet 100 miljoen euro jaar extra uittrekt voor de dijken. Veel te weinig, vindt Vellinga. „We lo pen vijftien jaar achter. En dan komt dat gekke klimaat er nog eens bij. Veel bestuurders weten niet meer dat water nat is." ZWOLLE - De Nederlandse Spoor wegen mogen een 49-jarige hoofd conducteur uit Zwolle ontslaan. Dat oordeelde gisteren de kanton rechter. Wel krijgt hij een bedrag van ruim 41.000 euro mee. NS Rei zigers wilde van hem af omdat hij niet functioneerde. De conduc teur, al 26 jaar in dienst bij het spoor, gedroeg zich geregeld agres sief en ongepast tegenover passa giers en collega's. Zo brak hij eens zijn hand toen hij een passagier sloeg en trok hij een vrouwelijke klant aan de haren. De man beloof de vorig jaar enkele malen beter schap, maar in januari van dit jaar ging het weer mis. Sinds die tijd zat de man thuis. DEN HAAG - De PvdA-leden kun nen tussen 16 en 23 september schriftelijk, telefonisch of via inter net aangeven wie volgens hen par tijvoorzitter moet worden. Naar verwachting maakt het partijbe stuur 25 september de winnaar be kend, verklaarde een PvdA-woord- voerster gisteren. Het PvdA-con- gres moet de benoeming daarna op 6 oktober bekrachtigen. Wie kandidaat zijn om de in april afgetreden Michiel van Huiten op te volgen als voorzitter, wordt 31 augustus of 1 september bekendge maakt, zegt de woordvoerster. Het PvdA-bestuur doet tot dat mo ment geen mededelingen, ook niet over het aantal kandidaten dat zich heeft gemeld. De inschrijfter mijn is zondag gesloten. Voormalig PvdA-minister Jan Pronk heeft zijn kandidatuur vrij dag zelf in de publiciteit gebracht. Dat geldt ook voor de Dordtse ju rist Bart Bouman. De Nijmeegse wethouder Paul Depla, die voorzit ter was van de commissie die het PvdA-verkiezingsprogramma heeft opgesteld, toonde eerder ambitie om in deeltijd voorzitter te wor- Vanwege zijn lange staat van dienst in de PvdA maakt Jan Pronk de meeste kans op het voorzitterschap. Hij vertegen woordigt de linkervleugel. den. Het is onduidelijk of hij zich officieel kandidaat heeft gesteld. Andere kandidaten zouden zijn de Friese afdelingsvoorzitter Bertus Mulder, Ad Voerman uit Lelystad en Tjeerd van Dekken uit Gronin gen. Algemeen wordt aangenomen dat Pronk van de tot dusver bekende kandidaten verreweg de meest kansrijke is. Hij heeft een lange staat van dienst in de PvdA. Hij was onder meer minister in vier kabinetten en Tweede-Kamerlid. Bij de presentatie van zijn kandida tuur, vrijdag in het tv-programma Nova, profileerde Pronk zich na drukkelijk als vertegenwoordiger van de linkervleugel van de partij. Zo pleitte hij voor het instellen van een parlementair onderzoek naar de Nederlandse steun aan de oorlog in Irak, terwijl de PvdA in de kabinetsformatie heeft afgespro ken daarvan te zullen afzien. Ook toonde Pronk zich tegenstander van versoepeling van het ontslag recht. Over die zaak sloten de Pv- dA-bewindslieden onder aanvoe ring van vicepremier Wouter Bos in het kabinet al een overeen komst. Bos heeft nog niet gereageerd op de kandidatuur van Pronk en ande ren. Vrijdag zei hij een voorkeur te hebben voor de huidige inte rim-voorzitter Ruud Koole, maar die heeft laten weten niet beschik baar te zijn. Ook PvdA-fractievoorzitter Jac ques Tichelaar wil nog niet reage ren op de kandidatuur van Pronk. Met de HP iPAQ 514 Voice Messenger kunt u eenvoudig bellen en e-mailen! Dit aanbod geldt alleen bij KPN Business Center. i.c.m. 2-jarig Business Select met Pocket Internet Pro KPN Business Center GOES, Livingstoneweg 11, (010) 457 05 55 Nu ook op zaterdag open van 9.00 tot 17.00 uur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5