Goes speelt in op drukte bij toertocht Dak Axels bedrijf stort in tijdens hevige regenval Vertier bij Kapelse Dag OY0 Aanhouding na achtervolging Gemeente kijkt het kunstje van Ride for the Roses af in Groningen. Klein maar lastig torentje SPORTIEVE FIETS <7-7 profil: Trailerbedrijf in de problemen door ingestort dak loods. W PZC Dinsdag 21 augustus 2007 29 door Frank Balkenende GOES - Ride for the Roses, de wie- lertocht ten bate van de kankerbe strijding die volgend jaar in Zee- land plaatsvindt, wordt organisato risch en logistiek een hele toer. Het peloton dat de route van hon derd kilometer rijdt, trekt een lint van tien kilometer. „Dat betekent dat je de Zeelandbrug en de toelei- dende wegen minstens een uur moet afzetten." Ride for the Roses is een jaarlijks terugkerend wielerspektakel voor het goede doel: KWF Kankerbe strijding. Meervoudig tourwinnaar Lance Armstrong nam het initia tief voor de tocht na zijn gewon nen strijd tegen kanker. Goes is zondag 31 augustus 2008 gaststad. De Zeelandhallen fungeren als startplek en finish voor de gemid deld tienduizend deelnemers. De lokale stichting die de toer tocht voorbereidt, nam afgelopen weekeinde poolshoogte in Gronin gen bij Ride for the Roses 2007. Kees Bal, Henk de Jong en Tjitte van der Buijs fietsten mee, de Goe- Wlj Bij Ride for the Roses, de fiets- tocht ten bate van de kanker bestrijding, worden volgend jaar tienduizend mensen verwacht. De tocht wordt verreden in Goes. se burgemeester en stichtingsvoor zitter Dick van der Zaag, penning meester Theo Schouwenaar en di recteur Chris den Dekker van de Zeelandhallen keken het organisa torische kunstje af Een leerzaam uitstapje. „Als er 9500 mensen vertrekken, moet je zorgen dat er vooraan direct tem po wordt gereden. Dat ging mis in Groningen, waardoor ze achteraan tien minuten stil bleven staan." In Groningen was bij het vertrek slecht één rijbaan beschikbaar voor het peloton. Dat probleem doet zich in Goes niet voor. De deelnemers kunnen bij de Zeeland hallen direct de A256 op. Van de drie afstanden 25, 50 en 100 kilometer staat alleen de lang ste route al globaal vast: Goes, Del taweg, Zeelandbrug, Schou- wen-Duiveland, stormvloedke ring, Noord-Beveland, Heinkens- zand en terug naar Goes. Verschillende wegen, de Zeeland brug en stormvloedkering moeten minstens een uur worden afgeslo ten. Het vergt de inzet van 250 vrij willige verkeersregelaars en een flink aantal agenten. Een goede routeverkenning vooraf is brood nodig, want in Groningen bleek een stuk weg net te zijn geteerd, in clusief gevaarlijke losse steentjes. Zo'n uitglijder wil Van der Zaag voorkomen. Het wordt wel moei lijk Groningen qua opbrengst te overtreffen. Daar leverden sponsor bijdragen 777.000 euro op. KAPELLE - De Kapelse Dag beleeft donderdag, vrijdag en zaterdag de 27ste editie. Het dorp staat die da gen weer bol van de activiteiten. Wel zijn er ten opzichte van voor gaande jaren wat dingen veran derd. Zo wordt de solexrace niet meer op zaterdagmiddag gehouden, maar op vrijdagavond. De race met de minimotoren is vervallen, in plaats daarvan is er - eveneens vrijdagavond - een dernyrace. Daarbij racen wielrenners achter bromfietsen aan. Het panna knock-out toernooi is zaterdag de publiekstrekker. In een kooi op het parkeerterrein bij de C1000 wordt deze vorm van straatvoetbal tussen 12.30 en 16.30 uur gespeeld. VROUWENPOLDER - Met slechts twintig meter tot aan het bolletje van de spits, hoeven de steigerbouwers van HDV uit Middelburg in Vrouwenpolder niet ver de hoog te in. Wel moeten ze schuin het dak op werken en dat maakt de klus lastig. Het zeventiende-eeuwse torentje van de Pelgrimskerk in Vrouwenpolder krijgt een snelle opknapbeurt. Houtrot wordt aangepakt en het uurwerk is straks weer bij de tijd. Als er geen nieuwe gebreken opduiken, staat het houten torentje begin november weer strak in de lak. foto Ruben Oreel lichtgewicht aluminium frame dual drive schakeling verende voorvork verende zadelpen gelzadel CQO van 799,-voor X. 333 j" 200 EURO VOORDEEL!!! ^jF\ JTV^E PIETSSPECIALIST zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl door Raymond de Frel AXEL - Vanaf de N685 tussen Axel en Terneuzen is er eigenlijk hele maal niets bijzonders te zien. En wie het terrein van Kraker Trailers op industrieterrein Vaartwijk bij Axel opdraait, heeft ook dan nog niet meteen in de gaten dat hier iets aan de hand is. Maar eenmaal binnen in de loods is snel duidelijk waarom commer cieel directeur Jan de Kraker en technisch directeur Jan Scheele met de handen in het haar zitten. Door een gat in het dak van zeker twintig bij twintig meter is te zien hoe wolken voorbijtrekken. Het is er zo'n ravage, dat de productie van het bedrijf voorlopig stilligt. De Kraker en Scheele werden zon dagavond ingeseind, nadat het in braakalarm bij hun bedrijf afging. Vermoedelijk als gevolg van een flinke hoosbui is een groot deel van het platte dak ingestort. „Er heeft zeker dertig tot veertig ton water op gestaan. De brandweer heeft met pompen nog meer ellen de voorkomen. In een halfuur is er zeker dertig millimeter regen geval len", zegt Scheele. Kraker Trailers, waar 45 medewer kers trailers en aanhangers bou wen, hoopt nog deze week met be hulp van een aantal noodvoorzie ningen de productie deels te kun nen hervatten. „Ik kan nog niet zeggen hoe lang wij eruit liggen, maar we kunnen voorlopig onze leververplichtingen niet nakomen. Het is in elk geval zeker dat de schade in de tonnen loopt", aldus De Kraker. Een deel van de productie wordt tijdelijk voortgezet in een loods in Heikant. IJZENDIJKE - Zelfs zonder beginners rijbewijs was de 21-jarige Terneu- zense automobilist in de nacht van zondag op maandag de klos ge weest. Tijdens een politieachtervolging werd hij tussen IJzendijke en Bier vliet geklokt met een snelheid van 155 kilometer per uur. Dat was 75 kilometer te hard. Iedereen die meer dan vijftig kilometer te hard rijdt, mag zijn rijbewijs bij de poli tie inleveren. De Terneuzenaar passeerde kort na middernacht op dezelfde weg een radarpost met een snelheid van 128 kilometer per uur. De rech ter bepaalt wanneer hij zijn rijbe wijs terugkrijgt. Los daarvan krijgt hij ook een strafpunt op zijn begin nersrijbewijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59