zou achter de tralies belanden Meer ambtenaren ondervraagd w Terugblik op zeven weken crisis in Vlissingen. Natuurdub Grijpskerke breidt uit door succes Meewerken op de kinderboerderij Zomerconcert van Vayne en Mans GroenLinks: Raad moet zelf crisis onderzoeken Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen De stortplaats langs de Weg van Middelburg naar Kleverskerke. De gemeente en de politie hebben een onderzoek ingesteld naar de stort van vervuild slib. Er is proces-verbaal opgemaakt. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - Op de dag af zeven weken geleden barstte de bom op het Vlissingse stadhuis. Het onder zoek naar de besluitvorming over woningbouw op het Scheldeter- rein is nu over de helft. Betrokke nen en buitenstaanders wachten met smart op de uitkomsten. Dinsdag 3 juli. De eerste fase van het project Scheldekwartier moet gegund worden aan een project ontwikkelaar. Het college van bur gemeester en wethouders slaagt daar niet in door gebrek aan goede informatie, laat wethouder Tineke Verhage weten. De gemeenteraad moet van vakantie terugkomen en wordt in beslotenheid ingelicht. TWaalf ambtenaren worden die dag voor drie maanden met verlof gestuurd. Ze mogen het stadhuis niet meer in. Hun computers en dossiers worden in beslag geno men om te voorkomen dat ze in formatie laten verdwijnen. Een zeer ingrijpend en naar Neder landse begrippen zeldzaam be sluit. Dat - zo blijkt uit een chrono logisch overzicht dat aan het perso neel is verstrekt - eigenlijk een week eerder al door het college is genomen, maar pas op 3 juli defini tief wordt uitgevoerd. De maatregel is nodig omdat de ge meente anders miljoenenverliezen kan lijden, verklaart het college. Op het Scheldeterrein moeten 1790 woningen komen. De kosten voor de gemeente (zoals aankoop van de gronden, bodemsanering, aanleg van wegen en groen) zijn 150 miljoen euro en ten minste dat zelfde bedrag moet worden ver diend met het verkopen van deel- plannen aan projectontwikkelaars. Deelplan 1 is een klein plan, pak weg 90 woningen, maar toch durft het college het niet aan een pro jectontwikkelaar te kiezen. Eerst moeten externe deskundigen uit zoeken waar het is misgegaan in de aanloop naar het besluit en de ontbrekende informatie leveren. De gemeenteraad is verbouwe reerd, ambtenaren zijn geschokt. Terwijl de dagen verstrijken, ne men angst en onrust alleen maar toe. Dat heeft vooral te maken met de wijze waarop college en gemeentesecretaris/algemeen di recteur Dorthe Schipperheijn de crisis begeleiden. Zij heten, tot ver bazing van ambtenarij, politiek en burgerij de twaalf naar huis ge stuurde ambtenaren na negen da gen (12 juli) alweer welkom terug. De crisissfeer wordt er niet min der op. Integendeel. De directeur belooft beter te zullen communice- W* Op 3 juli begon het onderzoek naar het project Scheldekwartier in Vlissingen. Het onderzoek is onpartijdig en onafhankelijk en moet in september klaar zijn. ren, maar op 30 juli zegt de Onder nemingsraad het vertrouwen in haar op. De vakbonden doen daar een schepje bovenop en adviseren het college haar te ontslaan. Het college heeft nog wel vertrouwen in Schipperheijn, al gaat het voor lopig wel rechtstreeks overleggen met de Ondernemingsraad - op nieuw een naar Nederlandse be grippen ongebruikelijk besluit. Intussen gaat het Haarlemse bu reau Integis in stilte voort met het forensisch accountantsonderzoek naar het Scheldekwartier. Dat moet in september klaar zijn. On afhankelijk en onpartijdig, noemt directeur Bart Bruin zijn onder zoek. Daarom geeft hij geen tus senstand. Iedereen moet wachten, iedereen kan gehoord worden. Ook andere ambtenaren dan de twaalf die in juli naar huis moes ten, zijn inmiddels uitgenodigd voor een gesprek. Wethouders moeten eveneens rekening hou den met een ondervraging. GRIJPSKERKE - Jeugdnatuurdub de Vleermuis in Grijpskerke begint dit jaar met een tweede groep. De nieuwe leden waren niet allemaal meer onder te brengen in de be staande groep. Beide groepen zijn op dezelfde dag: op dinsdag. De bij eenkomsten worden gehouden in het dorpshuis van Grijpskerke aan de Kerkring. De nieuwe groep komt van 17.15 tot 18.15 uur bij el kaar, de bestaande van 18.30 tot 19.30 uur. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Opgeven via: natuurdub@zeelandnet.n\ MIDDELBURG - Kinderen die dat leuk vinden kunnen morgen een middag meewerken op kinderboer derij De Klepperhoeve in Middel burg. De kleine boeren leren om gaan met boerderijgereedschap en ze leren dieren verzorgen. Samen met de medewerkers van de Klep perhoeve maken ze de hokken en de weides schoon. Na het schoon maken worden de dieren gevoerd. Kinderen van zes tot twaalf jaar mogen voor een euro meedoen, van 13.30 tot 15 uur. MIDDELBURG - Pianist Jan Vayne en organist Martin Mans geven van daag in de Oostkerk aan het Oost kerkplein in Middelburg een con cert. De twee muzikanten brengen dan een programma met werken van hun eerste cd Twee klaviervir tuozen in concert. Het gaat om zo wel samenspel tussen piano en or gel als om solowerk. Ze brengen onder andere Mars uit Aïda van Verdi, Badinerie en Air van Bach en improvisaties over thema's van Mozart. Het concert begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - GroenLinks wil dat de gemeenteraad van Vlissingen zelf een onderzoek doet naar de crisis over het project Scheldekwar tier. Het onderzoek moet vooral gaan over het beleid van het zitten de en vorige colleges dat heeft ge leid tot de crisis, vindt Groen Links. Het beleid van de colleges en de bestuurscultuur in Vlissin gen kunnen de crisis hebben ver oorzaakt, vermoedt GroenLinks. Het voorstel wordt behandeld in de raadsvergadering van donder dag 30 augustus. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57