Zeeland PZC 25 Brugwachter vaker dupe scheldpartij «n Lewedorp krijgt na jaren echte dorpsstraat Bestelbusje rijdt het water in WALCHEREN 31 Provincie bestelt meer materiaal en mogelijk bewakingspersoneel. Kunst-huis Wakker Trajectcontrole schrikt hardrijders af Dinsdag 21 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Extra sterke slag bomen, meer reserve-onderdelen en mogelijk bewaking voor het personeel. De provincie neemt maatregelen tegen vandalisme bij de draaibrug in Oost-Souburg. Niet alleen de brug zeifis het doel wit. Ook het personeel dat de brug bedient, is het slachtoffer. Volgens de provincie, die de bruggen over het Kanaal door Walcheren be heert en bedient, is één van de me dewerkers vorige week bedreigd. Hij kon ternauwernood een vuist slag ontwijken die een jongen op een scooter hem wilde geven. „De brugwachter zag toe op een re paratie", vertelt I. Lamse, hoofd re gio vaarwegen van de provincie. De jongen heeft later zijn excuses aangeboden, zegt hij, maar deson danks heeft de provincie ook aan gifte gedaan bij de politie. Lamse: „Het was tot nu toe de eer ste en enige keer dat iemand fy siek is bedreigd. Verbaal geweld is er al langer. Dat schijnt in de maat schappij van tegenwoordig de norm te zijn. Het gaat niet om be dreigingen, maar vooral om schel den. Dat gebeurt door mensen die het zat zijn dat de slagboom voor hun ogen naar beneden gaat om een schip te laten passeren." De brugwachters maken dat niet alleen mee bij de draaibrug bij PJ* De Souburgse draaibrug is regel- matig het doelwit van vandalen. Ook brugwachters hebben te ma ken met verbaal geweld. De pro vincie neemt maatregelen. Oost-Souburg, merkt hij op. „Het zelfde gebeurt bij de Stationsbrug in Middelburg. Mensen negeren het rood licht en klagen achteraf dat de brugbediening maar wat doet zonder op te letten. Natuur lijk maakt iedereen wel eens fou ten, wij ook. Maar wij maken beel den als de brug draait en we heb ben tot nu toe altijd kunnen bewij zen dat het niet onze fout was, maar dat mensen zelf in de fout gingen. Dat daar geen ongelukken zijn gebeurd of vernielingen zijn aangericht, komt omdat het er druk is. De sociale controle is gro ter dan in Souburg." Door vandalisme bij de draaibrug zijn sinds begin juli drie keer slag bomen vernield. Volgens Lamse zijn zes weken geleden al twee sterkere bomen besteld, voor elke zijde één, maar daarop zit een le vertijd van twaalf weken. „We pro beren ook een paar van die bo men op voorraad te hebben, maar ze zijn niet voor elke brug even lang. Bovendien zijn ze duur, acht duizend euro per stuk." Extra reserve-onderdelen zijn wel iswaar prijzig, maar gedeputeerde T. Poppelaars (verkeer en vaarwe gen) is toch van plan meer materi aal te bestellen. De aankondiging voor afgelopen weekeinde dat de brug mogelijk niet meer gebruikt kon worden door fietsers en voet gangers als er weer iets vernield zou worden, was volgens hem 'een ruk aan de noodrem'. „We willen mensen niet de dupe laten zijn van vandalisme." Tegelijkertijd wil hij voorkomen dat zijn personeel gevaar loopt. Hij neemt de bedreigingen en scheld partijen serieus en overweegt een beveiligingsbedrijf in te huren om personeel bij te staan. Van Nistelrooij wil gewoon dat oranje shirt aan VLISSINGEN - Drie leegstaande panden in de Vlissingse binnenstad zijn door het kunstcentrum De Willem3 tij delijk omgetoverd tot atelier. Tot en met vrijdag 16 no vember hangt in de panden aan de Walstraat (18 en 28) en op de hoek Zeilmarkt/Gravestraat werk uit de collectie van het centrum. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Een bestelbusje van een glazenwasser raakte gister ochtend bij de Vlissingse boule vard te water. De glazenwasser was met zijn auto de glooiing opge reden. Ter hoogte van de Gevan gentoren stapte de 38-jarige man uit de gemeente Reimerswaal uit. Vervolgens reed zijn auto, met draaiende motor, de zee in. Een jeep van de reddingsbrigade schoot te hulp en voorkwam dat de auto echt afdreef Vervolgens werd de auto van de glazenwasser met behulp van een takelwagen uit het water getrokken. m» [ij jij 1R T*pT» [lFiTTI4$ -M Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Harmen van der Werf LEWEDORP - Wie voor 1970 met de auto van Goes naar Middelburg wilde, moest dwars door Lewe dorp. Tot de nieuwe A58 langs het dorp kwam. Het verkeer door Le wedorp viel praktisch stil, maar de oude rijksweg in het dorp bleef ge woon liggen. Dat gaat veranderen. De gemeente Borsele investeert ruim twee miljoen euro om van de Postweg - zoals de oude rijks weg heet - een echte dorpsstraat te maken. Eind 2008 moet het kar wei klaar zijn. „Het is niet voor z'n tijd", erkent wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, verkeer), „maar de financie ring was een flinke klus." Over één kilometer gaat de Postweg op de schop. De maximumsnelheid wordt 30 kilometer per uur. In hartje Lewedorp, bij het plein met de kerk en café De Goede Ver wachting, komt klinkerbestrating in plaats van asfalt. Het kerkplein gaat daarin mee. Tegelfietspaden worden juist geasfalteerd. Opval lend wordt een uitstulping in de nu kaarsrechte Postweg bij de Ko- renweg, in de vorm van een parkje met een grotere vijver. Praktisch al le bomen worden vervangen. In november wordt begonnen met het verleggen van kabels. Heel 2008 is nodig voor het werk, om dat dit in fasen moet gebeuren om Lewedorp bereikbaar te houden. 'TT: ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl „Een wekker?", vroeg die collega van dat Middelburgse kantoor tijdens een discussie over de vele methodes die voorhanden zijn om 's ochtends aangenaam wak ker te worden. „Een wekker, die gebruik ik niet hoor. Ik weet eer lijk gezegd niet eens hoe zo'n ap paraat werkt. Veel te inqewik- keld." Al die knopjes ook. Hoe ze het dan presteerde om toch elke ochtend ruim op tijd op kantoor te verschijnen, vroegen haar collega's nieuwsgierig. „Nou gewoon, door mijn mobie le telefoon." „Ja, maar hoe dan?" „Nou. Er zit toch gewoon een wekker op dat ding?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55