'Boodschappen niet veel duurder' m - §h i w* Van Roosmalen: 'Ik ben met de dood bedreigd' Nederlanders gewond in Uruzgan Deskundigen voorzien over hele linie bescheiden prijsstijging. Deel snelweg A1 dicht wegens verzakking Man aangehouden voor dreigen met kruisboog Moslimstagiair te actief op openbare school Vrouw steekt vriend in brand met wodka Politie houdt bij toeval lang gezochte man aan RTL Voetbal trekt ruim twee miljoen kijkers Hr. Ms. De Ruyter uitgewuifd in Den Helder 4 Dinsdag 21 augustus 2007 PZC door Jan Trommelen DEN HAAG - Boodschappen doen wordt dit jaar niet veel duurder. Ex perts voorzien over de hele linie een 'bescheiden' prijsstijging. De fors duurder geworden zuivel blijft een uitzondering, denkt Marcel van Aalst, onderzoeker van EFMI business school. „Het gemiddelde prijspeil zal hooguit net zoveel om hoog gaan als de inflatie". Marktonderzoeker Joop Holla van GfK rekent op 'maximaal twee pro cent'. „Dat is al heel veel. Vorig jaar stegen de prijzen met zo'n 2 procent." De supermarkten staan onder druk om de prijzen te verho gen. De fabrikanten vragen meer doordat sommige grondstoffen fors duurder werden. Melk, tarwe, plantaardige olie en cacao zijn flink in prijs gestegen. Vorige week maandag ging Ciooo als eerste door de bocht, en ver hoogde de prijzen van een reeks dagverse zuivelproducten als yog hurt en melk. Albert Heijn ver hoogde vrijdag alleen zijn twee goedkoopste melkverpakkingen: de tweeliterfles halfvolle melk en het literpak volle melk van het goedkope huismerk. Ook prijsvech ter Dirk van den Broek ging om. „Wij werden geconfronteerd met verhogingen door onze leveran ciers en hebben kleine aanpassin gen moeten doen aan de zuivel- ISnI Zuivelproducten zijn fors in prijs gestegen. Experts verwachten dat de prijs van andere dagelijk se boodschappen net zoveel stijgt als de inflatie. DEN HAAG-Twee Nederlandse mili tairen zijn gisteren in Uruzgan ge wond geraakt toen een granaat ontplofte nabij het Patria-voertuig waarin zij zaten. Dat maakte De fensie bekend. De gewonden zijn overgebracht naar het militair hos pitaal op Kamp Holland. Een van DEN HAAG - Door verzakking zijn gisteren de vluchtstrook en rechter- rijstrook op de Hollandse Brug bij Muiderberg op de Ai Amster- dam-Amersfoort afgesloten. Vanaf vandaag 13 uur is de Ai weer be rijdbaar. Door trillingen was het zand onder de weg weggevloeid. Daardoor was de weg verzakt. VLAARDINGEN - Een 23-jarige Vlaar- dinger is zondag aangehouden we gens bedreiging met een kruis boog. Dat meldde de politie giste ren. Nadat een 23-jarige man, ook uit Vlaardingen, meldde bedreigd te zijn, hebben agenten de verdach te in een woning aangehouden. prijs", aldus directeur Dirk van den Broek. C1000 en Albert Heijn zeggen de broodprijs ongemoeid te laten. AH zegt behalve de twee melkverpak kingen geen prijs verhoogd te heb ben. Dirk van den Broek ziet het brood binnenkort wel duurder worden: „De bakkerijen zijn flink aan het trekken. Ik acht het niet uitgesloten dat de prijs van het brood omhoog moet en dat zou kunnen gebeuren met meer pro ducten van grondstoffen uit de landbouw." Toch geloven deskun digen niet dat de supers hun prij hen onderging een beenoperatie, de ander had scherf- en brandwon den. De Patria raakte bij de aan slag ten noorden van de provincia le hoofdstad Tarin Kowt bescha digd en was niet te bergen. Daar om is besloten het gepantserde voertuig ter plaatse te vernietigen. UTRECHT - Het Leidsche Rijn Colle ge in Utrecht mocht het stagecon tract met een islamitische student verbreken, omdat deze te actief zijn geloof uitdroeg. Dat stelde gis teren de Commissie Gelijke Behan deling. De jongen deelde, ondanks het verzoek terughoudend te zijn folders uit over moskeelezingen. SCHIJNDEL - In Schijndel is zondag een een 44-jarige vrouw gearres teerd wegens het in brand steken van haar even oude vriend. Het stel kreeg ruzie, waarna de vrouw de arm van de man overgoot met wodka en in brand stak. Hij liep ernstige brandwonden op. zen nu fors kunnen opkrikken tot het niveau van voor de prijzenoor log. De duurdere grondstofprijzen hoe ven geen aanslag te betekenen op de huishoudportemonnee: in een brood zit voor zo'n zestien cent aan tarwemeel, tegen tien cent vo rig jaar. Een stijging van de loon kosten van de bakker zou veel ster ker doorwerken. Bij zuivel of koffie is het effect gro ter. De AH-woordvoerder: „Dit voorjaar steeg de koffieprijs op de wereldmarkt met 35 procent. Dat zag je wel terug in het schap." DEN HAAG - De veroordeelde Ne derlandse bioloog Marc van Roos malen is na zijn vrijlating in Brazi lië met de dood bedreigd door di verse 'internationale natuurbe schermingsorganisaties'. Dat zei hij gisteravond in het tv-program- ma Nova. Dertig uur na zijn - voorlopige - in- vrijheidsstelling zou er een poging zijn gedaan hem te vermoorden door mannen die waren verkleed als agenten van de Federale Politie. „Het zijn grote, maffia-achtige or ganisaties, je mag ze natuurbe schermers noemen. Ik ben bedrei gend voor ze omdat ik me nooit committeerde aan corruptie, waar zij dat wel deden", aldus Van Roos malen in het programma. Primatoloog Marc van Roosmalen doet al twintig jaar onderzoek in de Amazone. Via de website van de apendeskundige kunnen perso nen of instellingen nieuwe dier soorten tegen een vergoeding naar zich laten vernoemen. In juni werd Van Roosmalen gearresteerd en veroordeeld tot veertien jaar cel voor het onrechtmatig verkopen van wetenschappelijke namen. Ook zou hij illegaal dieren hebben gehouden in zijn achtertuin. In middels is de wetenschapper in af wachting van zijn zaak in hoger be roep op vrije voeten. Van Roosmalen is ondergedoken en verblijft op verschillende adres sen in het Braziliaanse Manaus. De bioloog stelt dat de zaak tegen hem 'een politieke zet' is. UTRECHT - De politie heeft zondag in Utrecht een 44-jarige man opge pakt die in België wordt gezocht voor het witwassen van ruim 13 miljoen euro aan drugsgeld. De po litie liep de man, die de Nederland se en Franse nationaliteit heeft, te gen het lijf bij een controle van zijn fout geparkeerde camper. AMSTERDAM - Circa 2,1 twee mil joen mensen keken zondag naar de eerste uitzending van RTL Voet bal. Dit aantal trok het Tien-pro gramma De Wedstrijden ook onge veer. Het voetbal bij Studio Sport trok vroeger circa 1 miljoen kijkers meer. VT s| y: }m j DEN HELDER - Het luchtverdedigings- en comman- non. De De Ruyter zal, als onderdeel van een in- sefregat Hr. Ms. Van Speijk af, dat sinds maart dofregat Hr. Ms. De Ruyter vertrekt uit de haven ternationale vloot, het zeegebied voor de Libane- aan de missie deelneemt. Dit schip keert naar ver van Den Helder voor deelname aan het maritie- se kust controleren op illegale wapentranspor- wachting op 8 september terug in de haven van me gedeelte van UNIFIL, de VN-missie in Liba- ten. Het fregat lost eind augustus het multipurpo- Den Helder. foto Olaf Kraak/ANP PETER PA' D/E- Mfcip zicM NIET PooPJcWArtMT OM Zo BiV TÉ Dope/vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4