Zeeland Kavelverkoop in Mortiere stilgelegd Brugwachter vaker dupe van scheldpartij pzc Hoogspanningskabels liggen in de weg bij woningbouw. Jeugdliefde in steen siert Zierikzeese voortuin Provincie bestelt meer materiaal en mogelijk bewakingspersoneel. BPZC Dinsdag 21 augustus 2007 29 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De uitgifte van ka vels in de Middelburgse wijk Mor tiere heeft vertraging opgelopen. De gemeente heeft de verkoop stopgezet omdat er hoogspannings kabels in de weg liggen. Het minis terie van Vrom heeft onlangs een nieuw advies opgesteld over de af stand die er minimaal moet zijn tussen woningen en hoogspan ningskabels. „Het college worstelt met een di lemma", zei wethouder A. de Vries. „Als we aan het advies wil len voldoen, heeft dat financiële gevolgen." De grond die nu nog niet kan worden verkocht, heeft een waarde van 1,7 miljoen euro. Het geld dat verdiend wordt met de grondverkoop in de Mortiere, steekt de gemeente in een potje waar grote projecten mee worden betaald. De leiding verleggen, zo dat er toch zonder problemen ge bouwd kan worden, is ook duur, |"JW De gemeente Middelburg heeft de verkoop van kavels in de Mor tiere stopgezet. Woningen zou den te dicht bij hoogspanningska bels komen te liggen. zei De Vries. Dat komt omdat er meer dan één hoogspanningsmas ten moet worden verplaatst; de kortste route loopt dwars over het toekomstige golfterrein. Verplaatsing van de leiding kost vermoedelijk één miljoen euro. Het gaat om ongeveer vijftien ka vels in de buurt van het nieuwe golfterrein. Het college twijfelt of er tóch gebouwd moet worden. Dat is niet verboden omdat het plan voor de Mortiere al klaar was voordat het advies van Vrom be kend was. „De kavels kunnen wor den uitgegeven, maar wij hebben de verkoop stilgezet. Formeel is er niets tegen voortzetting van de ontwikkeling van de Mortiere." Of het schadelijk is om dichter bij hoogspanningskabels te wonen, is volgens De Vries niet bekend. „Het lastige is dat de twijfels over straling toenemen, maar dat onder zoek geen uitsluitsel geeft. De dis cussie over hoogspanningskabels is vergelijkbaar met die over umts-masten." Over plaatsing van die masten voor mobiele telefonie op gebouwen is veel ophef ont staan omdat mensen bang zijn dat ze er gezondheidsklachten van kunnen krijgen. De hoogspanningskabels komen van bedrijventerrein Arnestein en lopen via een puntje van de Mor tiere over de snelweg. ZIERIKZEE - Het begon een jaar of vier geleden als een gekkigheidje. 'Wat zullen we eens met onze voortuin doen?', vroeg de familie De Ruiter zich af. Vader Kees had wel een idee: het logo van zijn jeugdliefde Feye- noord leek hem wel wat. Na wat aarzelingen was het deze zomer zover. Nu siert het kleurrijke logo van de Rotterdamse voetbalclub de Zierikzeese Wielingenstraat. „Ik krijg veel positieve reacties", reageert De Ruiter. Dat is ook niet zo gek. „De meeste buren zijn Feyenoordfans." Eén persoon was minder tevreden. „Mijn achterbuurjongetje vroeg of ik het alsjeblieft weer weg wilde halen." Zijn favorie te club? Die uit Amsterdam. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Extra sterke slag bomen, meer reserve-onderdelen en mogelijk bewaking voor het personeel. De provincie neemt maatregelen tegen vandalisme bij de draaibrug in Oost-Souburg. Niet alleen de brug zeifis het doel wit. Ook het personeel dat de brug bedient, is het slachtoffer. Volgens de provincie, die de bruggen over het Kanaal door Walcheren be heert en bedient, is één van de me dewerkers vorige week bedreigd. Hij kon ternauwernood een vuist slag ontwijken die een jongen op een scooter hem wilde geven. „De brugwachter zag toe op een re paratie", vertelt I. Lamse, hoofd re gio vaarwegen van de provincie. De jongen heeft later zijn excuses aangeboden, zegt hij, maar deson danks heeft de provincie ook aan gifte gedaan bij de politie. Lamse: „Het was tot nu toe de eer ste en enige keer dat iemand fy siek is bedreigd. Verbaal geweld is PJl De Souburgse draaibrug is regel- matig het doelwit vari vandalen. Ook brugwachters hebben te ma ken met verbaal geweld. De pro vincie neemt maatregelen. er al langer. Dat schijnt in de maat schappij van tegenwoordig de norm te zijn. Het gaat niet om be dreigingen, maar vooral om schel den. Dat gebeurt door mensen die het zat zijn dat de slagboom voor hi» ogen naar beneden gaat om een schip te laten passeren." Door vandalisme bij de draaibrug zijn sinds begin juli drie keer slag bomen vernield. Volgens Lamse zijn zes weken geleden al twee sterkere bomen besteld, voor elke zijde één, maar daarop zit een le vertijd van twaalf weken. „We pro beren ook een paar van die bo men op voorraad te hebben, maar ze zijn niet voor elke brug even lang. Bovendien zijn ze duur, acht duizend euro per stuk." Extra reserve-onderdelen zijn prij zig, maar gedeputeerde T. Poppel- aars (verkeer en vaarwegen) is toch van plan meer materiaal te be stellen. De aankondiging voor afge lopen weekeinde dat de brug mo gelijk niet meer gebruikt kon wor den door fietsers en voetgangers als er weer iets vernield zou wor den, was volgens hem 'een ruk aan de noodrem'. „We willen men sen niet de dupe laten zijn van vandalisme." Tegelijkertijd wil hij voorkomen dat personeel gevaar loopt. Hij neemt de bedreigingen en scheldpartijen serieus en over weegt een beveiligingsbedrijf in te huren om personeel bij te staan. De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens karitooruren) contact op met onze afdeling binnendjenst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbadn.nl. De minimumleeftijd vofcredo krantenwijk is 15 Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te ideripceren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47