Zeeland Goes leert van foutjes Groningen thema's praten Kapelse Dag biedt drie dagen vertier Parkeren mag weer bij scholen in Tholen Verzet tegen Thoolse glasbak blijft groeien t Monsterwielertocht Ride for the Roses over kering en Zeelandbrug. Straatvoetbaltoernooi op zaterdag moet grote publiekstrekker zijn. Verbod geldt straks alleen nog tijdens in- en uitgaan scholen. B PZC Dinsdag 21 augustus 2007 27 De Goese burgemeester Dick van der Zaag (I), voorzitter van de Zeeuwse stichting die Ride for the Roses 2008 voorbereidt, toont samen met penning meester Theo Schouwenaar (net terug van de charitatieve wielertocht Nice-Goes) de vlag van het wielerspektakel. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - Ride for the Roses, de wie lertocht ten bate van de kankerbe strijding die volgend jaar in Zee- land plaatsvindt, wordt organisato risch en logistiek een hele toer. Het peloton dat de route van hon derd kilometer rijdt, trekt een lint van tien kilometer. „Dat betekent dat je de Zeelandbrug en de toelei- dende wegen minstens een uur moet afzetten." Ride for the Roses is een jaarlijks terugkerend wielerspektakel voor het goede doel: KWF Kankerbe strijding. Meervoudig tourwinnaar Lance Armstrong nam het initia tief voor de tocht na zijn gewon nen strijd tegen kanker. Goes is zondag 31 augustus 2008 gaststad. De Zeelandhallen fungeren als startplek en finish voor de gemid deld tienduizend deelnemers. De lokale stichting die de charita tieve toertocht voorbereidt, nam afgelopen weekeinde poolshoogte in Groningen bij Ride fór the Ro ses 2007. Kees Bal, Henk de Jong en Tjitte van der Buijs fietsten mee, de Goese burgemeester en stichtingsvoorzitter Dick van der Zaag, penningmeester Theo Schou wenaar en directeur Chris den Dekker van de Zeelandhallen ke ken het organisatorische kunstje af Een leerzaam uitstapje. „Als er 9500 mensen vertrekken, moet je zorgen dat er vooraan direct tem po wordt gereden. Dat ging mis in Groningen, waardoor ze achteraan tien minuten stil bleven staan. Ook bij de aankomst stropte het, omdat er te weinig uitgiftepunten waren voor de attenties die deelne mers mee naar huis kregen." In Groningen was bij het vertrek slechts één rijbaan beschikbaar voor het peloton. Dat probleem doet zich in Goes niet voor. De deelnemers kunnen bij de Zeeland hallen direct de A256 op. Van de drie afstanden 25, 50 en 100 kilometer staat alleen de lang ste route al globaal vast: Goes, Del taweg, Zeelandbrug, Schou- wen-Duiveland, stormvloedke ring, Noord-Beveland, Heinkens- zand en terug naar Goes. Van der Zaag: „Bij meer dan tienduizend deelnemers is het zaak dat er tus sen de voor- en achterhoede goed wordt gecommuniceerd, anders krijg je een harmonica en dat kost tijd. Want pas op hè, als de kop Zierikzee bereikt, begint de staart net aan de Zeelandbrug." Verschillende wegen, de Zeeland brug en stormvloedkering moeten minstens een tot anderhalf uur worden afgesloten. Het vergt de in zet van 250 vrijwillige verkeersre gelaars, als ook een flink aantal agenten. Een goede routeverken ning vooraf is broodnodig, want in Groningen bleek een stuk weg net te zijn geteerd, inclusief gevaar lijke losse steentjes. Zo'n uitglijder wil Van der Zaag voorkomen. Het wordt wel moeilijk Groningen qua opbrengst te overtreffen. Daar leverden sponsorbijdragen 777.000 euro op. ken plaats voor één commissie. Le den praten op dezelfde avond (bij voorkeur donderdagavond) over verschillende onderwerpen. Dat betekent dat leden van één fractie in verschillende kamers over ver schillende onderwerpen praten. 2. Er komt een agendacommissie die voor elke vergadering bepaalt welke onderwerpen de volgende keer aan de orde komen. 3. De raad wordt belangrijker én burgers mogen vooraf een half uur met raadsleden praten. De onder werpen worden daarna direct gea gendeerd. 4. Er komt meer debat over belang rijke onderwerpen. 5. Aan standaard-zaken worden in principe geen woorden meer vuil pgemaakt. Vergaderen nieuwe stijl De Goese werkgroep dualisme wil toe naar drie vergader avonden per maand, bij voor keur op de donderdagavond. Twee avonden zijn voor de commissie, de derde donder dagavond in de maand is het debatraad. Daarin komen de gewichtige politieke thema's op tafel. De commissie kent diverse 'blokken' met verschillende on derwerpen. Dat wordt vergade ren in meer dan één ruimte en pendelen binnen het stads kantoor. De raad behandelt de zelfde avond 'hamerstukken'. KAPELLE - Kapelle staat donderdag, vrijdag en zaterdag bol van de acti viteiten. De Kapelse Dag beleeft die dagen de 27ste editie. Wel zijn er ten opzichte van voorgaande ja ren een paar kleine dingen veran derd. Zo wordt de solexrace niet meer op zaterdagmiddag gehouden, maar op vrijdagavond. Verder is de race met de minimotoren verval len, in plaats daarvan is er - even eens vrijdagavond - een dernyrace. Daarbij racen wielrenners achter bromfietsen aan. Het panna knock-out toernooi moet zaterdag de grote publiekstrekker worden. In een grote kooi op het parkeer terrein bij de C1000 wordt deze vorm van straatvoetbal tussen 12.30 en 16.30 uur gespeeld. De wedstrijden maken deel uit van het Nederlands kampioenschap. Op het terrein vindt ook het Ka- pels kampioenschap 'balletje hoog houden' plaats. Naast een groot aantal optredens van onder anderen Hazes-imitator Anne Rodenburg is er verder on der meer kermis, jaarmarkt, ringrij- den, een huifkar, brandweer- en dansdemonstraties, ponyrijden, to- renklimmen en portrettekenen. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen ver soepelt het parkeerverbod in het scholengebied in Tholen-stad. In de toekomst mag daar alleen tij dens het in- en uitgaan van de scholen niet meer geparkeerd wor den. Zo wil het college mensen die op de scholen moeten zijn, te gemoetkomen. Bij de scholen aan de Molenvlietse- dijk geldt sinds ruim een jaar een parkeerverbod van acht uur 's och tends tot vier uur 's middags. Au to's mogen er maximaal een kwar tier staan. Genoeg voor ouders om hun kind even af te zetten of op te halen. Het plan maakte deel uit van de omvorming van het gebied tot een schoolzone. Diverse maat regelen, zoals gele stippen op de weg, moeten automobilisten erop wijzen dat ze rijden in een gebied waar zich veel kinderen op straat kunnen bevinden. Scholen en ver- keersouders hebben na de invoe ring van het parkeerverbod ge klaagd dat er nog steeds auto's stonden. Toch heeft een evaluatie volgens het college uitgewezen dat de maatregel wel degelijk enige or de in de chaos rond de scholen heeft geschept. Daarom wordt het gehandhaafd. De tijden waarop mensen hun auto niet bij de scho len mogen wegzetten, worden wel teruggebracht. „Dat doen we om mensen die in één van de scholen moeten zijn, tegemoet te komen", zegt een woordvoerster van de ge meente. Als voorbeeld noemt ze de vrijwilligers, die komen helpen. „Het is vervelend als die hun auto heel ver weg moeten parkeren." Het parkeerverbod geldt straks tus sen acht en negen uur 's ochtends, van half twaalf tot kwart over één en tussen drie uur en half vier. THOLEN - De komst van een onder grondse glasbak aan de Molen- vlietsestraat in Tholen roept steeds meer verzet op. Na enkele omwo nenden en de PvdA zet nu ook de fractie van de Christenunie vraag tekens bij de locatie. De glasbak bij 'het Bosje' zou het karakteristieke beeld van de omge ving volgens veel mensen aantas ten. „In beschermde stadsgezich ten moet je voorzichtig en zorgvul dig omgaan met het plaatsen van zichtbare voorzieningen", schrijft A. van de Sande (CU) aan het col lege. Hij wil weten wanneer burge meester en wethouders de proef - de glasbak komt er voorlopig voor een jaar - als geslaagd beschou wen. Ook is hij benieuwd hoeveel bakken er in de toekomst komen en hoeveel dat gaat kosten. Het college heeft een bezwaar van een omwonende tegen de glasbak inmiddels ongegrond verklaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45