Goese Polder bijna klaar met renoveren Zeeland Hekwerk op talud langs tunnelweg Goese raad moet over echte Kruiningse Camping wil vijfsterrenstatus All American Sunday in Goes Afrastering moet oplossing bieden voor omzeilen tolpoortjes. Bewoners na meer dan tien jaar verlost van bouwoverlast. Snorkelen voor kids in Oosterschelde Wandelen bij maanlicht door De Zwaakse Weel Vijf afstanden bij fruitwandeling Goes Ouders van kinderen met kanker bijeen Tholen twee dagen in teken van braderie Fietsster (13) uit Goes lichtgewond bij botsing Kampeerplaatsen moeten wijken voor luxe koopchalets. Werkgroep dualisme wil vergaderstelsel op de schop nemen. 26 Dinsdag 21 augustus 2007 PZCB Links de bandensporen van een automobilist die de tolpoortjes van de Wes- terscheldetunnel omzeilt door het talud op te rijden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel ELLEWOUTSDIJK - De directie van de Westerscheldetunnel laat op korte termijn een hekwerk plaat sen op het talud tussen de oost buis van de tunnel en het viaduct, ter hoogte van Ellewoutsdijk. Daar mee moet worden voorkomen dat automobilisten de weg voortijdig verlaten om zo de tolpoortjes te omzeilen. Volgens tunnelwoordvoerder I. de Moor zijn er aanwijzingen dat er ten minste één automobilist en een enkele motorrijder bij het uit rijden van de tunnel aan de Beve- landse kant na zo'n honderd me ter het talud oprijden naar de bo- vengelegen Staartseweg. „Dat is een behoorlijk steile helling, aan de sporen te zien gaat het om een auto met vierwielaandrijving", zegt De Moor. Overigens is de genoemde locatie zo'n beetje de enige overgebleven sluipmogelijkheid. Het omzeilen GOES - Op de Grote Markt in Goes is het zondag All American Sun day, met Amerikaanse motoren en auto's, kraampjes, een tourrit, bar becue en twee liveoptredens. Het feest begint om 11.00 uur. Voor de van de tolpoortjes gebeurt al sinds de opening van de tunnel in 2003, weet De Moor „We hebben de af gelopen jaren behoorlijk geïnves teerd in het ontoegankelijk maken van het gebied, met hekken en paaltjes. Het gebeurt dus al veel minder dan eerst. Alles herme tisch afsluiten is niet mogelijk, om dat hulp- en onderhoudsdiensten hun werk ook moeten kunnen blij ven doen." Afgezien van het feit dat er door de sluipers niet wordt betaald voor het gebruik van de tunnel, is het volgens De Moor ook gevaar lijk om het talud op te rijden. „Als je geen geschikte auto hebt, kun je zo van de dijk rollen. Er is daar al eens iemand vast te komen zitten. Bovendien brengt het schade toe aan de dijk, die een waterkerings functie heeft." Het is nog niet bekend wanneer het hekwerk wordt geplaatst. Om ontduiking van de tolpoort- jes van de Westerscheldetunnel aan banden te leggen, wordt bin nenkort een hek op het talud bij de oostbuis geplaatst. tourrit met Harley Davidsons kan dan worden ingeschreven. Om 13.00 uur is er kinderdisco met ani matie. Rock'n billy-band 2 Tones speelt om 14.00 uur en een Anouk tribute-band om 16.00 uur. door Lilian Dominicus GOES - Nog even en de Goese Pol der is verlost van opengebroken straten, bouwcontainers en het ge klop van timmerlieden. De Spaak stede krijgt een facelift, binnen kort is de Adenauerstede aan de beurt en dan keert eind 2008 de rust terug in de wijk. Gemeente en woningbouwvereni ging RWS zijn bijna klaar met hun missie: de Goese Polder leefbaar der maken. Een meerjarenplan, dat in 1997 is begonnen. Voor de RWS een kostenpost van naar schatting 25 miljoen euro. De Goese Polder, met 7000 inwo ners de grootste wijk van Goes, is gebouwd tussen 1968 en 1990. Nog geen vijf jaar nadat de laatste woning af was, werd duidelijk dat de wijk gerenoveerd moest wor- COLIJNSPLAAT - Kinderen tussen acht en twaalf jaar kunnen zater dagmiddag de onderwaterwereld van de Oosterschelde bij Colijns- plaat ontdekken. Op zoek naar scholen met visjes, garnalen en he- remietkreeftjes. Duikschool Ocea- nus zorgt voor de organisatie. Deel name is gratis, inclusief wetsuit, flippers, snorkel, materiaal en duik bril. Aanmelden bij Nationaal Park Oosterschelde, 0113-211675. KWADENDAMME - Bij maanlicht door natuurgebied De Zwaakse Weel bij Kwadendamme lopen. Dat kan zaterdag met een boswach ter van Natuurmonumenten. De tocht die drie uur duurt, begint om 20.30 uur bij melkschapenb'e- drijf De Zwaakse Weel aan de Siguitsedijk 15. De kosten zijn 15 euro, inclusief koffie, drankje en hapje. Aanmelden: 06-29061401. den. De Goese Polder moest veili ger en groener worden, de straten beter herkenbaar, er moesten meer koopwoningen komen en de dubbele nummering zou verdwij nen. Projectleider van het Masterplan Goese Polder namens de gemeen te, H. Schinkel, vindt dat de opzet is geslaagd. „Eerst was 80 a 90 pro cent huurwoning, nu is dat 50 pro cent. De voetpaden zijn duidelij ker geworden, de werkgelegenheid is vergroot, de dubbele huisnum mers verdwenen en de straatver lichting voldoet helemaal aan het Politie Keurmerk." In de Spaakstede, de een-na-laat- ste straat binnen het Masterplan, grenst het enige plantsoen aan de achtertuintjes van de huizen. Dat De Spaakstede en Adenauerste de zijn de laatste straten in de wijk die moeten worden opge knapt. Eind 2008 zou de herin richting klaar moeten zijn. GOES - De 48ste fruitwandeltocht in Goes wordt gelopen op zaterdag 8 september. Deelnemers kunnen kiezen uit vijf verschillende afstan den: vijf, tien, vijftien, twintig en dertig kilometer. Wie de langste afstand loopt, kan al om 8.30 uur starten. Een half uur later begint de twintig kilome ter. De rest van de lopers kan van af 10.00 uur beginnen. De start is bij Sportpunt Zeeland. GOES - De Vereniging Ouders, Kin deren en Kanker (VOKK) houdt woensdag 29 augustus in Goes een bijeenkomst voor ouders van kin deren die kanker hebben of aan de ziekte zijn overleden. Het thema is deze keer 'steun aan het geloof bij het verlies van een kind'. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in het GGD-gebouw aan de West- wal. Aanmelden via 0114-310435. verandert; de schuttingen verdwij nen, zodat het groen beter tot zijn recht komt. Ook binnenshuis ver andert een en ander: de huiska mers worden keukens en anders om. De huizen komen zo met hun voorkant aan het groen te liggen. Sommige schuurtjes worden om wille van de veiligheid verplaatst van de voor- naar de achtertuin. De hoekwoning op nummer 3535 wordt gesloopt voor de aanleg van een stuk straat. De onderdoorgang tussen de nummers 3516 en 3720 wordt dichtgemetseld. Schinkel:' „Het is een donkere hoek en het galmt er. Boven de doorgang ligt de slaapkamer van een van de wo ningen." Voor het opnieuw aanleggen van de straat heeft de gemeente èen, budget nodig van ruim een half1 miljoen euro. De commissie grond-; gebied bespreekt deze uitgave in de vergadering van maandag 27 au gustus om 19.30 uur in het stads kantoor van Goes. THOLEN - De ondernemersvereni ging Tholen houdt vrijdag en zater dag weer een braderie. Op vrijdag duurt die van 13.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 19.00^ uur. Die dag treden in het stadje al-j lerlei straatartiesten op en verdeil zijn er onder meer een kinderbra-i derie, kermis, ponyrijden en sportj demonstraties. Om 18.30 uur be gint een muziekfestival met onde' meer Concordia. GOES - Een 13-jarig meisje uit Goes is gisterochtend rond acht uur lichtgewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Westerstraat- Ringbaan West in Goes. Zij fietste bij rood licht de kruising op, waar bij ze in botsing kwam met een 40-jarige automobilist uit Goes. Het meisje had wat last van haar been, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. door Luc Oggel KRUININGEN - Het ontbreekt op Camping Den Inkel in Kruiningen niet aan ambitie. „We willen van vier naar vijf sterren", zegt eige naar H. Booij. Om dat doel te bereiken heeft hij bij de gemeente Reimerswaal een verzoek ingediend om zestien koopchalets in het 'luxere seg ment' te mogen neerzetten op het kampeerterrein aan de Polderweg. De huisjes komen op plaatsen waar nu nog tenten kunnen staan. Behalve die opwaardering van de camping zelf wil Booij op termijn ook uitbreiden. „We zitten in een gebied waar nog groei inzit, als het aan mij ligt worden we twee keer zo groot." Camping Den Inkel beslaat nu ruim acht hectare en heeft 240 plaatsen. „Er zijn genoeg campings die twee keer zoveel plaatsen heb ben op dezelfde oppervlakte." De gemeente staat in principe wel willend tegenover het verzoek. Er wordt nog bezien of voor de plan nen een artikel 19-procedure wordt opgestart of dat ze worden meegenomen in de eerstvolgende herziening van het bestemmings plan Buitengebied. door Frank Balkenende GOES - Burgers mogen meer en va ker meepraten, de debatten in de Goese gemeenteraad worden le vendiger en er komt meer snel heid in het politieke proces. De winst voor burger en bedrijfsle ven: vaart in de besluitvorming. Het staat Goes te gebeuren als de werkgroep dualisme van de ge meente haar zin krijgt. De werk groep heeft het afgelopen jaar kri tisch bekeken hoe de besluitvor ming in Goes verloopt. Daar is het nodige op af te dingen. Burgers zijn op dit moment nau welijks in staat om tijdens vergade ringen gemeenteraadsfracties nog op andere gedachten te brengen. Dat ligt niet aan de insprekers, maar aan het wat starre politieke proces en de manier waarop politi ci hun mening vormen. Die heb ben namelijk al een mening of een standpunt bepaald binnen de boe zem van hun fractie. Dat leidt ertoe dat in de raad of commissie partijen nauwelijks nog fundamentele debatten voeren en zich zelden door een andere partij laten overtuigen. Als dat al niet ge beurt, dan hebben zeker burgers nauwelijks kans om zaken tegen te houden of te veranderen. Als je burgers bij de lokale politiek wilt betrekken, dan moet het roer om, vindt de werkgroep dualisme. Overigens ziet ze een andere ma nier van vergaderen niet als zalig makend. Wie nu tijdens raads- en commissievergaderingen een blilj op de tribune werpt, ziet hoofdza kelijk fractievolgers (leden vai schaduwfracties) en ambtenarer Burgers zijn nu nauwelijks ir staat raadsfracties op ander gedachten te brengen Slechts een paar geïnteresseer< burgers zitten met enige regelms de rit uit. Wat stelt de werkgroep dualisr nu voor om het tij toch enigszi te keren? 1. De huidige drie commissies ra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44