Zeeland PZC Oude rijksweg verdwijnt PZC 25 Puckey rondt zijn beeld af Plan overname peuterspeelzalen Bestelbusje rijdt het water in BEVELANDEN-THOLEN 39 31 Lewedorp krijgt na bijna veertig jaar echte dorpsstraat. Wakker Van Nistelrooij wil gewoon dat oranje shirt aan Dinsdag 21 augustus 2007 Trajectcontrole schrikt hardrijders af Tip? redgoes@pzc.nl parkje met vijver MiddelburgWatf Postweg Postweg klinkerbestrating Nieuwbouwwijk West-Kraaijertpolder ri'irrzTi door Harmen van der Werf LEWEDORP - Wie vóór 1970 met de auto van Goes naar Middelburg wilde, moest dwars door Lewe dorp. Tot de nieuwe A58 langs het dorp kwam. Het verkeer door Le wedorp viel praktisch- stil, maar de- oude rijksweg in het dorp bleef ge woon liggen. Dat gaat veranderen. De gemeente Borsele investeert ruim twee miljoen euro om van de Postweg - zoals de oude rijks weg heet - een echte dorpsstraat te maken. Eind 2008 moet het kar wei klaar zijn. „Het is niet voor z'n tijd", erkent wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, verkeer), „maar de financie ring was een flinke klus." Europe se subsidie is afgewezen. Dankzij -opbrengsten uit woningbouw in de West-Kraaijertpolder bij Lewe dorp en een provinciale bijdrage is het toch gelukt voldoende geld bij elkaar te krijgen. Over één kilometer gaat de Post weg op de schop. De maximum snelheid wordt 30 kilometer per uur. In hartje Lewedorp, bij het plein met de kerk en café De Goe de Verwachting, komt klinkerbe- Borsele steekt ruim twee miljoen euro in de Postweg door Lewe dorp. Woensdagavond 29 augus tus is in Lewedorp een informa tiebijeenkomst over het plan. strating in plaats van asfalt. Het kerkplein gaat daarin mee. Tegel fietspaden worden juist geasfal teerd. Opvallend wordt een uitstul ping in de nu kaarsrechte Postweg bij de Korenweg, in de vorm van een parkje met een grotere vijver. Praktisch alle bomen worden ver vangen. In november wordt begon nen met het verleggen van kabels en leidingen. Heel 2008 is nodig voor het werk, omdat dit in fesen moet gebeuren om Lewedorp be reikbaar te houden. TERNEUZEN - De Engelse, maar in Nederland woonachtige kunste naar Thom Puckey werkt vandaag zijn veelbesproken 'man met ca- pe'-beeld af op de Scheldeboule- vard in Terneuzen. De lasnaden worden afgewerkt én het beeld wordt gepatineerd. Daar door krijgt het een unieke groene kleur. Na deze werkzaamheden is het bijna vijf meter hoge beeld klaar voor de officiële onthulling. Tot be gin september gaat het beeld weer onder zeil. De Postweg door Lewedorp heeft nog alles van de oude rijksweg: een asfaltvlakte. Bomen worden bij de komende reconstructie vervangen. foto Dirk-Jan Gjeltema Herinrichting Postweg Lewedorp PZC Donja Odijk bron Gemeente Borsele door Luc Oggel WISSENKERKE - De Stichting Peuter speelzalen Noord-Beveland fu seert per 1 januari vrijwel zeker met Kinderopvang De Bevelan- den. Dat is noodzakelijk vanwege de toenemende professionalise ring van het peuterspeelzaalwerk. Het bestuur van de Noord-Beve- landse stichting, die volledig be staat uit vrijwilligers, heeft eerder al aangegeven dat het werk te zwaar wordt. Morgen wordt het sociaal plan voorgelegd aan het bestuur van de Stichting Peuterspeelzalen Noord-Beveland. De gemeente en Kinderopvang De Bevelanden wil len per peuterspeelzaal twee pro fessionele krachten inzetten. Nu is dat één professional en één vrijwil liger. Alle leidsters van de zes Noord-Bevelandse peuterspeelza len worden in principe overgeno men. Wel moeten ongekwalificeer de leidsters een opleidingstraject volgen als ze willen blijven, laat di recteur E. Brand van Kinderop vang De Bevelanden weten. Op maandag 3 september wordt een informatiebijeenkomst voor de ouders gehouden. Die begint om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Wissenkerke. De gemeenteraad neemt eind vol gende maand een besluit over de fitsie. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. t VLISSINGEN - Een bestelbusje van een glazenwasser is gisterochtend bij de Vlissingse boulevard te wa ter geraakt. De glazenwasser was met zijn au to de glooiing van de boulevard op gereden. Ter hoogte van de Gevan gentoren stapte de 38-jarige man, afkomstig uit de gemeente Rei- merswaal, uir. Vervolgens reed zijn auto, waar van de motor nog draaide, de zee in. Een jeep van de reddingsbriga de schoot te hulp en voorkwam dat de auto echt afdreef Vervol gens werd de auto van de Reimers- waalse glazenwasser met behulp van een takelwagen uit het water getrokken. Over de schade is niets bekend. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl „Een wekker?", vroeg die collega van dat Middelburgse kantoor tijdens een discussie over de vele methodes die voorhanden zijn om 's ochtends aangenaam wak ker te worden. „Een wekker, die gebruik ik niet hoor. Ik weet eer lijk gezegd niet eens hoe zo'n ap paraat werkt. Veel te ingewik keld." Al die knopjes ook. Hoe ze het dan presteerde om toch elke ochtend ruim op tijd op kantoor te verschijnen, vroegen haar collega's nieuwsgierig. „Nou gewoon, door mijn mobie le telefoon." „Ja, maar hoe dan?" „Nou. Er zit toch gewoon een wekker op dat ding?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43