Zeeland kompassteller niets voor jou? Bedreigd bij brug Kees van de Wetering exposeert in De Stolpe Provincie bestelt meer materiaal en mogelijk bewakingspersoneel. Franse departementen krijgen eigen kleur en vorm in expositie. Weer auto-inbraken in Burgh-Haamstede Bigband Muziekschool swingt in Brouwse kerk Jonge organist speelt in kerk Haamstede Lampionnen verlichten straten van Renesse Kinderen onderzoeken bos en duin bij kasteel Busje van glazenwasser rijdt spontaan de zee in s PZC Dinsdag 21 augustus 2007 27 Jip Mulder uit Dreischor weet het noorden prima te vinden. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Extra sterke slag bomen, meer reserve-onderdelen en mogelijk bewaking voor het personeel. De provincie neemt maatregelen tegen vandalisme bij de draaibrug in Oost-Souburg. Niet alleen de brug zeifis het doel wit. Ook het personeel dat de brug bedient, is het slachtoffer. Volgens de provincie, die de bruggen over het Kanaal door Walcheren be heert en bedient, is één van de me dewerkers vorige week bedreigd. Hij kon ternauwernood een vuist slag ontwijken die een jongen op een scooter hem wilde geven. „De brugwachter zag toe op een re paratie", vertelt I. Lamse, hoofd re gio vaarwegen van de provincie. „Het was tot nu toe de eerste en enige keer dat iemand fysiek is be dreigd. Verbaal geweld is er al lan ger. Dat schijnt in de maatschappij van tegenwoordig de norm te zijn. Het gaat niet om bedreigingen, maar vooral om schelden. Dat ge beurt door meiïsen die het zat zijn dat de slagboom voor hun ogen naar beneden gaat om een schip te laten passeren." Door vandalisme bij de draaibrug zijn sinds begin juli drie keer slag bomen vernield. De recente aan kondiging dat de brug mogelijk niet meer gebruikt kon worden door fietsers en voetgangers als er weer iets vernield zou worden, was volgens gedeputeerde T. Pop- pelaars (Vaarwegen) 'een ruk aan de noodrem'. „We willen mensen niet de dupe laten zijn van vanda lisme." Tegelijkertijd wil hij voor komen dat zijn personeel gevaar loopt. Hij neemt de bedreigingen en scheldpartijen serieus en over weegt een beveiligingsbedrijf in te huren om personeel bij te staan. ZIERIKZEE - Beeldend kunstenaar Kees van de Wetering exposeert tot en met vrijdag 14 september een serie pasteltekeningen in bibliotheek De Stolpe in Zierikzee. Hij maakte deze serie tijdens zijn jaarlijkse reizen naar Frankrijk. „Tekenen met pastelkrijt is uiter mate geschikt voor buiten in de na tuur", zegt Van de Wetering. Hij vereeuwigde verschillende Franse departementen in een kenmerken de eigen stijl. Deze regionale kunstenaar geniet landelijke bekendheid met zijn pas teltekeningen. De presentatie in de bibliotheek biedt naast impressies van het Franse landschap ook teke ningen van Schouwen-Duiveland. Na de tentoonstelling in de biblio theek verhuist de collectie naar het Munstergebouw in Amers foort. Het werk wordt dan aange vuld met acrylschilderijen uit de series It's Flamingo time en Tulipa. De serie Tulipa kwam vorig jaar tot stand met medewerking van de cursisten van Schilderclub Per spectief onder leiding van Van de Wetering. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van deze groep ga ven de deelnemers ieder voor zich hun interpretatie van een tulp op een schilderijtje van 30 bij 30 cm. In Amersfoort gaat het om een groepsexpositie van zes redacteu ren van het teken- en schilderma- gazini Palet; het is een initiatief van uitgeverij Arti uit Alkmaar. Van de Wetering verzorgt op zater dag 22 en zondag 23 september tij dens de tentoonstelling in het Munstergebouw demonstraties te kenen met pastelkrijt en schilde ren met acrylverf BURGH-HAAMSTEDE - De golf atl- to-inbraken in en rond Burgh- Haamstede houdt aan. Zondagmid dag werden aan de Verklikker en de Stenweg twee auto's opengebro ken en leeggeroofd. De eigenaren van de auto's deden aangifte van vermissing van gsm's, persoonlijke papieren, sleutels, par fum en in beide gevallen enkele tientallen euro's. BROUWERSHAVEN - De bigband van de Zeeuwse Muziekschool geeft za terdag t september een concert in de Sint Nicolaaskerk in Brouwers haven. Het orkest staat onder lei ding van Anja Sinke. Het program ma biedt bekend repertoire met stukken als Harlem Nocturne, Gentle Breeze, Don't know why en Beauty and the beast. Het con cert in de Brouwse kerk begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Organist Bert van Stam bespeelt vrijdag het or gel van de Grote Kerk in Haamste de. De achttienjarige Van Stam, af komstig uit Oud Beijerland, is stu dent aan het Rotterdams Conser vatorium. Daarnaast volgt hij ook de opleiding Civiele Techniek aan de Technische Universiteit in Delft. Het concert begint om 20.00 uur. RENESSE - Zaterdagavond worden de straten van Renesse weer ver licht door kleine, bewegende licht jes. Muziekvereniging Luctor et Emergo houdt dan een lampionop tocht. Vanaf 19.30 uur mag iedereen een lampion ophalen in het dorps huis. De optocht gaat van start om 20.00 uur. Deelname is gratis. BURGH-HAAMSTEDE - Kinderen tus sen 8 en 12 jaar kunnen zaterdag om tien uur met een gids het bos en de duinen rond Slot Haamste de verkennen. De boswachter vertelt over de ge schiedenis van het kasteel, de na tuur en de bunkers, die nu dienst doen als onderkomens voor vleer muizen. Aanmelden kan op het kantoor van de VW Haamstede of via 0900-2020233. VUSSINGEN - Een busje van een gla zenwasser raakte gisterochtend bij de Vlissingse Boulevard te water. De man was met zijn auto de glooiing opgereden. Ter hoogte van de Gevangentoren stapte de 38-jarige man uit de gemeente Rei- merswaal uit. Vervolgens reed zijn auto, met draaiende motor, de zee in. Een jeep van de reddingsbriga de en een takelwagen voorkwa men dat de auto wegdreef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35