Zeeland PZC Dorpshuis knokt voor subsidie 25 Aanpassing Raadskalender Gewonde bij ongeluk Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 39 31 Beherende stichting heeft ambitieuze toekomstplannen. Wakker Jeugdliefde in steen siert voortuin Van Nistelrooij wil gewoon dat oranje shirt aan Dinsdag 21 augustus 2007 Trajectcontrole schrikt hardrijders af Tip? redzzee@pzc.nl door Piet «leemans NIEUWERKERK - De Stichting Dorpshuis Nieuwerkerk - beheer der van Ons Dorpshuis - zet alles op alles om de gemeentelijke subsi die die zij dreigt mis te lopen als nog binnen te halen. De stichting heeft bezwaar aangetekend tegen het besluit van het college van B en W de subsidie niet te verstrek ken. Het besluit van Schou- wen-Duivelands dagelijks gemeen tebestuur is ingegeven door het feit dat de Stichting Dorpshuis on danks herhaalde verzoeken van de gemeente verzuimde bij het subsi dieverzoek benodigde stukken op te sturen. „Wat dat betreft kan ik niet anders dan de hand in eigen boezem steken", zegt stichtings voorzitter R. Loos. Om er in één adem aan toe te voegen dat als de stichting de gevraagde 12.000 euro misloopt men een serieus pro bleem heeft. „Dan zullen we het niet meer rond kunnen breien en dat zou echt doodzonde zijn, want het dorpshuis begint nu echt weer aardig te lopen." De stichting is ambitieus. Loos: „Ik hoop van gan ser harte dat we de subsidie alsnog krijgen zodat we verder kunnen gaan. Wij willen echt alles op alles zetten om in 2008 of 2009 zonder subsidie te kunnen draaien. En ik heb de stellige overtuiging dat dat ook mogelijk moet zijn. De afge lopen jaren zat het het dorpshuis niet mee. Er was onder meer een conflict tussen het stichtingbe- De Stichting Dorpshuis Nieuwer- kerk dreigt subsidie van de ge meente mis te lopen en stelt nu alles in het werk om deze alsnog veilig te stellen. stuur en de toenmalig beheerster en de lang verbeide opknapbeurt werd telkenmale uitgesteld. Vorig jaar werd dat karwei eindelijk op gepikt. Bar, keuken en vergader ruimte werden opgeknapt, de elek triciteit werd nagezien en de vloer in de grote zaal kreeg een nieuwe laklaag. Inmiddels beschikt men ook over nieuwe tafels en stoelen. De stichting wil de komende tijd stevig inzetten op promotie en het ontwikkelen van activiteiten in het dorpshuis. Loos: ,,'s Avonds is de bezetting al heel aardig. Dan heb je het over een bezettings graad van zo'n 80 procent. De be zetting overdag is een ander ver haal en daarom willen we activitei ten aan gaan bieden en dan kun je denken aan dans, toneel en zang. Loos zegt dat er in het dorpshuis heel veel mogelijk is op het vlak van vergaderingen, bruiloften en partijen. „Dat is denk ik nog te weinig bekend en dat moeten we zien te veranderen. De Schou- wen-Duivelandse dorpshuizen worden morgen, woensdag, overge dragen van de gemeente Schou- wen-Duiveland aan woningbouw corporatie Zeeuwland. Dat ge beurt in Ons Dorpshuis in Nieu werkerk. ZIERIKZEE - De raadskalender voor Schouwen-Duiveland moet wor den geactualiseerd voor de perio de 2007 tot 2010. Deze kalender biedt een overzicht van de thema's waarvoor de gemeente raad zelf acties onderneemt of op drachten geeft aan het college van Ben W. Vijf punten van de eerste raadska lender zijn intussen gerealiseerd. Het gaat om de vergaderwijze van de raad, de eilandelijke infrastruc tuur, een multifunctioneel ge bouw, arbeidsmarktparticipatie en sluitingstijden voor de horecabe drijven. In twee gevallen echter is sprake van vertraging. Het gaat dan om dorps- en stadsraden. Vol gens de planning zou in het derde kwartaal van 2006 een discussieno ta worden opgesteld. Die planning is niet gehaald. Die notitie is ver schoven naar dit jaar. Ook een no titie in het kader van het jongeren beleid onder het motto Niemand van school zonder startkwalificatie ligt er nog niet. Dit stuk is verscho ven naar het derde kwartaal van dit jaar. Een voorstel voor de aange paste raadskalender komt aan de orde in de raad van donderdag 30 augustus, om 19.30 uur in het Zie- rikzeese gemeentehuis. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ZIERIKZEE - Een 36-jarige automobi list uit de gemeente Schou wen-Duiveland is zondagavond ge wond geraakt aan zijn gezicht bij een auto-ongeluk op de Gouwe- veerseweg bij Zierikzee. De bestuurder kwam vanuit de richting Oosterland. In een bocht naar links verloor hij de controle over het stuur en raakte in de berm en vervolgens in de sloot. Daarna ging de auto drie keer over de kop. De man is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Daar werd hem een bloedonderzoek afgenomen om te controleren of hij gedron ken had. De uitslag daarvan was gisteren bij de politie nog niet be kend. Tip? redactie@pzc.nl „Een wekker?", vroeg die collega van dat Middelburgse kantoor tijdens een discussie over de vele methodes die voorhanden zijn om 's ochtends aangenaam wak ker te worden. „Een wekker, die gebruik ik niet hoor. Ik weet eer lijk gezegd niet eens hoe zo'n ap paraat werkt. Veel te inqewik- keld." Al die knopjes ook. Hoe ze het dan presteerde om toch elke ochtend ruim op tijd op kantoor te verschijnen, vroegen haar collega's nieuwsgierig. „Nou gewoon, door mijn mobie le telefoon." „]a, maar hoe dan?" „Nou. Er zit toch gewoon een wekker op dat ding?" ZIERIKZEE - Het begon een jaar of vier geleden als een gekkigheidje. 'Wat zullen we eens met on ze voortuin doen?', vroeg de familie De Ruiter zich af. Vader Kees had wel een idee: het logo van zijn jeugdliefde Feyenoord leek hem wel wat. Na wat aarzelingen was het deze zomer zover. Nu siert het kleurrijke logo van de Rotterdamse voetbalclub de Zierikzeese Wielingenstraat. „Ik krijg veel positieve reacties", reageert De Rui ter. Dat is ook niet zo gek. „De meeste buren zijn Feyenoordfans." Eén persoon was minder tevre den. „Mijn achterbuurjongetje vroeg of ik het als jeblieft weer weg wilde halen." Zijn favoriete club? Die uit Amsterdam. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33