Zcïfiïiind mogelijk de Truffinoweg af' Geen zorgwoningen aan Leeuwenlaan Terneuzen Skaters en stappers orgen voor overlast ij het Theaterplein Bergers halen duwcombinatie van havendam Natuurtochten in Z-Vlaanderen Snel optreden van zes sleepboten bij afgaand tij voorkomt erger. iwonenden klagen ?r aantrekkingskracht iblieke tribune'. Gemeente ziet meer in uitbreiden speeltuin als groene long voor stad. PZC Dinsdag 21 augustus 2007 27 Bezoekers en personeel van De Blaauwe Hoeve parkeren hun auto's aan weerskanten van de Truffinoweg, waardoor er maar bitter weinig ruimte overblijft oor de fietsende schooljeugd. foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Bergers van Multraship en de Unie van Red ding- en Sleepdienst hebben gister ochtend in de havenmonding van Terneuzen een Belgische duwcom binatie vlotgetrokken. De duw boot Barzabal was met drie duw bakken, geladen met 8500 ton ko len, op weg van De Put van Ter- neuzen naar Zelzate, toen de com binatie bij het binnenvaren van de Westhaven vastliep op de oostelij ke havendam. Dat gebeurde om streeks kwart over tien, bij afgaand water. De bergers rukten uit met zes slepers en bergingsvaartuigen. Ze zagen kans de combinatie snel vlot te trekken en in de Westha ven binnen te brengen. Een inspec tie door duikers wees uit dat de duwboot en de bakken nauwelijks schade hadden opgelopen en dat de reis kon worden vervolgd. TERNEUZEN - De komende dagen worden er in de regio weer ver schillende excursies in de natuur gehouden. Vandaag wordt bij Nieuwvliet een vleermuizen- en uilenexcursie gehouden. Die be gint om 21.30 uur op de parkeer plaats aan de Knokkertweg. Mor gen is er om 13.30 uur een excursie door het natuurgebied Saeftinge die start bij het bezoekerscentrum in Emmadorp. De tocht duurt drie uur. Ook morgen vertrekt bij het par keerterrein tegenover Fritura aan de Zeedijk bij Nieuwvliet-Bad om 19.30 uur een tocht door de Ver dronken Zwarte Polder. Donder dag 23 augustus is er een excursie door natuurgebied 't Zwin. De start van deze wandeltocht is om 10.00 uur bij het bezoekerscen trum in Retranchement. ior Raymond de Frel rERNEUZEN - Skaters, wildplassen- le koffieshop- en cafébezoekers torgen in toenemende mate voor joverlast op het nieuwe Theater- dein in Terneuzen. Dat stelt een lantal omwonenden. Ffet 'tribunegedeelte' (een aantal rappetjes), bedoeld voor open- ïchtvoorstellingen van het Schel- [etheater, wordt door jeugdige ska- yrs als een ideale plek gezien om trucs te oefenen. Dat gaat vol- ;ns buurtbewoners vooral in de ronduren gepaard met geluids- rerlast en rondslingerende rom- Sel, Daarnaast nemen klachten toe over wildplassende koffieshop- bezoekers en cafégangers, die hun behoefte doen in een open gedeel te onder de tribune. Burgemeester Jan Lonink is be kend met het wildplasprobleem. „Daar gaan we iets aan doen. Van verdere overlast heb ik nog niets gehoord, maar als dit echt het ge val is pakken we het zeker aan." De gemeente plaatste onlangs een bewakingscamera, waarmee het Theaterplein en de omgeving van de koffieshops in de gaten kan worden gehouden. De bouw van het Theaterplein is officieel nog steeds niet klaar. Na de Eneco Tour (komend weekeinde) wor den de oversteekplaats bij Check point en de oprijlaan bij het par keerterrein aan de Binnenvaart- weg onder handen genomen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Er komen geen zorg woningen in de Terneuzense Leeu wenlaan. Burgemeester en wethou ders houden liever een groene long in de stad en zien ook weinig meerwaarde in een woonzorgcom plex vlakbij een regulier zorgcen trum. In dorpen als Philippine of Zuid- dorpe is geen bejaardenhuis en daarom ziet de gemeente in zulke dorpen graag een woonzorgcen trum, meldt wethouder Cees Lief- ting. „Op een plek waar al een ouderencentrum is, zien we min der noodzaak voor zorgwoningen. De bouw van levensloopbestendi- ge huizen heeft dan onze voor keur." Liefting verheelt niet dat ook de financiering een rol speelt. Aan de bouw van woonzorgcentra moet de gemeente financieel bij dragen. „In dit geval is het overi gens belangrijker dat de noodzaak voor zorgwoningen niet is aange toond. Het plan lijkt meer bedoeld voor een verplaatsing van zorg- plaatsen van Bachten Dieke naar een wooncentrum dan dat oude ren echt behoefte aan huizen op die plek hebben." Bovendien botst het plan met uit breiding van de speelplaats Oranje kwartier, een voorziening waar De gemeente ziet meer in een woonzorgcomplex in Philippine of Zuiddorpe dan in Terneuzen. Daar is al een ouderencentrum en is 'de meerwaarde gering'. het gemeentebestuur veel waarde aan hecht. Dat ziet het groene ka rakter van die plek, niet ver van het stadscentrum, liever niet aange tast, voegt Liefting er aan toe. Directeur Lo van Driel van Bach ten Dieke begrijpt de redenatie van het college. Hij vindt het wel jammer dat het plan, waarbij cor poratie Clavis de woningen zou bouwen en Bachten Dieke zorg zou leveren, niet doorgaat. De Pro testantse Stichting Ouderenzorg Terneuzen blijft studeren op aan passingen en uitbreidingen van haar zorgcentra Bachten Dieke en Vremdieke (Hoek). Maar omdat de zorgwereld flink in beweging is en het Zorgkantoor (nog) geen duide lijkheid kan of wil geven over (on)mogelijkheden voor nieuwe huisvesting, wacht de stichting voorlopig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29