PZC Hekwerk tunnelweg up lal uil Puckey rondt zijn beeld af Jonge Terneuzenaar rijdt te hard !EEUWS~VLAANDEREN 39 25 31 tadshart 'kan parel >rden' met inbreng in alle betrokkenen. Afrastering moet oplossing bieden voor omzeilen tolpoortjes. Tnniien schade door ingestort dak bij Kraker Trailers in Axel Van Nistelrooij wil gewoon dat oranje shirt aan insdag21 augustus 2007 Trajectcontrole schrikt hardrijders af Tip? redtern@pzc.nl toe aan totaalvisie r Wout Bareman •.neuzen - Organisaties en instel den die zich bekommeren om lot van de binnenstad in Ter- ïzen leveren binnenkort hun vi- in op de gewenste toekomstige twikkelingen. Dat spraken ze Eteren met de gemeente af tij- ens periodiek overleg in de zoge- oemde Wijktafel Binnenstad, aarin zitten vertegenwoordigers van onder meer de Wijkraad Bin nenstad, de woonstichting Clavis, bouwer en projectontwikkelaar Van der Poel, de gemeente, de koe pel Coördinatie Management, het theater, de bioscoop, de koffieshops en ondernemersorga nisaties. Burgemeester Jan Lonink na afloop van het overleg: „Alle be trokken partijen zijn het erover eens dat het stadscentrum moet worden opgewaardeerd. Er is al veel goeds tot stand gekomen, maar er moet nog heel wat gebeu ren. En daarbij moeten alle neu zen wel in dezelfde richting staan. Nu gebeurt het nog dat iedereen enthousiast met alle mogelijke plannetjes bezig is, zonder dat an dere belanghebbenden daarvan op de hoogte zijn." Lonink verwacht dat de totaalvisie, die mede aan de hand van de inbreng van de be trokken partijen wordt opgesteld, over pakweg twee maanden ge reed kan zijn. Het document Organisaties en instellingen die zich het lot van Terneuzen aan trekken hebben met de gemeen te afgesproken met een visie te komen voor het centrum. wordt tijdens de eerstvolgende Wijktafel, half oktober, gepresen teerd. Lonink wil er direct ook een actieplan aan koppelen. „De visie moet dienen als leidraad voor de verdere aanpak van het stadscen trum. Het sluit allemaal goed aan bij de prioriteit, die het gemeente bestuur toekent aan de verdere ontwikkeling van de binnenstad en de rest van de kern Terneuzen. ]a, mooi gezegd moet de visie aan geven hoe we van de binnenstad een parel kunnen maken, waar het goed wonen, werken en leven is." Lonink sprak gisteren ook met de vertegenwoordigers van de Wijkraad Binnenstad af dat hij op de eerstvolgende vergadering (be gin september) zal opdraven. De wijkraad voelt zich al geruime tijd niet serieus genomen door de ge meente. Uit onvrede stapte voort- zitter Hans Vlottes onlangs op. Ook andere leden gaven er de brui aan. Begin augsutus besloot de wijkraad over de hele gang van za ken een brandbrief te sturen naar de fracties in de gemeenteraad. Boodschap van de brief: Help ons! Burgemeester Lonink probeert in goed overleg het tij te keren. ellewoutsdijk - De directie van de Westerscheldetunnel laat op korte termijn een hekwerk plaat sen op het talud tussen de oost buis van de tunnel en het viaduct, ter hoogte van Ellewoutsdijk. Dat moet voorkomen dat automobilis ten de weg voortijdig verlaten om de tolpoortjes te omzeilen. Volgens tunnelwoordvoerder l. de Moor zijn er aanwijzingen dat er tenminste één automobilist en een enkele motorrijder bij het uit rijden van de tunnel aan de Beve- landse kant na zo'n honderd me ter het talud zijn opgereden naar de bovengelegen Staartseweg. „Dat is een behoorlijk steile helling. Aan de sporen te zien gaat het om een auto met vierwielaandrij- ving", zegt De Moor. Overigens is de genoemde locatie zo'n beetje de enige overgebleven sluipmoge- lijkheid. Het omzeilen van de tol poortjes gebeurt al sinds de ope ning van de tunnel in 2003, weet De Moor „We hebben de afgelo pen jaren behoorlijk geïnvesteerd in het ontoegankelijk maken van het gebied. Alles hermetisch afslui ten is onmogelijk, omdat hulp- en onderhoudsdiensten hun werk ook moeten kunnen doen." terneuzen - De Engelse kunste naar Thom Puckey werkt vandaag zijn veelbesproken 'man met ca- pe'-beeld af op de Scheldeboule- vard in Terneuzen. De lasnaden worden afgewerkt en het beeld wordt gepatineerd. Daardoor krijgt het een groene kleur. Na de ze werkzaamheden is het beeld klaar voor de officiële onthulling. Tot begin september gaat het beeld weer onder zeil. ijzendijke - Zelfs zonder beginners rijbewijs was de 21-jarige Terneu- zense automobilist in de nacht van zondag op maandag al de klos geweest. Tijdens een politieachter- volging werd hij tussen IJzendijke en Biervliet geklokt met een snel heid van 155 kilometer per uur. Dat was 75 kilometer te hard. Ie dereen die meer dan vijftig kilome ter te hard rijdt, moet zijn rijbe wijs bij de politie inleveren. De Terneuzenaar passeerde kort na middernacht op dezelfde weg een radarpost met een snelheid van 128 kilometer per uur. De rechter bepaalt wanneer hij zijn rijbewijs terugkrijgt. Los daarvan krijgt hij ook een strafpunt op zijn begin nersrijbewijs. Raymond de Frel - Vanaf de N685 tussen Axel en Terneuzen eigenlijk helemaal niets bijzonders te zien. het terrein van Kraker Trailers op Vaartwijk bij Axel opdraait, heeft nog niet meteen in de gaten dat hier de hand is. binnen in de loods is snel duidelijk commercieel directeur Jan de Kraker en directeur Jan Scheele met de handen in zitten. Door een gat in het dak van ze- bij twintig meter is te zien hoe wol- voorbijtrekken. Het is er zo'n ravage, dat de van het bedrijf voorlopig stilligt. De Kraker en Scheele werden zondagavond inge seind, nadat het inbraakalarm bij hun bedrijf af ging. Vermoedelijk als gevolg van een flinke hoos bui is een groot deel van het platte dak ingestort. „Er heeft zeker dertig tot veertig ton water op ge staan. De brandweer heeft met pompen nog meer ellende voorkomen. In een halfuur is er ze ker dertig millimeter regen gevallen", zegt Schee le. Kraker Trailers, waar 45 medewerkers trailers en aanhangers bouwen, hoopt nog deze week met behulp van een aantal noodvoorzieningen de productie deels te kunnen hervatten. „Ik kan nog niet zeggen hoe lang wij eruit liggen, maar we kunnen voorlopig onze leververplichtingen niet nakomen. Het is in elk geval zeker dat de schade in de tonnen loopt", aldus De Kraker. Een deel van de productie wordt tijdelijk voortgezet in een loods in Heikant. Kraker Trailers is het derde Axelse bedrijf in an derhalve maand dat wordt getroffen door ramp spoed. Eind juni werd het magazijn van meubel zaak Pot, op een steenworp afstand van Kraker Trailers, vernietigd door een vuurzee. Pot, dat ze ker vier maanden dicht blijft, kampt met een mil- joenenschade. In de nacht van 15 juli brandde een loods van Den Doelder Pallets aan de Lange- weg volledig af. Den Doelder was desondanks al snel weer in bedrijf. foto Peter Nicolai mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson rothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u bwnloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. 1 kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 1et een abonnement spaart u sneller! el 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27