Geld en werk via internet? rechter beter begaanbaar E-mailspam gaat steeds meer over aandelen Samenwonende jongere loopt pensioengeld mis Meeste managers vroeg uit de veren Ambtenaren vervelen zich in de vakantie PZC Dinsdag 21 augustus 2007 [21 verzend je een product en garan tie, rechten en plichten van koper en verkoper. Als de handel op internet structu- reler wordt en er steeds meer vaste klanten komen, is het soms de moeite waard om een eigen web winkel te beginnen. Ook hier weer een groot aantal tips hoe zoiets aan te pakken. Belangrijk is vol gens Van den Brink om niet met een 'van alles en nog wat' winkel te beginnen. Ze schrijft: „Het blijkt dat webwinkels die in een ni chemarkt opereren het beste lo pen. Dat zijn als het ware spe ciaalzaken die zich puur richten op één product." Voor Laura van den Brink hoeft een gebrekkige kennis van inter net geen reden te zijn om geen in ternetwinkel op te richten. Ze geeft internetadressen van bedrij ven die kant en klare systemen aanbieden. Die systemen zijn volle dig ingericht als webwinkel, com pleet met betalingsmogelijkheden en dergelijke. Maar er is ook soft ware in de handel - en zelfs gratis software - die de gebruiker de mo gelijkheid biedt zelf een webwin kel te maken. Is het bouwen van een webwinkel voltooid, kijk er dan naar met de ogen van een be zoeker die voor het eerst op de site komt. Wie zelf een webwinkel .heeft ge bouwd, moet er rekening mee hou den dat niemand die winkel kent. Terwijl producten via Marktplaats makkelijk van eigenaar verwisse len moet de webwinkel het op ei gen kracht doen. Promotie is dus belangrijk. Van den Brink laat zien hoe met behulp van bijvoorbeeld zoekmachines de website op de kaart kan worden gezet. Maar ook mond op mondreclame, mailing lijsten en advertenties kunnen een handje helpen. Het boek Zo verkoop je succesvol op internet is te downloaden via de website http://onlibri.nl Feiten en cijfers Marktplaats en Speurders zijn in Nederland de populairste verkoopplaats op internet. Het bereik onder internetters is bij Marktplaats 53 procent en bij Speurders 41 procent. Marktplaats trekt elke maand 6,8 miljoen unieke bezoekers, Speurders 5,2 miljoen. Elke dag krijgt Markplaats er 170.000 nieuwe advertenties bij, op Speurders zijn dat er 35.000. In mei werd op Markt plaats de 100 miljoenste adver tentie geplaatst: een roze speel goedkist. Op Marktplaats is de populair ste rubriek damesschoenen, op Speurders auto's. Bron: Marktplaats en Speurders Terwijl de afgelopen weken de aan delen steeds minder waard wer den, nam de hoeveelheid zogehe ten aandelenspam hand over hand toe. Aandelenspam bestaat uit on gewenste e-mail die de ontvanger oproept om aandelen van een be paald bedrijf te kopen. De verzen der van de spam hoopt dat door een stijgende vraag de aandelen koers stijgt, waarna de aandelen met winst worden verkocht. Inter netbedrijf BIT heeft berekend dat inmiddels 13 procent van alle spam bestaat uit aandelenspam. Volgens pensioenfonds PGGM we ten veel samenwonende jongeren niet dat ze hun partner moeten aanmelden bij hun pensioen fonds. De partner loopt daardoor veel geld mis, omdat hij of zij ze geen recht heeft op een partner pensioen. Volgens PGGM woont ruim 20 procent van de jongeren tussen de 18 en 30 jaar samen zon der samenlevingscontract. En als ze dat wel hebben, meldt bijna 40 procent dat niet aan het pensioen fonds. De partner heeft daardoor geen recht op partnerpensioen. Nederlandse bazen zetten hun wekker vroeg. Uit een onderzoek door het managementblad Mana gement Team blijkt dat een ruime meerderheid van de managers voor 8 uur 's ochtends op is, een groot deel zelfs nog veel eerder. Een op de vijf managers staat voor 6 uur op, een op de drie tussen 6 en 7 uur en een even grote groep tussen 7 en 8 uur. Tussen 8 en 9 staat 4 procent op en niet meer dan 2 procent ligt na 9 uur nog op een oor. foto CPD Bij veel gemeenteambtenaren komt tijdens de zomdermaanden weinig werk uit de vingers. Uit een opiniepeiling van Gemeente- Banen.nl blijkt dat de vakantiepe riode voor veel verveling op het werk zorgt en een negatieve in vloed heeft op de arbeidsproducti viteit. Doordat mensen op vakan tie zijn, is er weinig te doen. Een kwart van de ondervraagden zegt zich uit verveling door de dag heen te slepen. Het merendeel geeft aan het rustiger te hebben dan anders. Sommigen grijpen de ze periode aan om achterstallig werk in te halen. Slechts 21 pro cent zegt dat de afwezigheid van collega's juist meer drukte geeft. dus de justitiewoordvoerder. Volgens rechter Frank Visser, be kend van het televisieprogramma de Rijdende Rechter, zal het verho gen van de financiële bovengrens de drempel voor particulieren nau welijks verlagen. „Er zijn dan nog steeds veel geschillen die voor een gewone rechter moeten komen. Denk aan burenruzies of geschil len binnen het verenigingsleven. De politiek zou een meer princi piële keuze moeten maken welke geschillen bij de kantonrechter ko men en welke niet. Eenvoudigweg het bedrag verhogen lost weinig op." Volgens Visser zullen de maatregelen er vooral toe leiden dat het midden- en kleinbedrijf (mkb) meer naar de rechter stapt. „Door de financiële bovengrens te verhogen kunnen ondernemers meer zaken bij de kantonrechter neerleggen." Dit heeft voor particulieren, volgens hem, vooral nadelen. Ten eerste omdat het voor het mkb nog een voudiger is om particulieren voor het gerecht te dagen. Ten tweede omdat de kantongerechten meer tijd en energie in zaken van het be drijfsleven zullen moeten steken, wat een verstoppende werking heeft. Het aantal civiele zaken is de afge lopen jaren al sterk gestegen. In de periode 2000-2005 steeg het aantal civiele procedures van ongeveer 500.000 naar 800.000. „Dat zijn bijna allemaal zaken van het be drijfsleven. Het aantal zaken dat door de gewone man wordt aange spannen is wekelijks op de vingers van één hand te tellen", stelt de Rijdende Rechter. Voelt het, ondanks alle tijd en moeite, toch niet erg goed om ge lijk te krijgen van een rechter? „Na tuurlijk geeft dat een bepaalde ge noegdoening. Maar helaas heeft de meubelmaker zijn lesje niet ge leerd. Laatst hoorde ik via via dat dezelfde meubelmaker weer een kast vol gebreken voor iemand had gemaakt", antwoordt Van Vugt. Geschillencommissie Dreigt er een geschil tussen jou en een ondernemer? Kijk dan eerst een of er een geschillencommissie is waar je terecht kunt. Een geschillencom missie is een instantie die beslist over zakelijke kwesties waar mensen het niet over eens kunnen worden; vaak wordt een geschillencommissie inge steld door een brancheorganisatie. Helaas hebben niet alle branchevereni gingen een geschillencommissie en zijn niet alle ondernemers aangeslo ten bij een branchevereniging. |Fj Meer informatie over geschillencommissies is te vinden op www.geschillen- commissie.nl Mediation Bij mediation wordt een onafhankelijk bemiddelaar ingeschakeld. Het gaat er bij mediation niet zozeer om wie gelijk heeft, maar hoe beide partijen tot een oplossing komen waar ze tevreden mee zijn. Mediation is vooral geschikt in het familierecht en het arbeidsrecht. Dan gaat het om partijen die er belang bij hebben om de relatie te behouden. JlJj Meer informatie over mediation is te vinden op www.nmi-mediation.nl Buiten de rechter om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21