Meningen Verburg heeft geen oog voor Zeeland (VdA.' fowl wifl„ik fro Kom it rtwty 'y ,mr tv t nu óók HKPD Kunstwerken Natuurherstel Coniferenziekte De Croene Draeck Regierol Checkpoint PZC Dinsdag 21 augustus 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Wat gemeen om hulp aan opvang drugsverslaafden een uit de hand gelopen hobby te noemen. Ik woon al dertig jaar in deze Vlis- singse straat waar het HKPD is ge vestigd en meen te weten wat het vereist aan werk en zorg om deze medeburgers te begeleiden. Ik loop er dagelijks langs, maak regel matig een praatje. Ze vertellen over sterfgevallen en weet u, er gaan er ook dood aan ziekten die wij allemaal kunnen krijgen. Ver der vinden ze het erg vervelend als er iemand ruzie maakt en over last bezorgt. De stichting voor komt criminaliteit, omdat de op vang en mensen zichtbaar zijn. Waar ik me kwaad over maak, is steeds het gezeur over buren die aan de telefoon hangen om te kla gen. Ik ben een buur en heb de be ginfase van die hele heisa meege maakt, met de kretologie, weg er mee in de vorm van raambiljetten, ongewenste post over dit onder werp van mensen die niet eens in deze straat wonen. Ik heb in de straat gevraagd of ze nou last van het HKPD hebben. Nee eigenlijk niet. We moeten zorgen dat het blijft draaien en steun verlenen aan alle HKPD-medewerkers. Mariet Eckhardt Coosje Buskenstraat 108, Vlissingen Er wordt weer eens door Leon Riekwell van het Buro Beeldende Kunst geklaagd over het slechte on derhoud van de zogenaamde kunstwerken in Vlissingen. (PZC, 16 augustus). De gemeente zou een afspraak moeten maken met de kunstenaars dat zij de kosten van onderhoud voor hun rekening nemen. Als de heren kunstenaars dan met een bakfiets, schoon maakartikelen, ladder, kwast en pot verf de kunstwerken bijhou den, zijn we van al dat gezeur over onderhoud af Het is toch van de gekke dat het onderhoud van kunstwerken zoals aan de Bloe- menlaan 6ooo euro kost. Een parti culier onderhoudt zijn monumen- tenpand met kunstzinnige voorge vel ook zelf. Waarom nemen de heren kunstenaars het initiatief ook niet. Dan hebben ze nog meer eer van hun werk en krijgen dan van het publiek meer waardering. F. Schipper sr. Schaepmanstraat 89, Vlissingen Natuurherstel is Europese verplich ting (PZC, 18 augustus). Een ver plichting die een land zelf kan in vullen. In Natura 2000-gebieden moeten de natuurwaarden in stand gehouden worden. Maar de aanwijzing door Nederland van de Westerschelde als Natura 2000 ge bied verenigt zich niet met haar functie als levensader van Antwer pen, zeker niet, als men de doel stellingen die men zich oplegt te zwaar zijn. Voor de formulering van de doelen zegt het Natura 2000 document onder meer: ze moeten haalbaar zijn, dat wil zeg gen met zo min mogelijk inspan ning en gevolgen voor de burgers en economische sectoren. Het mag ook niet zo zijn, dat het teveel kost om ze op langere termijn in stand te houden. Als de zeespiegel stijgt, gaan we dan nog meer ontpolde- ren, om voldoende schorren en slikken te behouden? Natuur in stand houden goed, maar niet op de manier en de plaats die men ons nu wil oplegggen. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Na al het gezeur over de coniferen- ziekte het volgende: weet men dan niet dat de meeste coniferen soor ten na langdurige droogte nog maanden lang groen blijven? (PZC, 18 augustus) Zelfs afgezaag de kerstbomen liggen in het voor jaar nog vaak groen in de tuin. Ook de Leylandii. Die is vaak na lange tijd van droogte nog steeds groen. Pas na twee a drie maan den worden ze bruin, vaak net in een periode met veel regen. Zijn al de zogenaamde deskundigen nu al vergeten dat het dit voorjaar 47 da gen niet heeft geregend? Juist in die periode dat de coniferen net begonnen te groeien? Logisch dat er in zwakke planten luizen en schimmels te vinden zijn. Een co nifeer gaat niet slap hangen van droogte, zoals de gewone bladplan ten, maar wordt maanden later bruin. Dus is men meestal met wa ter geven maanden te laat! Ed Dijst Rana natuurpark, Welleweg 35 Dreischor De Kamer vraagt uitleg over het onderhoud van de De Groene Draeck, voordien de Piet Hein. Het is in het huidige 'veiligheids- theater' niet zo onwijs het te laten doen door de marine. Wat veel ernstiger is, is dat de exorbitante kosten die voor deze platbodem ge schreven zijn nogal wat twijfels op roepen over het onderhoudsbe- heer door de marine. Hiervoor is niet 'jan matroos' maar de marine kopstukken verantwoordelijk. Het komt wat lachwekkend over dat de Kamer uitleg eist. Bij welke overheidsdienst loopt het nu wel goed. De rekenkamer? Doe daar wat aan. Met het populistische 'Ei sen van de Kamer' schieten we niets op. G. Fongers Roompot 9, Arnemuiden Teruggeven van de regierol bij het natuurherstel is geen optie (gede puteerde Wiersma, PZC van 18 au gustus). Waarom dat is, wordt niet vermeld. Toevallig, dat de voor man van GroenLinks dit naar bui ten brengt? GroenLinks was de enige partij die voor ontpolderen was. De andere partijen van het da gelijks bestuur waren tijdens de verkiezingscampagne duidelijk: geen goede landbouwgrond onder water. Van iemand die principieel is, kan dan in redelijkheid niet verlangd worden, dat hij de afspraken uit het convenant met het Rijk na komt. Er is sprake van nieuwe fei ten en omstandigheden: 1) na de ondertekening is gebleken, dat de meerderheid van de Zeeuwse be volking tegen ontpolderen is; 2) de situatie op de wereldvoedsel- markt is ingrijpend veranderd, el ke hectare goede landbouwgrond moet benut worden; 3) de in het convenant beoogde goede mede werking op vrijwillige basis ont breekt volledig. Redenen genoeg om de minister te doordringen van het feit, dat Zeeland het convenant in deze vorm niet kan uitvoeren. M. Poissonnier-Dekker Philipsweg 8, Waterlandkerkje Dankbaar ben ik dat er door een beleidsmaatregel van ons Terneu- zense gemeentebestuur bezoekers aan Checkpoint (gratis?) pendel- vervoer wordt aangeboden: nu worden bij nog meer Terneuzena- ren de ogen geopend. Natuurlijk derft men inkomsten met parkeer- geld, natuurlijk wordt op deze ma nier het drugstoerisme bevorderd. Het is ongelooflijk hoe burgers een rad voor ogen wordt gedraaid. Wat geweldig dat er nu ontheffing verleend wordt bij drugsvervoer. Lopen is gezond, is alom een ge zondheidsslogan. Laat dat onder meer gemeentebeleid zijn. Ik ken een paar leuke sites: Worden Wij (de burgers) Wakker en... Worden Zij (het gemeentebeleid) Wijzer. Toch maar nog meer beleidspro gramma's bestuderen alvorens te stemmen. P. de Koning Celsiusstraat 6, Terneuzen TE CAST Albertien van der Have is bestuurslid van de Stichting De Levende Delta, het anti-ontpolder genootschap. Minister Verburg van het CDA (Landbouw en Natuur) wil dat de aanleg van 600 hectare getijnatuur nog in 2007 begin. Albertien van der Have van de stichting De Levende Delta reageert op deze uitspraak. Minister Verburg loopt met oli fantspoten door de porseleinkast van de Zeeuwse problematiek rondom de verdieping van de Wes terschelde enerzijds en natuurher stel anderzijds. De minister lijkt alle overleg om tot een goede oplossing te komen in de wind te slaan en dramt door om een achterhaald idee er snel door te jagen. Wat hebben we aan een minister, die een eenzijdige maatregel wil af dwingen, en waarschuwt dat 'des noods via onteigening' tot ontpol deren zal worden overgegaan? Ter wijl steeds duidelijker wordt, dat de gehele Delta hoognodig kritisch moet worden bekeken. Goede landbouwgrond met rijke op brengst vernietigen, louter terwille van de natuur terwijl andere moge lijkheden voorhanden zijn! Honderd jaar oude verdragen wor den toegepast, terwijl wij nu on der heel andere omstandigheden wonen, leven en werken. Neder land moet de Schelde laten verbre den, omdat België de oevers over vol heeft gebouwd tot aan de wa terkant en zelf geen kant meer op kan met, natuurherstel op eigen grondgebied. Minimaal 600 hectare natuurher stel zou sowieso nodig zijn, omdat er sprake is van 'achterstallig' on derhoud van de natuur, zegt de mi nister. Waarom wordt dan niet eerst het hoge land van Saeftinghe afgegra ven, een gebied dat groot genoeg is. Land dat door zogenoemd achter stallig onderhoud nauwelijks nog gerekend kan worden tot natuurge bied. Het doet me denken aan de man, die om de paar jaar een nieu we kamer aan zijn huis liet bou wen, omdat hij niet in staat was zijn rommel op te ruimen. Stichting De Levende Delta be treurt het dan ook dat keer op keer wordt gesproken over een ver plichte 'compensatie voor de ver dieping van de Westerschelde', zo als sommige politici ons willen doen geloven. Maar dat moet helemaal niet van Brussel. Europarlementariër Cor- bey (PvdA) is er duidelijk over: Volgens haar kan natuurherstel ook buiten de Westerschelde plaatsvinden. Het is droevig dat een minister zich zo eenzijdig informeert en be reid is uitstekende landbouwgrond op te offeren, terwijl er nog vele andere mogelijkheden zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11