Huntelaar is helemaal terug 21 Van der Vaart provoceert HSV en scoort Van Hartingsveldt Nederlands kampioene in gemengddubbel Ajax verpulvert De Graafschap, de spits scoort vier keer: 8-1. Mathijsen meldt zich af voor interland Oranje Voortbestaan Zeeland Open verzekerd Schilperoort vier weken uitgeschakeld Wij geven u de helft cadeau! «1 1 Albert Zoer maakt indruk met opmars tijdens EK springen Klaas-Jan Huntelaar loopt juichend weg nadat hij zijn eerste van vier doelpunten tegen De Graafschap h^eft gemaakt. foto Olaf Kraak/ANP door Jop van Kempen DOETICHEM - Voor een club die de titel vorig seizoen op doelsaldo ver speelde, begon Ajax in het nieuwe voetbaljaar uitstekend. De Amster dammers wonnen met 8-1 van De Graafschap. Klaas-Jan Huntelaar scoorde vier keer. Uitzinnig van vreugde gaf Huntel aar met de platte hand een klap op de plastic wand na zijn eerste doelpunt. Misschien had de opval lende vreugdedans van Huntelaar te maken met de lange serie zon der treffers. Sinds zijn doelpunt te gen Go Ahead Eagles bleef hij zes duels op rij (Glasgow Rangers, Falkirk, Atlético Madrid, Arsenal, PSV, Slavia Praag) droog staan. Te gen de Tsjechen miste hij woens dag zelfs een strafschop. Huntelaar benutte tegen De Graaf schap wél een strafschop. Bij zijn drie andere goals fungeerde hij na drukkelijk als afmaker. Het waren de goed spelende Luis Suarez en. de invallers Dennis Rommedahl en Laurent Delorge die voor Hun telaar het voorbereidende werk de den. Opvallend genoeg waren de drie aangevers op de Vijverberg nieuwe aankopen van Ajax. „Als ik meer meevoetbal, laat ik me verder zakken en sta ik dus vaak verder van de goal af Dan kom ik wat minder in de zestien en scoor ik dus ook minder vaak. Het is belangrijk dat ik daar de juis te combinatie in vind." Juist bij Ajax had Huntelaar echter verwacht dat hij meer dan bij wel ke club ook in het strafschopge bied zou worden bediend vanaf de flanken. Maar er is nogal wat ver anderd bij de Amsterdamse club sinds Huntelaars entree in januari 2006. Het aloude systeem is niet langer verplichte kost, waardoor plaats is voor rechtsbenige vleugel- 1*5 Na zes (oefen)duels zonder doel- punt scoort Klaas-Jan Huntelaar tegen De Graafschap liefst vier keer. Zijn doel is een Europese topper te worden. door Sven Bakker GOES/AMSTERDAM - Suzanne van Hartingsveldt is afgelopen weekein de in Amsterdam Nederlands kam pioene tennis in het gemengddub- belspel geworden. De 25-jarige speelster uit Goes won in de finale samen met haar partner Paul Logtens in drie sets van Boy Wijnmalen en Mireille Bink: 7-6 4-6 en 6-2. Het was een hoogstaande partij spelers op links (Ryan Babel, Sua rez) en vice versa. De gewijzigde spelopvatting bij Ajax is voor Hun telaar geen reden eens met de be leidsbepalers om tafel te gaan zit ten. „Ze zijn daar in de media heel duidelijk over geweest, dus wat moet ik daarover zeggen? Ajax is niet alleen Klaas-Jan Huntelaar en de mensen die bepalend zijn, doen wat zij denken dat het beste voor de club is. Ik ben een speler, ik moet me daarin schikken." „En ik moet zorgen dat ik mezelf blijf ontwikkelen. Wat je zelf wil, kun je sturen. Er zijn onderweg al tijd wel dingen, hobbels op de weg, maar je kunt zorgen dat je daar omheen gaat. Ik wil Europese top worden, dat is mijn doel." tennis die de vier spelers het Am sterdamse publiek toonden. „Ik had van tevoren niet verwacht dat we zouden winnen", zei Van Har tingsveldt. „Ik had eigenlijk pas ruim na afloop van de wedstrijd door dat ik mijn eerste Nederland se titel had gewonnen. Gelukkig dacht ik er tijdens de partij niet te veel aan. Ik kan zeggen: zo'n titel bij het NK voelt erg goed, ik hoop dat er nog meer zullen volgen." Tip? sport@pzc.nl DEN HAAG - Rafael van der Vaart lijkt de zaak bij HSV op de spits te drijven. In de Spaanse sportkrant AS poseerde de oud-Ajacied dit weekeinde met een shirt van Va lencia, de club waar hij zo graag naartoe wil. Op het veld maakte de oud-Ajacied gisteren het enige doelpunt in de gewonnen thuis wedstrijd tegen Bayer Leverkusen. De HSV-leiding stuurde vrijdag nog een brief naar Spanje met de mededeling dat Valencia moet op houden aan Van der Vaart te trek ken. De Duitsers zijn allerminst van plan hem te laten gaan. Ook Van der Vaart zelf kreeg vrijdag van HSV-directeur Dietmar Beiers- dorfer te horen dat het afgelopen moet zijn met de uitspraken over Valencia. Dat Van der Vaart zich daar een dag later weinig aan gele gen liet liggen toen hij met een ver slaggever van AS sprak ('Ik denk dat ik voor Valencia zal spelen, ik zal er vóór 1 september zijn'), wordt als een zeer grove provoca tie beschouwd. ZEIST - Joris Mathijsen heeft zich gisteravond afgemeld voor de vriendschappelijke wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Zwit serland. De verdediger van HSV heeft last van zijn teen. Het gaat om een oude blessure die dit weekeinde in de competitiewedstrijd tegen Bayer Leverkusen (1-0-zege) weer opspeelde. Bondscoach Marco van Basten roept geen vervanger op voor Mathijsen. GOES - Het Zeeland Open damtoer- nooi is de komende twee jaar ver zekerd van een hoofdsponsor. Pie- ter Hilderink, directeur van het be drijf Hiltex, had zaterdag tijdens een prijsuitreiking een goed be richt: „Als de organisatie de ko mende twee jaar zin heeft door te gaan, dan doe ik mee." „Dit is een hele opluchting. We willen doorgaan zolang de energie en gezondheid het toelaten", sprak toernooidirecteur Aart Walraven, pagina 30: Kees Thijssen wint ZWIJNDRECHT - Corné Schilperoort mist de competitiestart van Kloe- tinge. De middenvelder raakte za terdag tegen WGZ ernstig gebles seerd. Hij is drie tot vier weken uit geschakeld. Schilperoort raakte aan de kuit geblesseerd, toen hij een tegenstander de bal probeerde te ontfutselen. In het ziekenhuis in Zwijndrecht werd later een breukje in het kuitbeen geconsta teerd. „Het zit tien tot vijftien cen timeter boven de enkel", vertelde verzorger Jan Kloet later. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23