Hoek ontslaat trainer Hofkens al Middelbare scholen vrezen in de vóór de start van de competitie knel te komen door gratis boeken Geen hoop voor kompels China Ontvoerde Duitse is vrij Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Dean gaat op Kingston af en wint aan kracht. Sepat is iets afgezwakt. HET WEER: Maandag 20 augustus 2007 - Inwoners van Kinston op Jamaica bereiden zich voor op de komst van orkaan Dean. foto John Riley/EPA door Frits Bakker HOEK - Twee weken voor de start van de voetbalcompetitie heeft Hoek weer een trainer ontslagen. De ex-prof Wim Hofkens, die pas vijf weken aan de slag was, werd het slachtoffer van kritiek vanuit de spelersgroep. Voor de bekerwedstrijd van zater dag tegen ASWH, die Hoek met 1-0 verloor, kreeg Hofkens (49) van het béstuur te horen dat er geen basis meer was om samen te werken. Paul Telussa, technisch ad viseur bij de club, is zijn tijdelijke vervanger. Hoek gaat in de komende weken op zoek naar een nieuwe trainer. Hofkens is de zesde trainer in iets meer dan vier jaar die vervroegd moet vertrekken. Het bestuur voerde aan dat het in de voorbereiding nooit heeft ge klikt tussen de trainer en de spe lers. Bovendien waren er onderlin ge ruzies en voldeed het voetbal niet aan de verwachtingen. zie ook pagina's 24, 25 en 30 ROERMOND - De VO-raad, belan genbehartiger voor het voortgezet onderwijs, vreest dat de invoering van gratis schoolboeken ten koste zal gaan van de kwaliteit van het onderwijs. Omdat de vergoeding die het ministerie van Onderwijs voor ogen heeft - driehonderd eu ro per leerling - ontoereikend is, zullen veel scholen op andere za ken moeten bezuinigen, zo stelt de VO-raad. De vergoeding van de schoolboe ken wordt vanaf volgend school jaar opgenomen in de begroting van een school. De plannen van het ministerie zijn nog niet definitief en zullen geleidelijk worden ingevoerd. Maar als wordt vastgehouden aan het huidige richtbedrag van drie honderd euro, zullen naar ver wachting van de VO-raad met na me havo- en vwo-scholen in de knel komen. pagina 2 en 3: de nota voor de schoolboeken is maar het begin pagina 3: commentaar 8 711688 555530 PEKING - De 180 vermiste mijnwer kers in een ondergelopen mijn in de Chinese provincie Shandong zijn vrijwel zeker dood, melden Chinese media. De operatie om hen te lokaliseren gaat door. Geruchten dat de operatie was af geblazen leidden gisteren tot op stootjes tussen familieleden van de kompels en veiligheidstroepen. De mijn liep vrijdag onder water toen een dijk langs een rivier het begaf Het water stroomde vervol gens via een oude schacht de mijn in. KABUL - Een Duitse vrouw die za terdag werd ontvoerd in Afghanistan is bevrijd door agen ten in de hoofdstad Kabul. Dat heeft de Afghaanse politie meege deeld. De vrouw, van wie gisteren nog een videoboodschap was te zien op de Afghaanse tv, werd zaterdag door gewapende mannen uit een restaurant gehaald en afgevoerd. Half juli kidnapten de Taliban twee Duitse mannen. Een van hen stierf tijdens zijn gevangenschap. Hoek heeft naast een nieuwe trainer ook een nieuw bestuur nodig Huntelaar hoort in Oranje 47% oneens 53% aantal reacties: 315 Zeeland: 2, 3, 15 t/m 17; Binnen land: 5 en 7; Buitenland: 9; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 35; Te levisie: 38 en 39. Orkanen houden huis KINGSTON - Het Caribisch gebied en het zuidoosten van China zijn volledig in de ban van verwoesten de orkanen. Orkaan Dean zaait dood en verderf in Caribische toe ristengebieden en geselt sinds giste ren Jamaica, dat precies in het pad ligt van de orkaan. In het zuidoos ten van China werden bijna een miljoen mensen geëvacueerd we gens tyfoon Sepat, die er hard en meedogenloos uithaalt. Dean heeft op zijn tocht tot dus ver alleen maar aan kracht gewon nen. Gisteravond was het een or kaan van de vierde categorie, de op een na zwaarste op de schaal van Saffir Simpson. Deskundi gen verwachten evenwel dat Dean uiteindelijk aanzwelt tot een or kaan van de vijfde klasse. Het dodental als gevolg van de zware orkaan stond gisteravond op zeker zes, met slachtoffers in Martinique, St. Lucia, Dominica en Haïti. Onder de slachtoffers be vinden tot dusver zich geen Neder landers. De materiële schade is groot, vol gens onder meer de BBC en CNN. Plantages zijn verwoest, huizen met de grond gelijk gemaakt, gebie den overstroomd en vissersboten gezonken. Jamaica is in de hoogste staat van paraatheid. Alle vliegvel den op het eiland werden zaterdag gesloten en het elektriciteitsnet werd gisterochtend afgesloten. De autoriteiten in Mexico hebben in het weekeinde een eerste groep van zeker 3000 mensen geëvacu eerd met het oog op de komst van orkaan Dean, begin volgende Orkaan Dean heeft in het Cari bisch gebied tot dusver zes le vens geëist. Sepat maakte in het zuidoosten van China zeker vijf tien slachtoffers. week. Het ging om inwoners van een paar kleine eilandjes voor de kust van het schiereiland Yucatan. Duizenden toeristen hebben beslo ten Yucatan te verlaten. De Mexi caanse autoriteiten zijn gisteren ook begonnen met het evacueren van ruim 13.000 arbeiders op olie platforms in de Golf van Mexico. Het Chinese staatspersbureau Xin hua maakte gisteravond melding van zeker vijftien doden door Se pat. Volgens Xinhua is de schade groot, duizenden huizen en tien duizenden hectare landbouw grond werden verwoest. Sepat is intussen afgezwakt tot een tropi sche storm. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 195 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1