nog slechts een ruïne Kuurtuin-achtig oord verbrokkelt tot puin Spectrum-1 v3 PZC Zaterdag 18 augustus 2007 De invulling van het Nehalenniagebied is een ware legpuzzel. aarde om in het Nehalenniagebied ruimte voor het natuurlijk kuuroord vrij te ma ken. Een tennisbaan, trampolineveld, midgetgolfbaan en openbaar parkeerter rein werden ervoor opzij geschoven. Om de deadline voor de rijkssubsidie te halen, werd de klus in grote haast geklaard. En om de kosten binnen te perken te houden, werden elementen uit het plan gehaald. Zo sneuvelden een Nehelenniatempel, een fontein en een openbaar toilet. Krinkels Wegenbouw Maatschappij uit Wouw, die als goedkoopste inschrijver uit de bus kwam, leverde niet in alle opzich ten degelijk werk af Blijkens een proces verbaal was al tijdens het werk veelvuldig vastgesteld dat de afwerking te wensen overliet. Het voegwerk bleek 'bijzonder slordig uitgevoerd'. En meteen al waren scheuren en losse tegels gesignaleerd. Het natuurlijk kuuroord was nauwelijks in gebruik, of de verloedering nam een aan vang. De vijver bleek zo lek als een mand je. Het rondpompen van water kostte de gemeente zo veel geld dat al snel werd be sloten daarmee te stoppen. De stromend water trap viel droog, muurtjes brokkel den af, en tegels lieten los. Waar helende planten en kruiden hadden moeten groeien, woekerden de duindoorn en het Project van driekwart miljoen valt ten prooi aan oprukkend struikgewas. Dertien jaar geleden ging het Ne halenniagebied op de schop. Domburgs entree naar de zee zou daarmee weer de allure krijgen die past bij 'de historie van aristo cratische badplaats'. Bezoekers zouden er kunnen flaneren in een 'kuurtuin-achtige omgeving'. Daarvoor werd een waterpartij gegraven, een eiland gemetseld, en een stromend-water-trap aangelegd. Het minis terie van Economische Zaken had er drie kwart miljoen euro aan guldens voor klaar gelegd. Zelf zou Domburg voor het jaar lijks onderhoud zorgen. Maar in plaats van een gezondheidsoord, werd het Nehalen niagebied een plaats van verval. Van het hele project, ontworpen door min- en landschapsarchitecten Bosch en Slabbers uit Gapinge, rest nog slechts een door struikgewas overwoekerde ruïne, die pas zichtbaar wordt na een zoektocht door ver wilderd struikgewas. Het had destijds nogal wat voeten in de riet. Het licht uit de spots, bedoeld om de kuurtuin sfeervol te verlichten, viel uitein delijk dood op een bladerdek van opruk kend duinstruweel. Op de gemeente Veere rust nog tot 2015 een onderhoudsplicht, voortkomend uit de voorwaarden voor de rijkssubsidie. Daar was per jaar 20.000 euro voor uitge trokken. Uit niets blijkt dat dit geld daar aan ook daadwerkelijk wordt besteed. De gemeente Veere heeft tot 2015 een onderhoudsplicht, maar dat is niet te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81