/an Marwijk wacht op nieuwe aanvallers !4 Wi Den Bosch als enige foutloos Tennisvakbond roept hulp paardensport in Defour heeft net als Van der Vaart plotseling last van een blessure roWÉ WEDGWOOD Vrijwillig Medewerker rsjech Jan Koller zou rersterking voor ianval Feyenoord zijn. Spaar nu,«tra snel nvt# sérvies bij.' elkaar smet de speciale 1*1 Invaller van RKC topscorer eerste divisie dankzij drie treffers. Wat bieden wij: Wat vragen wij? Belangstelling? PZC Zaterdag 18 augustus 2007 I 55 ioor Barry van der Hooft lOTTERDAM - Bert van Marwijk ïeeft van de directie van Feye- ïoord de garantie gekregen dat hij ;ijn selectie voor 31 augustus nog nag versterken. )e Rotterdamse club heeft geleerd :an het recente verleden, want er rorden geen overhaaste beslissin- ;en genomen. „We gaan zorgvul- lig te werk", zegt Van Marwijk. ,Het is vooral zaak om niet de ver- Eerde mensen te halen." Een nieu- k speler voor de linkerflank, die le opengevallen plaats van de ver rokken Royston Drenthe moet in ruilen, heeft Feyenoords prioriteit. ,We willen iemand halen die het ilftal meteen beter maakt", aldus lm Marwijk. Hij moet ook bij Roy Makaay en 'im de Cler passen. Als we een [ribbelaar halen, bij wie de eind- iass niet goed is, wordt Makaay laar niet beter van. En er moet op inks ook een goede wisselwerking net De Cler zijn." Daarnaast wil de trainer ook nog teeds een grote, sterke spits bin- ïenhalen, die iets kan forceren. Jan Koller, die een vertrek bij AS Monaco overweegt, is een voor de hand liggende optie. „Hij heeft schoenmaat 52 en is 2,02 meter. Groter en sterker heb ik ze nog niet meegemaakt", zegt Van Marwijk, die bij Borussia Dortmund al met de Tsjech werk te. „Ik ken hem goed en weet dat hij zelf graag naar Feyenoord wil. Maar of het er ook echt van komt, moeten we nog afwachten." Met nieuwe aanwinsten wil Feye noord vooral in offensief opzicht meer mogelijkheden krijgen. Door het vertrek van Romeo Castelen en Drenthe en de blessure van Tim Vincken, is de spoeling vrij dun. Van Marwijk: „De aanval is een aandachtspunt. Na de oefenduels met Chelsea, FC Porto en Liver pool las ik dat we te weinig creëer den. Het is mooi om er daarna met iemand als Roy Makaay over te praten. Van de tien wedstrijden in Duitsland, kreeg hij tijdens acht ervan welgeteld één kans. Hij weet hoe het werkt. Gelijkspelen tegen 1^ Feyenoord is nog op zoek naar versterking van de aanval, maar gaat niet overhaast te werk. De club heeft in het verleden te vaak verkeerde keuzes gemaakt. Met deze speciale zegel heeft u in één keer een hele spaarkaart vol. Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/spaaractie. drie Europese topclubs, en zelfs twee keer net niet winnen omdat we een strafschop missen, wordt in een ander land als fantastisch er varen. Hier wordt naar andere za ken gekeken." Tijdens de voorbereiding heeft Van Marwijk getracht van het nieuwe Feyenoord een sterk ge heel te maken. „Ik ben eigenlijk wel blij met de woorden van Louis van Gaal. Hij zei dat het bij Feyenoord het moei lijkst is, omdat we zo veel nieuwe spelers hebben. Je hebt tijd nodig en Louis ziet dat gelukkig. Het pro ces kan wel sneller gaan, wanneer je goed voetbalt. Ik heb de afgelo pen weken vooral veel aandacht aan de organisatie besteed. Als mijn spelers vertrouwen hebben, komt er rust in het team. Van daar uit kun je verder bouwen." Voor Feyenoord begint de compe titie morgen met de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De ploeg van Willem van Hanegem is uitge breid bekeken door de technische staf van de Rotterdammers. „We moeten overal op voorbereid zijn", weet Van Marwijk, die naast de geblesseerden Vincken en Ser- ginho Greene ook de geschorste Jo nathan De Guzman mist tegen FC Utrecht. RIJSWIJK - FC Den Bosch heeft zijn tweede zege geboekt in het nog prille seizoen van de Jupiler Lea gue en bezit als enige zes punten. De Brabantse ploeg won gistera vond voor eigen publiek met 4-1 van FC Omniworld. Bij rust was het al 2-0 door treffers van de Macedoniër Gorgi Hristov en Nyron Wau. Sander Duits bracht door een penalty te benut ten de spanning terug. Invaller Koen van der Biezen (2) maakte daar pas laat een einde aan. Morgen staan nog drie (risico)wed- strijden op het programma. Go Ahead Eagles (uit naar Helmond Sport) en RBC Roosendaal (op be zoek bij ADO) kunnen dan even als Den Bosch op zes punten ko men. MW slaagde daarin niet. Het uitduel met Veendam eindig de doelpuntloos. RKC Waalwijk noteerde na negen tien jaar eredivisievoetbal zijn eer ste overwinning een klasse lager. De degradant, die volgende week lotgenoot ADO Den Haag ont vangt, miste tegen Cambuur de ge blesseerde schutter Robert Fuchs. Het werd 6-3. Invaller Kevin Vink, een jongen uit het tweede van RKC, maakte er in nog geen tien minuten drie, waarvan een vanaf de elfmeter- stip. Hij werd meteen topscorer in de eerste divisie. AMSTERDAM - Toeval of niet? Vlak voordat Standard Luik-speler Ste ven Defour in de tweede voorron de van het Uefa-Cuptoernooi zou spelen tegen het Luxemburgse Kar- jéng, schoot het tijdens de war- ming-up plotseling in zijn lies. Ajax wil Defour graag overnemen. „Toen ik op doel schoot, sprong er iets in mijn lies. De dokter heeft beslist geen risico's te nemen", zei Defour nadien. „De tegenstander was ook niet zo sterk om risico's te rechtvaardigen. Anders zóu de blessure erger kunnen worden." Defour staat in de belangstelling van Ajax, dat in hem de opvolger van Wesley Sneijder ziet. Defour zelf heeft gezegd graag bij Stan dard te willen blijven. Mocht hij van gedachten veranderen, dan komt de blessure hem en zijn eventuele nieuwe club goed uit. Zolang hij niet voor Standard heeft gespeeld in een Europees toernooi, kan hij dat voor Ajax. Stichting Centrum voor Telefonische Hulpverlening Zeeland (CTHZ) is een dynamische organisatie, waar vrijwilligers zich belangeloos inzetten voor de Zeeuwse samenleving. Dit doen zij door er te zijn voor anderen, middels telefoon en internet. De diensten worden gedaan in ons kantoor in Middelburg. De stichting heeft twee werkeenheden: SOS Telefonische Hulpdienst en Kindertelefoon. De Kindertelefoon voeren wij uit namens Bureau Jeugdzorg Zeeland. Voor de Kindertelefoon zoeken wij kandidaten voor de functie van: Een uitdagende tijdsbesteding waar je van kunt leren Een goede reiskostenvergoeding en een WA- en ongevallenverzekering Boeiende trainingen, informatieavonden en deskundige begeleiding, zowel in groepsverband als individueel Een veilige en sociale werkplek met leuke collega's Affiniteit met kinderen jongeren Beschikbaarheid voor tenminste 4 telefoondiensten per maand, trainingen en de maandelijkse groepsbijeenkomst Bereidheid om na 1 jaar chatdiensten te gaan doen Bij voorkeur beschikbaar voor de diensten van 14.00 tot 17.00 uur De intentie om de inzet tenminste 2 jaar vol te houden Om kunnen gaan met zware thema's In staat zijn om zowel individueel als in groepsverband te functioneren Bel tijdens kantooruren naar 0118-615553. Wij sturen je dan zo spoedig mogelijk een informatiepakket en een aanmeldformulier. Mailen kan ook: info@telhulpzeeland.nl. Datums basistraining: 5 en 6 oktober, 9 en 10 november. Meer info is te vinden op: www.kindertelefoon.nl. LONDEN - De vakbond voor tennis- profs ATP heeft de hulp van de Britse autoriteit voor paardenraces (BHA) ingeschakeld bij het onder zoek naar mogelijke omkoping. Het gaat hierbij om een wedstrijd van de Russische tennisser Nikolai Davidenko. „We willen een eerlijk en veelomvattend onderzoek. We hebben daarom besloten om de BHA er bij te betrekken. Zij heb ben de kennis en expertise in der gelijke zaken", lichtte Etienne de Villiers, voorzitter van de ATP, toe. „Het onderstreept hoe serieus we elke suggestie van corruptie in on ze sport benaderen." Het wedkantoor Betfair meldde eerder deze maand dat er opval lend veel geld was ingezet op de wedstrijd van Davidenko tegen de Argentijn Martin Vasallo Arguello bij het toernooi in Sopot. Daviden ko gaf tijdens die partij op. De ATP besloot daarop tot een onder zoek. Serena Williams heeft het WTA-toernooi in New Haven vol gende week afgezegd. De Ameri kaanse tennisster heeft nog steeds last van een duimblessure. De win nares van de Australian Open kwam na Wimbledon niet meer in actie en hoopte het toernooi in New Haven als warming-up te ge bruiken voor de US Open een week later.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77