Sport Heerenveen kan zonder Alves niet scoren Voigt vrijwel zeker van zege Ronde van Duitsland 54 Zaterdag 18 augustus 2007 PZC Eerste wedstrijd in de eredivisie blijft zonder doelpunten. Open avond ROC Zeeland Duitse wielrenner wint tij'drit en neemt afstand van Levi Leipheimer. Volleybalsters blijven in race voor finale Vader en zoon Langer Trainer en manager naar KLM Open Zonderland overleden door Jan Mennega HEERENVEEN - De eredivisie is be gonnen, maar het eerste competi- tiedoelpunt is nog niet gemaakt. In het Abe Lenstra Stadion bleven SC Heerenveen en Willen II gister avond steken op o-o. Zou Afonso Alves ook zonder wed strijdconditie niet in staat zijn ge weest tegen Willem II te scoren en Heerenveen de eerste competitie overwinning van het seizoen te be zorgen? Niemand zal het ooit we ten. Gertjan Verbeek liet de topsco rer van de eredivisie van het afgelo pen seizoen plaats nemen op de tribune. Alves had een dag of tien extra va kantie genomen in zijn vaderland Brazilië en zich in die periode voor Heerenveen verstopt. Hij is volgens Verbeek nog te kort in trai ning om tegen Willem II al te kun nen worden ingezet. Alves had het misschien niet negentig minuten kunnen volhouden, maar vast wel een uur. En alleen al door zijn aan wezigheid zou hij de Tilburgse ver dedigers de stuipen op het lijf heb ben gejaagd. In de twee duels vo- Heerenveen en Willem II spelen bij de eerste eredivisiewedstrijd van het seizoen met 0-0 gelijk. De thuisploeg mist topscorer Al ves, die op de tribune zit. rig seizoen tegen Willem II scoor de hij vijf maal. Dat SC Heeren veen gisteravond moeite zou heb ben met scoren, was niet verras send. Alves (34 doelpunten) en de naar Saint-Étienne vertrokken Las- se Nilsson (9) tekenden vorig sei zoen voor meer dan de helft van de productie. Het duo Gerald Sibon/Miralem Su- lejmani, dat tegen Willem II het aanvalskoppel vormde, trof de roos vorig seizoen in competitie verband geen enkele keer. De te ruggekeerde en tegenvallende Si- bon bracht bij 1. FC Nürnberg veel tijd door op de reservebank en Su- lejmani kreeg door een conflict over de hoogte van zijn vergoe dingssom tussen SC Heerenveen en zijn vorige werkgever Partizan Belgrado een speelverbod van de Fifa. Toch kreeg de thuisclub vol doende mogelijkheden met de vol le buit aan de haal te gaan. Met na me in de eerste helft. Maar aan Ja kob Poulsen, Soulejmani en nog maals Poulsen waren ze niet be steed. Willem II had vlak voor de pauze zijn beste kans. Na een in zet van Arjan Swinkels kopte Gian ni Zuiverloon de bal via de lat uit het Friese doel. In de spannende tweede helft deed Heerenveen er alles aan de verlossende 1-0 op het bord te krijgen, maar het lukte de ploeg niet. Heerenveen - Willem II 0-0. Scheidsrech ter: Blom. Toeschouwers: 23.500. Gele kaart: Zuiverloon, Beerens, Bradley (Heerenveen), Bobson (Willem II). ROC Zeeland, Training en Consult. Het adres voor uw cursus of training. Cluster Economie - Training en Consult Woensdag 22 augustus 2007 19.00-21.00 uur, Bessestraat 4 te Goes Donderdag 23 augustus 2007 19.00-21.00 uur, Ravensteijnweg 1 te Middelburg Op deze Open Avond informeren wij u graag over: Her-, om- en bijscholingstrajecten te Middelburg Telefoniste/Receptioniste LSSO Financieel Administratief medewerker LSSO Administratief medewerker LSSO Secretaresse LSSO Volwassenenonderwijs, Versneld mbo administratie. Middelburg Administrateur Commercieel medewerker marketing en communicatie Directiesecretaresse/managentassistente Sociaal Juridisch Medewerker Arbeidsvoorziening Personeelswerk Boekhoudkundig medewerker Secretaresse Start opleidingen: september 2007 Voor meer informatie: Cobi van der Broek of Mariëtte van Kleven 0118-558424 tenceconomie@roczeeland.nl www.tenczeeland.nl training en ,1 consult 2 0 FURTH - Geletruidrager Jens Voigt heeft gisteren de individuele tijdrit gewonnen in de Ronde van Duits land. De Duitse titelverdediger van CSC legde de 33,1 kilometer in de omgeving van Fürth het snelst af Hij was vijftien seconden rapper dan de Hongaar Laszlo Bodrogi. De Amerikaanse tijdritspecialist Levi Leipheimer werd derde op 26 seconden. De nummer drie van de Tour lag na 26 kilometer 26 secon den voor op Voigt, maar stortte daarna in. Hij vertelde na afloop dat hij nog steeds de zware Tour in zijn benen had. CSC won vorige week zaterdag al de ploegentijdrit. Joost Posthuma was gisteren de beste Nederlander, tiende op 1.14 van de winnaar. De 35-jarige Voigt bouwde zijn voorsprong op Leipheimer in het algemeen klassement uit tot bijna twee minuten Vandaag is de vrijwel vlakke slotrit van de Ronde van Duitsland, over 143,1 kilometer van Einbeck naar Hannover. De eindzege kan Voigt bijna niet meer ontgaan. „Ik ben er erg trots op dat ik de eerste ren ner word die de ronde twee keer op rij gaat winnen." Voigt toonde hernieuwde interesse in deelname De Duitse wielrenner Jens Voigt wint de tijdrit in de Ronde van Duitsland. Hij heeft met nog één dag te gaan bijna twee minuten voorsprong op Levi Leipheimer. aan het WK eind september in Stuttgart. Eerder had hij min of meer al afgezegd voor het Duitse team omdat hij na een zwaar sei zoen toe was aan rust. „Ik ben twee dagen geleden door iemand van de bond aangesproken. Die zei: Jens, we hebben je nodig in Stuttgart. Daarop heb ik gezegd: Oke, dan rij ik, als ik op 29 augus tus geselecteerd word." Alejandro Valverde won gisteren de tijdrit in de Ronde van Burgos, zijn vijfde zege van het seizoen. De Spanjaard was over 15 kilome ter in het Spaanse Ribera del Duero 22 seconden sneller dan de Rus Mikhail Ignatiev. Juan Mauri- co Soler werd vijfde en blijft leider in het algemeen klassement. Val verde is de Colombiaan tot op twee seconden genaderd. MACAU - De Nederlandse volleybal sters zijn goed begonnen aan de derde en laatste speelronde van de World Grand Prix. De ploeg van bondscoach Avital Selinger won in Macau met 3-1 (27-25 25-27 25-18 25-20) van Cuba. Met deze zege houdt Oranje zich zelf in de race voor een plek in de finale van het prestigieuze toer nooi. De beste vijf van de eind stand kwalificeren zich samen met gastland China voor de eindstrijd. Nederland speelt nog tegen China en Amerika. ARLANDASTAD - De Duitse golfer Bernhard Langer doet met zijn 17-jarige zoon Stefan mee aan het KLM Open, volgende week in Noordwijk. Het is zeventien jaar geleden dat een vader en zoon uit Europa mee deden aan een evenement van de Europese Tour. In 1990 sloegen An tonio en Ignacio (18) Garrido af voor het Spaans Open. De Amerikanen Craig en Kevin Stadler deden vijf jaar geleden mee aan de Europese Masters in Zwitserland. DEN BOSCH - In Borne is voetbal trainer en manager Ad Zonder land overleden. Zonderland werkte veertien jaar bij FC Den Bosch, eerst als trainer, later als manager. Tot twee keer toe greep hij als manager de macht als trainer. Rinus Gosens en Hans Verel moesten voor hem wijken. In die periode groeide FC Den Bosch wel uit tot een serieuze prof club. Later werkte hij bij Heracles, FC Utrecht, Ajax en in Ghana en Zuid-Afrika. Zonderland werd 66 jaar. Een kopbal van Kristian Bak Nielsen van Heerenveen (3) wordt gekeerd door Willem ll-keeper Kenneth Vermeer. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76