Adrenaline, wolken en een vrije val \rnemuiden is de enige Zeeuwse plek om te ikydiven. .AAAAAAH." foto Tom De Weerdt loor Madelijne Daub Adrenaline giert door mijn lijf, mijn hart bonst harder dan ooit en uit mijn keel ;omt een ijselijke gil. We laten ons 'allen. Uit het vliegtuigje. Met weehonderd kilometer per uur ra- en we naar beneden, waar meer lan drieduizend meter onder ons Ie Zeeuwse grond ligt. Een halve ninuut later opent instructeur Lea- ider van der Snel (37) onze para- hute. loedkoop is het zeker niet: één :eer een tandemsprong (met in structeur) maken bij Skydive Zee land in Arnemuiden kost 190 euro. Maar als je als toerist genoeg hebt van het geijkte museum, het be klimmen van de Lange Jan en je hebt alle ringrijders wel gezien, dan geeft een parachutesprong je vakantie een gouden randje. En in Zeeland is er vaker mooi weer dan in de rest van het land, dus meer kans om te springen. Een uur van tevoren bel ik. „Kom maar hoor, het is prachtweer!", zegt Van der Snel. Oké, rustig ademhalen, zeg ik tegen mezelf Dit doen we even. Niet zenuwach tig zijn. Maar mijn lijf luistert abso luut niet naar mijn hoofd en met mijn kleine morele supportgroep je stuiter ik richting vliegveld Mid den Zeeland. Eenmaal daar ver trouw ik er maar op dat het goed komt. Niks breken, niet doodgaan: als dat lukt, ben ik een blij mens. Vertrouwen is sowieso het sleutel woord bij zo'n parachutesprong. „Zo'n negenduizend sprongen heb 'Meer dan negenduizend sprongen heb ik in mijn leven gemaakt' ik in mijn leven gemaakt", vertelt Van der Snel. Dat geeft de burger moed. Ik hijs me in een overall en een strak tuigje waarmee ik straks vastgemaakt word aan de instruc teur. „Als we boven zijn, gooien we de deur open", legt Van der Snel uit. „Dan hurk je terwijl ik achter je zit en daarna ga je op het stapje buiten het vliegtuig staan. Hoofd naar achter, rug hol maken en je laten vallen." We stappen in het vliegtuig, die met een enorme vaart optrekt. En dan zweven we twintig minuten in de lucht. Dat is werkelijk prach tig, een weidser uitzicht over Zee land heb je nergens. Daar ligt Veere, daar Middelburg en kijk, daar heb je de Oosterscheldeke- ring. Echt heel mooi allemaal, maar daarvoor zijn we hier niet. Nou wil ik springen ook! Geduld. We stijgen steeds hoger en suizen door de wolken. „Prachtig weer om vandaag te skydiven," vindt meespringende fotograaf Tom De Weerdt (28). Het is zover. De bril gaat op en Van der Snel gespt zich aan me vast. En dan het allerallerengste van mijn hele leven: de deur van het vliegtuig gaat op drie kilome ter hoogte open. De wind knalt naar binnen en de diepte trekt. Even klamp ik me nog vast aan de stoel van de piloot en vervolgens j doe ik het. Óp het stapje staan, j tuigje vasthouden en vallen. Vanwege de zwaartekracht kan ik j mijn armen niet eens recht hou- den in de lucht. Na de vrije val opent de parachute zich en ik ge- niet van het uitzicht. Dit is fantas tisch. Nog uren erna knalt de adre naline door mijn lijf I did it! ...parachute open.... ...grond in zicht... ..geland. foto Tom De Weerdt Zaterdag 18 augustus 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73