'Met deze kotter moet je geen haast hebben' 50 Commissaris Peijs krijgt een hijs Het Zeeuwse kampioenschap ringrijden heeft Rob Imanse gekozen: commissaris van de konin- gemanse, te zien op www.pzc.nl. Het T-shirt gaat veel fotograferende lezers geïnspireerd. Uit de in- gin Karla Peijs die gejonast wordt. Overigens kre- echter naar Rob Imanse. Ding ook mee naar zo'n zendingen die we kregen, hebben wij deze van gen we daarvan ook mooie foto's van Andre Din- shirt en stuur uw zomerfoto naar zomer@pzc.nl. lllitl Kijkje in de kajuit van de Eyseend De boeg van de Eyseend. foto Timo van de Kasteele foto Timo van de Kasteele door Timo van de Kasteele Motorboten, speedboten, jachten, zeilboten en kot ters vullen de haven van het historische stadje Veere. Opval lende eend in de bijt is de uit het Groningse Noordlaren afkomstige Eyseend. De enige houten kotter in de haven. Even binnen kijken. Het interieur is volledig in eikenhout uitgevoerd en ademt een heerlijke huiselijke sfeer uit. Wanneer je vanuit de stuurhut de kajuit binnenstapt, be vindt zich aan de rechterzijde een klein keukenblokje met wasbak en tweepits fornuis. „Meer hebben we niet nodig", zegt eigenaar Jan Eissens. „Toch weet mijn vrouw er de lekkerste gerechten te maken. Uit eten gaan we daarom zelden. Ja, gisteren toevallig omdat er fami lie in Vlissingen woont. We heb ben ons vorig jaar de luxe geper mitteerd van een kleine koelkast om etenswaren beter te bewaren. Melk wordt anders wel heel snel zuur." Samen met zijn vrouw Rita heeft Eissens vier weken uitgetrok ken om met de Eyseend de Neder landse vaarwegen te verkennen. In middels zijn ze op de helft en heb ben het verste punt Veere bereikt. „We vertrekken via de Oosterschel- 'We hebben helemaal geen tijd om televisie te kijken of boeken te lezen' de naar de Zuid-Hollandse eilan den", zegt Eissens. „Op het gemak. Met deze kotter moet je geen haast hebben. Als er tijd over is, doen we Amsterdam aan om ver volgens buitengaats naar het noor den te varen. Die twee weken heb ben we dus nog hard nodig om te rug te komen in Noordlaren." Als Eissens' rondleiding over het dek voert, blijven enkele voorbij gangers stilstaan. „Wat is die kot ter mooi. Daar zal wel veel onder houd aan zitten." Dat valt reuze mee, antwoordt Eissens. „Niet meer dan bij een andere boot. We hebben vooral veel plezier." Terug naar de knusse kajuit. Daar bevindt zich rechts achterin een dieselgestookte kachel en een eetta fel. Deze is om te bouwen tot twee persoonsbed. Voor in de kajuit be vinden zich nog drie slaapplaat sen. Overbodige luxe als televisie, GPS en allerlei andere digitale snufjes ontbreken. „Dat past niet in een kotter als deze. We hebben alleen een laptop om de buienra dar te raadplegen op internet", zegt Jan. Rita: „We hebben hele maal geen tijd om televisie te kij ken of boeken te lezen. Onderweg is het te mooi om je ogen in een boek te houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72