Draaibrug wellicht open OM vecht vonnis man uit Bru aan Zorg over inhuren externe hulp makelaar |S M2Makelaars.nl Provincie dreigt brug open te zetten als vandalen terugkomen. 'Verschil tussen eis en straf bedreiger Asselbergs te groot'. WD stelt vragen over aantal deskundigen van buitenaf in Vlissingen. Actiecomité verzet zich rv~~' ZONWEREN EN SFEER CREEREN w PZC Zaterdag 18 augustus 2007 37 fu2 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De slagboom van de Draaibrug in Souburg is maandag en woensdagavond vernield. Als dat nog eens gebeurt, waarschuwt de provincie, gaat de brug open en moeten mensen omlopen. Net toen maandagavond tegen el ven een schip kwam aanvaren, duwde een groepje vandalen aan de kant van West-Souburg de slag boom omhoog. De boom raakte uit zijn fundatie, waardoor de mo tor niet meer werkte. Woensdag gebeurde het weer. En in juli was het ook al een keer raak. „Dat kan geen toeval meer zijn", zegt Izaak Lamse van de provincie. Maar of het telkens dezelfde vandalen zijn, kan hij niet opmaken uit de bewa- kingsbeelden. „Ze zijn niet scherp. Je ziet alleen dat ze met zijn zes sen zijn, en dat er een scooter of een brommer bij staat. Ze hebben allemaal een helm op." De beelden zijn afgegeven bij de politie, toen de provincie daar aan gifte van vandalisme deed. De re parateur heeft dagen werk gehad aan de brug, waarvan de fundatie stuk was. „Maandagavond was het te doen, maar woensdag is het slechts provisorisch gebeurd. Niet voor de lange termijn. We hebben een nieuwe, sterkere slagboom be steld, eerder al, maar er zit twaalf weken levertijd op." In de tijd dat de reparateur aan de slag ging, was er geen gevaar voor fietsers en voetgangers. Zij konden er niet door. „We hadden alles af gezet en vanaf donderdagochtend heeft iemand van onze beveili gingsdienst de slagboom begeleid. Scheepvaart is wel nog gestremd geweest. Van woensdagavond tot donderdagmiddag moesten sche pen omvaren en daarna konden er minder schepen doorheen. Tot nu De provincie ziet zich genood zaakt om de Draaibrug open te zetten, als de slagboom nog eens wordt vernield. Dat wordt ver lopen voor voetgangers. toe heeft het vandalisme ons deze week achtduizend euro gekost." Tot nu toe, benadrukt Lamse. Hij houdt er rekening mee dat het dit weekend nog een keer gebeurt. En dan zit de provincie met een pro bleem. „We hebben geen onderde len meer. Je hebt telkens een nieu we motor en nieuwe bouten en dergelijke nodig. Als ze het weer doen, valt het niet binnen een paar uur te repareren. We willen het echt niet, maar dan moeten we de brug open zetten en zelf de zaak afzetten. Dat betekent dat voetgangers moeten omlopen via de Schroebrug of de Keersluisbrug. En dat is ver, maar we hebben geen keus. De veiligheid van ver keer, al het verkeer, staat voorop." MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie gaat in hoger beroep tegen de man die burgemeester Asselbergs heeft bedreigd. Het OM vindt het verschil tussen de straf die de Mid delburgse rechtbank heeft opge legd en de eis te groot. De rechter veroordeelde de 44-jari- ge Bruënaar woensdag tot zes we ken cel waarvan drie voorwaarde lijk. Bovendien mag de man niet in de straat komen waar de burge meester woont en mag hij ook geen contact opnemen. Het OM had negen maanden celstraf geëist waarvan drie voorwaardelijk. De Bruënaar is maandagavond 6 augustus naar het woonhuis van Asselbergs gegaan om over een paar zaken die rond zijn camping spelen te praten. De man wilde - zo vertelde hij tijdens de rechtszit ting - specifiek praten over zijn vrees dat hij grond van zijn cam ping kwijtraakt als de nieuwe jachthaven wordt aangelegd. De burgemeester heeft hem niet bin nengelaten en daarop is de man een kwartier aan het schreeuwen geweest door de brievenbus van de ambtswoning. Hij schold en be dreigde de burgemeester met de dood. Tijdens de rechtzitting bleek dat het OM zeer zwaar tilt aan deze be dreigingen. Daarbij weegt het OM mee dat de man voor deze bewus te avond al in het openbaar heeft aangegeven dat hij wraak wilde ne men. De rechter wees de zeer ho ge eis afHet hoger beroep wordt maandag ingediend. AMBIANCE Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Opnieuw hebben de ze week externe hulptroepen hun intrede gedaan in het stadhuis van Vlissingen. De WD is het over zicht kwijt en maakt zich zorgen. Op de afdeling Strategie, Beleid en Projecten, waar ruim zes weken ge leden ambtenaren tijdelijk naar huis werden gestuurd, zijn drie mensen van het bureau Beren schot toegevoegd: een projectlei der sociaal beleid, een projectlei der fysiek beleid (in het bijzonder milieu) en een leidinggevende. Vol gens algemeen directeur D. Schip- perheijn is hun hulp nodig vanwe ge de werkdruk op de afdeling. Die is begin dit jaar al besproken en toen is ook al besloten om men sen in te huren. Hun komst heeft volgens haar dan ook niets te ma ken met de problemen met het project Scheldekwartier, waarnaar een onderzoek loopt. Behalve deze drie deskundigen, zijn externe krachten ingehuurd voor communicatie, het onder zoek naar het Scheldekwartier en het bijwerken van de grondexploi tatie voor het Scheldekwartier. Te vens is een interim-controller inge huurd voor ruim een jaar, die het Bij de gemeente Vlissingen zijn deze week enkele tijdelijke krach ten ingehuurd. De WD wil we ten hoeveel externen er nu zijn, wat ze doen en hoe duur ze zijn. werk van zijn - eveneens tijdelijk aangestelde - voorganger over neemt. „Het zal allemaal wel nodig zijn, kun je zeggen. Maar er worden nu wel vrij veel mensen ingehuurd", vindt WD'er T. Meijers. „Er loopt nogal wat rond. Hoeveel zijn het er? Hoe lang blijven ze? Wat doen ze? En wat kosten ze? Dat wil ik wel eens weten. Want zulke men sen zijn meestal niet de goedkoops ten. Waarvan wordt dat betaald?" Het zijn er niet 'opeens veel meer', reageert wethouder van perso neelszaken T. Verhage. Zij heeft geen exacte antwoorden paraat op de vragen van Meijers. „Maar in al gemene zin geldt wel dat door de reorganisatie en door natuurlijk verloop mensen zijn weggegaan. Niet alle vacatures zijn ingevuld." DOEL - De Vlaamse regering besliste deze week dat voor het einde van dit jaar nog eens ruim hon derdtwintig woningen tegen de vlakte moeten. Het past allemaal in het omstreden besluit van een half jaar geleden het woonrecht in het dorp in 2009 op te heffen. Daarna wordt het zeventien- de-eeuwse dorp van de kaart geveegd. En dat is volgens het actiecomité Doel 2020 'de vergissing van de eeuw'. Volgens de actievoerders is altijd sprake geweest van een 'arrogante minachting' van de Antwerpse havenbaronnen voor de ge meenschap van Doel. foto Camile Schelstraete TER INTRODUCTIE: Wanneer u nu kiest voor een terrasoverkapping, dan ontvangt u nu tijdelijk een korting van I 50,- op de RAL-kleur van uw keuze. RAL-KLEUR NAAR KEUZE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59