Domburgse watertoren Gasthuisdirecteur als Richard Gere Rechter legt La Dune korte schorsing op Werkplaats voor jongeren Frank Bordui in de race voor Personality Award van vijftigplussersblad. INTER BORG w PZC Zaterdag 18 augustus 2007 35 door Luc Oggel 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het be gon als een grap, maar, geeft Frank Bordui uit 's -Heer Hendrikskinde ren grif toe, ijdel is hij ook wel een beetje. Die eigenschap in combina tie met zijn Richard Gere-achtige voorkomen heeft hem inmiddels een plek in de finale van de twee de editie van de Plus Personality Award opgeleverd. De watte? Plus Personality Award? Jazeker. Een heuse modellenwed- strijd, uitgeschreven door Plus Ma gazine, volgens de makers het best gelezen blad voor vijftigplussers. Nu eens geen ultra-jonge en ul tra-strakke deelnemers, want voor waarde om mee te doen was dat je Abraham of Sara al moest hebben gezien. Dat ook die groep nog genoeg mo del-aspiraties heeft, bleek w.el uit het aantal aanmeldingen: ruim achthonderd. Het draait bij de award niet zozeer om uiterlijk als wel om zaken als zelfbewustzijn, vitaliteit, uitstraling en levenserva ring. Uiteindelijk zijn twaalf finalis ten geselecteerd: vier mannen en acht vrouwen, die zich evenwel geen van allen hoeven te schamen als ze in de spiegel kijken. Bordui, 55 en in het dagelijks leven directeur van zorginstelling 't Gast- 'lk had toevallig net nieuwe pasfoto's laten maken en dacht: ik stuur er één op' huis in Middelburg, is één van hen. Zondag 16 september wordt in Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee om de titel ge streden met een modeshow. Dat hij zou worden uitgekozen, had hij naar eigen zeggen nooit ver wacht. „Het begon als een grapje, ik zag die oproep in het blad staan, had toevallig net nieuwe pas foto's laten maken en dacht: ik stuur er één op. Toen werd ik tot mijn verrassing uitgenodigd voor de selectiebijeenkomst. Maar ik be gon er met niet al te veel strijdlust aan." Zelfs nu de titel lonkt, is dat niet veel anders. „Ik hoef niet per se te winnen, ik vind het gewoon een leuk initiatief en wil er een mooie dag van maken." Bordui heeft daar om niet veel ruchtbaarheid aan zijn deelname gegeven. In 't Gast huis wordt vrijdagmiddag dan ook zeer verbaasd gereageerd als de ver slaggever vertelt waarom hij de di recteur wil spreken. „Maar als ik win, dan geef ik een feestje." Overigens zijn de prijzen van het door Sylvana Simons gepresenteer de spektakel niet misselijk: een in schrijving bij modellenbureau Max Models, een professionele fo- toshoot, een modereportage in vfc-*. IBH De toren is beschermd als Rijksmonument. Om in de gesloten schil toch ramen te kunnen maken, is een speciale constructie bedacht: lamellen die van buitenaf gezien gesloten lijken, maar toch licht naar binnen laten. foto Lex de Meester Frank Bordui Plus Magazine en een zonvakantie voor twee personen. Gaat er bij Bordui, in voorbereiding op de fi nale, nog een kleurspoelinkje in het haar? „Nee hoor, wel ga ik bin nenkort nog de Kilimanjaro be klimmen. Moet ik wel oppassen dat ik niet op m'n gezicht ga." MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere MIDDELBURG - De Middelburgse be stuursrechter bepaalde gisteren dat de bouwvergunning voor La Dune geschorst blijft tot zes weken na dat de gemeente een beslissing heeft genomen over het bouwpro ject. Projectontwikkelaar Van Garderen en Dekkker en de gemeente Veere willen dat op de hoek van de Ver lengde Dishoekweg en Drie Tur kenlaan in Dishoek twee apparte mentencomplexen komen. Omwo nenden zijn echter tegen en vroe gen deze week via een kort geding om schorsing van de vergunning. Vooral omdat ze niet weten wat er precies gebouw wordt. De rechter is met zijn uitspraak de de omwonenden tegemoet geko men. Via zijn uitspraak dwingt hij de ge meente helderheid te geven. Tege lijkertijd heeft de rechter de pro jectontwikkelaar niet gedwars- .boomd in zijn plannen. Met deze uitspraak probeert hij vooral er voor te zorgen dat er duidelijkheid komt over het aantal etages. MIDDELBURG - Jongeren die graag aan hun brommer sleutelen, kun nen dat binnenkort in de Middel burgse wijk 't Zand doen. Er komt een sleutelwerkplaats in de voor malige garage aan de Koukekerkse- weg. De garage is onlangs door de ge meente gekocht. „We willen voor uitlopend op de bouw van een jeugdhonk in de Stromenwijk iets voor de jeugd in de buurt doen", legt wethouder A. de Vries (PvdA) uit. De sleutelwerkplaats wordt straks geleid door de Stichting Welzijn Middelburg. In Middelburg is al een sleutel werkplaats op Arnestein. „Maar die wordt betaald vanuit jeugd zorg en het onderwijs. Daar heb ben wij geen bemoeienis mee en daar komen ook andere jongeren." Het jeugdhonk komt bij het nieu we winkelcentrum dat in de Stro menwijk wordt gebouwd. De bouw moet in 2009 beginnen. T 0113 372474 www.ruiterplaatmakelaardij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57