Geen compromis Mannee moeilijk te vinden in Kattendijke Weg tussen Goes en Kapelle krijgt bermverharding Buren die voor elkaar zorgen krijgen bloemen, taart en Zeeuws geschenkenpakket Raad noch wethouder zien nut in convenant met groep bezwaarden. □2 Laatste beiaardconcert in Middelburg INTER BORG B PZC Zaterdag 18 augustus 2007 [35 HEINKENSZAND - Ze zijn er nog: mensen die opletten of er iemand is in hun omgeving die hulp nodig heeft. Een babbeltje, een ritje naar het ziekenhuis of een potje eten koken voor iemand die het zelf even niet kan. Reden voor de gemeente Borsele en de Vereniging Humanitas Oos- terschelderegio om deze mensen eens in het zonnetje te zetten op de Zorgzame Burendag. Wethouder Jan Zandee en twee vrijwilligers verrasten gisteren de drie zorgzame buren met een taart, oorkonde, bloemetje en Zeeuws geschenkenpakket. foto's Willem Mieras 's-HEERENHOEK - „Ligt er sneeuw, dan is het opgeruimd", ver telt Angeline Vermeulen-Stoop (links) uit 's-Heerenhoek over haar buurvrouw Corry Vreugdehil (rechts). „Of de vuilnisbak staat alweer op zijn plek." „Ik hoef maar een kik te geven en ze brengt me naar de dokter", voegt de moeder van Angeline, Catrien, eraan toe. Corry kwam zes jaar geleden in de Burg. Ti- mansweg wonen en ontpopte zich al snel als de buurvrouw die voor iedereen klaar staat. Voor Corry een vanzelfsprekend heid: „Ik kijk altijd even of alles nog goed is." LEWEDORP - Een 'gouden ventje', zo omschrijven zijn buren hem. Cor Pieters uit Lewedorp is er altijd om advies te geven of te helpen als iemand staat te klussen en er niet uitkomt. Ook is hij niet te beroerd iemand ergens naartoe te brengen. „Ik moest een paar keer naar België voor een hartoperatie", zegt buurman Ed Duinstee. „Al die keren heeft hij me er naar toe gereden en weer opgehaald. Bovendien verstaat hij de kunst om mijn vrouw minder ongerust te maken als ik onder het mes moet." KWADENDAMME - Voor Mia de Jonge (rechts) uit Kwadendam- me had al die belangstelling niet gehoeven. Maar daar moest Marie Julien-van Duimen niets van weten. Daarom gaf ze haar buurvrouw op voor Zorgzame Buur 2007. Door kanker kan ze moeilijker bewegen en heeft ze hulp nodig bij veel alledaagse dingen. „Ik heb nog van niemand gehoord die zóveel doet voor een ander. Al is het 's nachts om vijf uur, dat ik angstig ben en denk: nu moet ze komen. Dan bel ik en laat de tele foon twee keer overgaan. En dan komt ze." door Frank Balkenende GOES - Honderden bewoners die ageren tegen vier procedures voor aanleg van de Goese wijk Mannee, een tijdelijke bouwweg en een nieuwe verbindingsweg, staken hun verzet als de gemeente een convenant met hen sluit. De Goe se raad noch het college van burge meester en wethouders zien het nut van zo'n overeenkomst in. Om te voorkomen dat bezwaar den en gemeente elkaar voortdu rend voor de rechtbank ontmoe ten, stuurden de (volgens woord voerster T. Janse inmiddels zeshon derd) bezwaarmakers de gemeente raad een voorstel om alles in den minne te schikken. „We willen voor iedereen een be vredigende oplossing. De gemeen te kan verder met de aanleg van de verbindingsweg en de wijk Mannee, mensen die willen bou wen in Mannee krijgen geen ver traging te verduren en omwonen den krijgen de garantie dat er geen bouwverkeer door hun wijk of dorp sluipt." Sluipend bouwverkeer is de groot ste zorg van bewoners uit het Goe se Meer, Wilhelminadorp en Ter- vaten als de wijk Mannee van de grond komt. Een aantal bewoners uit de Noordhoek heeft op zijn beurt moeite met het gebruik van de Werflaan als tijdelijke bouw weg naar Mannee, zolang de ver bindingsweg er nog niet ligt. Te gen de onteigenings- en ruimtelij ke procedure voor de verbindings weg verzetten andere omwonen den zich weer. De raadsfracties noch wethouder Dieleman zien heil in een conve nant met bewoners die ageren te gen de aanleg van de Goese wijk Mannee. De laatste mogelijkheid is er niet, want De Kattenschulp biedt als enige school op de Bevelanden nog geen buitenschoolse opvang. De bestuurscommissie van scho- lengroep NoBeGo, waaronder de school in Kattendijke valt, verwijst door naar de Stichting Kinderop vang de Bevelanden. NoBeGo heeft immers de bso aan die stich ting uitbesteed. SKB-directeur E. Brand erkent dat De Kattenschulp als enige school in het werkgebied van de stichting nog geen buitenschoolse opvang heeft. De stichting blijft echter niet in gebreke, zegt ze. „In het contract met NoBeGo staat dat we pas een bso beginnen als er mini maal vier kinderen op de wacht lijst staan. Die zijn er nog niet." Die vier is een ondergrens, omdat de stichting anders de leidster niet kan bekostigen. Op dit moment zijn er drie kinderen aangemeld voor de bso. Het is dus wachten op een vierde kind. „Dit is een voorbeeld van de problemen van een kleine kern", zegt Brand. De Kattenschulp heeft op verzoek van moeder Luke-Mulder gezocht naar een gastouder in het dorp. Dat zou een tijdelijke oplossing kunnen zijn. Volgens Luke-Mulder is er iemand gevonden, maar die 'wilde geen opvang bieden'. Brand deelt mee dat nog steeds naar een gastouder wordt gezocht. Luke-Mulder voelt zich van het kastje naar de muur gestuurd. Ook bij de gemeente vond ze geen ge hoor, zegt ze. Ze stapt nu naar de Stichting Geschillencommissies voor Consumentenzaken Opvang na school De buitenschoolse opvang is sinds 1 augustus de verant woordelijkheid van scholen. Scholen zijn verplicht zowel voor als na schooltijd opvang te bieden aan kinderen. Hoe de school dat organiseert, mag ze bepalen in samen spraak met ouders. Op de Bevelanden voert de Stichting Kinderopvang De Be velanden de opvang uit voor al le basisscholen. Daarvoor zijn contracten afgesloten tussen SKB en de besturen van NoBe Go (openbaar), de Prisma Scho- lengroep (katholiek) en Alpha Scholengroep (protes tants-christelijk). Volgens Janse is het best mogelijk binnen de juridische grenzen van de onteigeningsprocedure de ver bindingsweg gefaseerd aan te leg gen. Deel één nu, deel twee tot aan de Manneeweg over krap drie jaar. „Dan heb je geen sluipverkeer en is iedereen te tevreden." De raadsfracties willen echter geen convenant sluiten, omdat ze niet bevoegd zijn en ook het nut er niet van inzien. Het toegezegde pakket maatregelen om mogelijk sluipverkeer in te dammen, is wat hen betreft afdoende. Wethouder M. Dieleman denkt er ook zo over. Janse reageert: „Zo dwingt men ons naar de rechter te stappen." MIDDELBURG - Het laatste beiaard concert van deze zomer in Middel burg staat dinsdag 21 augustus in het teken van Jacob van Eyck. De ze beiaardier uit de zeventiende eeuw schreef veel muziek voor klokkenspelen. Tijdens het concert (aanvang 18.45 uur), wordt daaruit geput. Het wordt gegeven door beiaardier Arie Abbenes en Saskia Coolen (blokfluit), die die avond in de Kloostergangen speelt. T 0113 372474 www.ruiterplaatmakelaardij.nl MEUBELMAKERIJ Wi{, maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat Zin in een inspirerende afspraak ©ver uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinefweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere GOES - De provincie voert vanaf maandag de hele week werkzaam heden uit op de hoofdrijbaan van de N289 tussen Kapelle en Goes. Aan beide zijden van de weg wordt een bermverharding van grasbetontegels aangebracht. Het gaat om het gedeelte vanaf het kruispunt Vierwegen tot de be bouwde kom in Goes. Het traject wordt in twee fases aan gepakt. Als eerste is het stuk tus sen kruispunt Vierwegen en de af slag Kapelle aan de beurt. Tijdens de tweede fase, het stuk tussen de afslag Kapelle en Goes wordt ge werkt tussen 20.00 uur 's avonds en 06.00 uur 's ochtends. Verkeer wordt tijdens beide fases omgeleid via de N666 (Bemhard- weg Oost en de weg tussen Goes en 's-Gravenpolder. De provincie verstevigt dit jaar een groot aantal bermen om de be treffende wegen veiliger te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51