Binnenkort duidelijkheid over brede school Kapelle Er komt natuurlijk wel wat ij delheid bij kijken Buitenschoolse opvang Thoolse pinautomaat voor pillen komende week in gebruik Pleidooi voor beter alcoholbeleid Frank Bordui in de race voor Personality Award van vijftigplussersblad. Rapportage van onderzoeksbureau in september gereed. 35e Watersportfeesten in Ellewoutsdijk Schroef motorschip gestolen in Tholen Ploegkampioenschap in Wilhelminadorp Paar tientjes buit bij inbraak pand sportclub Eerste tv-programma voor lokale omroep Als test goed uitpakt, kan publiek apparaat over maand gebruiken. Te weinig kinderen in het dorp voor een bso; moeder dient klacht in. 34 I Zaterdag 18 augustus 2007 PZC door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het be gon als een grap, maar, geeft Frank Bordui uit 's -Heer Hendrikskinde ren grif toe, ijdel is hij ook wel een beetje. Die eigenschap in combina tie met zijn Richard Gere-achtige voorkomen heeft hem inmiddels wel een plek in de finale van de tweede editie van de Plus Persona lity Award opgeleverd. De watte? Plus Personality Award? Jazeker. Een heuse modellenwed- strijd, uitgeschreven door Plus Ma gazine, volgens de makers het best gelezen blad voor vijftigplussers. Nu eens geen ultra-jonge en ul tra-strakke deelnemers, want voor waarde om mee te doen was dat je Abraham of Sara al moest hebben gezien. Dat ook die groep nog genoeg mo del-aspiraties heeft, bleek wel uit het aantal aanmeldingen: ruim achthonderd. Het draait bij de award niet zozeer om uiterlijk als wel om zaken als zelfbewustzijn, vitaliteit, uitstraling en levenserva ring. Uiteindelijk zijn twaalf finalis ten geselecteerd: vier mannen en acht vrouwen, die zich evenwel geen van allen hoeven te schamen als ze in de spiegel kijken. Bordui, 55 en in het dagelijks leven directeur van zorginstelling 't Gast huis in Middelburg, is één van hen. Zondag 16 september wordt in Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee om de titel ge streden met een modeshow. Dat hij zou worden uitgekozen had hij naar eigen zeggen nooit verwacht. „Het begon als een grapje, ik zag die oproep in het blad staan, had toevallig net nieuwe pasfoto's la ten maken en dacht: ik stuur er één op. Toen werd ik tot mijn ver rassing uitgenodigd voor de selec tiebijeenkomst. Maar ik begon er niet met al te veel strijdlust aan." Zelfs nu de titel lonkt, is dat niet veel anders. „Ik hoef niet per se te winnen, ik vind het gewoon een leuk initiatief en wil er een mooie dag van maken." Bordui heeft daar om niet veel ruchtbaarheid aan zijn deelname gegeven. In 't Gast huis wordt vrijdagmiddag dan ook zeer verbaasd gereageerd als de ver slaggever vertelt waarom hij de di recteur wil spreken. „Maar als ik win, dan geef ik een feestje." Overigens zijn de prijzen van het door Sylvana Simons gepresenteer de spektakel niet misselijk: een in schrijving bij modellenbureau Max Models, een professionele fo- toshoot, een modereportage in Plus Magazine en een zonvakantie voor twee personen. Gaat er bij Bordui nog een kleurspoelinkje in het haar? „Nee hoor, wel ga ik bin nenkort nog de Kilimanjaro be klimmen. Moet ik wel oppassen dat ik niet op m'n gezicht ga." Frank Bordui SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen zou een meer samenhan gend alcoholbeleid moeten voe ren. Dat stelt de Christenunie in een schrijven aan het college. Op dit moment bestaat het beleid volgens de partij uit niet meer dan wat losse activiteiten. „En hoewel wij alle activiteiten die leiden tot minder alcoholgebruik toejuichen, door Willem van Dam KAPELLE - Nog voor het einde van dit jaar wordt waarschijnlijk duide lijk of Kapelle een brede school krijgt. De kans dat er zo'n voorzie ning komtm is vrij groot. De ge meenteraad heeft zich in het verle den diverse malen uitgesproken voor de totstandkoming van een brede school. Het college van burgemeester en wethouders heeft het bureau Ima go, gespecialiseerd in onderwijsza ken, onlangs opdracht gegeven een rapportage te maken, op basis waarvan de plannen verder kun nen worden uitgewerkt. De Kapel- se wethouders G. Burger (CDA, ruimtelijke ordening) en L. Kosten (SGP, onderwijs) gaan ervan uit, dat de bevindingen van Imago eind september op tafel liggen. De directies van de openbare basis school De Moolhoek en de christe lijke basisschool 't Honk zijn voor stander van een brede school, 't Honk is op verschillende locaties gehuisvest (Kosten: „Het is een lap pendeken.") en het oudste deel van de school is meer dan veertig jaar oud. De situatie bij De Mool hoek is evenmin ideaal. Het ge bouw, meer dan dertig oud, begint steeds meer mankementen te ver tonen. Andere mogelijke partners in een toekomstige brede school zijn de bibliotheek, kinderopvang en het peuterspeelzaalwerk. Ook moet Imago bezien of er een op voedingssteunpunt (waar ouders terecht kunnen met vragen over opvoeding), muziekonderwijs en een sportzaal kunnen worden on dergebracht. De reformatorische basisschool Juliana van Stolbergschool blijft vrijwel zeker buiten beeld; die NV De gemeenteraad van Kapelle neemt waarschijnlijk nog voor het eind van dit jaar een beslis sing over de vestiging van een brede school. school is pas vernieuwd. Ook de christelijke basisschool De Linge (Biezelinge) doet naar alle waar schijnlijkheid niet mee. Verwacht wordt, dat de rappor tage van Imago halverwege okto ber door de gemeenteraad bespro ken kan worden. De definitieve be slissing valt in december. Het gemeentebestuur heeft inmid dels bijna één miljoen euro gereser veerd voor de bouw van een brede school. Onduidelijkheid bestaat nog over de locatie. De gemeente raad ziet de school het liefst op het oude veilingterrein bij het NS-sta- tion. Dat stuit echter op proble men, omdat de grond in handen is van projectontwikkelaar Apron, die er huizen wil bouwen. Apron is bereid medewerking aan de brede school te verlenen, mits de gemeente alle grond in het ge bied overneemt. Dat kost Kapelle minstens vijf tot acht miljoen eu ro. In opdracht van de raad is wet houder Burger opnieuw met Apron gaan praten. Dat heeft nog geen doorbraak opgeleverd. is hier geen sprake van een samen hangend beleid", schrijft gemeente raadslid A. van de Sande. Hij ziet graag een totaalplan met daarin onder meer aandacht voor het op tijd signaleren van proble men om mensen te kunnen hel pen. Ook regels en het handhaven daarvan en voorlichting zouden in het plan moeten zitten. ELLEWOUTSDIJK - Het vernieuwde havenplateau in Ellewoutsdijk is zaterdag 1 en zondag 2 september het decor voor de 35e editie van de Watersportfeesten. De festiviteiten beginnen zaterdag om 13.30 uur met een gratis rond vaart, een rommelmarkt, braderie en kraampjesmarkt. Verder is er onder meer een brandweerdemon stratie, palingroken en stokvis knuppelen. 's Avonds treedt de band Bestel Mè op. THOLEN - In de haven van Tholen is tussen maandagmiddag vijf uur en donderdagmiddag vier uur een opmerkelijke diefstal gepleegd. Van een motorschip dat in de ha ven aangemeerd lag is in die perio de schroef gestolen. De waarde van de schroef, die meer dan driehonderd kilo weegt, is onbekend. WILHELMINADORP - Ruim dertig ploegers nemen het zaterdag 1 sep tember tegen elkaar op tijdens de Zeeuwse Ploegkampioenschappen 2007. De wedstrijd wordt gehou den aan de oostzijde van het ka naal in Wilhelminadorp, tussen 12.00 en 17.00 uur. De winnaar wordt afgevaardigd naar de Natio nale Kampioenschappen. Tevens vindt die dag de symbolische af trap van de Zeeuwse campagne Modder op de weg plaats. KAPELLE - Bij een inbraak in het pand van een sportvereniging in Kapelle is in de nacht van donder dag op vrijdag een klein geldbe drag gestolen. Een schoonmakers ontdekte de in braak. Er was een ruit ingeslagen. In kantoorruimte is geld (enkele tientallen euro's) weggenomen en de ruimte is doorzocht. THOLEN - Het evenement Dansen met Thoolse sterren, dat in novem ber wordt gehouden, wordt waar schijnlijk rechtstreeks uitgezonden op televisie door Omroep Tholen. Die zet daarmee een nieuwe stap in haar bestaan. De lokale omroep heeft al wel een televisiezender, maar daarop staan enkel tekstbe richten. In november zijn voor het eerst bewegende beelden te zien. Aan het evenement doet onder an dere Marjon de Hond mee. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle door Rob Paardekam THOLEN - Als alles meezit, kunnen Tholenaren over een maand pillen uit een automaat halen. Apotheker K. Werkman wil het apparaat de komende weken eerst goed testen. „De inspectie kijkt mee over onze schouders, dus we willen absoluut geen fouten maken." De apotheek verhuist dit weekend naar haar nieuwe onderkomen in De Vliethof. De automaat staat er al een tijdje te wachten. Het is een soort robot, die de medicijndoos jes in een bakje laat vallen. Op het moment dat de klant zijn pillen komt 'pinnen' worden ze via een lopende band naar de automaat ge bracht. De ingebruikname vindt plaats in drie fasen. Eerst gaan de medewer kers van de apotheek er zelf mee werken. Op die manier hoeven ze niet meer steeds naar achteren te lopen om de medicijnen te halen. Als dat goed werkt, kunnen klan ten de automaat zelf gaan gebrui ken, maar alleen tijdens de regulie re openingstijden. „Zo kunnen we altijd nog bijspringen op het mo ment dat er problemen zijn", al dus Werkman. Als het allemaal goed gaat, kan de pillenautomaat ook buiten de openingstijden open. Werkman schat dat het bin nen een maand zover kan zijn. De apotheek in Tholen is de eerste in Nederland die het systeem in ge bruik neemt en daarom houdt de Inspectie voor de Volksgezond heid de boel nauwlettend in de ga ten. De apotheker denkt vooral mensen die buiten Tholen wer ken, en dus geen tijd hebben om hun medicijnen overdag op te ha len, tegemoet te komen. Vanaf maandag kunnen mensen terecht in de nieuwe apotheek in De Vliethof Een hele verbetering. Het huidige pand is met zijn 250 vierkante meter te klein geworden en bovendien slecht bereikbaar. door Frank Balkenende GOES - Scholen zijn sinds 1 augus tus verplicht buitenschoolse op vang aan te bieden. De praktijk is soms weerbarstig, blijkt in Katten- dijke. Thijke en Joep Mulder uit Katten- dijke zijn leerlingen van de plaatse lijke school De Kattenschulp. Sinds 2001 en 2002 maken ze ge bruik van opvang die Stichting Kinderopvang de Bevelanden (SKB) biedt. Eerst bezoekt het tweetal het kinderdagverblijf, later de buitenschoolse opvang Ibbeltje in Kloetinge. Ze rijden er met de taxi heen, maar de vergoedingsre geling stopt in 2005. Voor oude klanten treft de SKB een over gangsregeling, die 1 augustus 2007 eindigt. Vanaf die datum zijn de scholen verantwoordelijk voor bui tenschoolse opvang en stopt de taxivergoeding.. Nu doemt voor moeder Flory Lu- ke-Mulder een probleem op. Ze heeft drie keuzes: 1. Haar kinderen blijven op Ibbel tje voor opvang na school en ze be taalt zelf de (forse) taxikosten. Bui ten een straal van 1,5 kilometer ver goedt SKB geen taxi's. 2. Ze zoekt een gastouder in het dorp. 3. Ze brengt de kinderen naar de buitenschoolse opvang (bso) in het dorp, die volgens de nieuwe re gels op De Kattenschulp aanwezig moet zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50