Intree wil jachthaven exploiteren IEVELANDEN-THOLEN Demonstratie met stille trein Financiering verdiept spoor zeker ZOEKT MEDEWERKERS Autostoelen 47 [V7i 33 53 Schrootbedrijf biedt aan te saneren in ruil voor jachthaven Kamperland. m Bijdrage havenbedrijf aan Goes staat los van schrappen WCT. Vliegen Koekjes voor meer veiligheid in het verkeer DELSCHER MODE gaat uitbreiden en VV €249/ Efbüüüun HHP ^ISp 11 llrii HI w ilMi Metalband Gorefest gaat op tournee in bus van André Rieu Nederlandse springrui ters troeven Duitsers ook op het EK af Zaterdag 18 augustus 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Mieke van der jagt KAMPERLAND - Het schrootbedrijf Intree BV aan de Havenweg in Kamperland wil zichzelf saneren als de gemeente Noord-Beveland het de exploitatie van de jachtha ven gunt. Intree kreeg al toestem ming van het gemeentebestuur om op het bedrijfsterrein in een leegstaand gebouwtje een planeta rium te vestigen. Daarbij zou de ondernemer, A. de Zwart, een soort snackbar mogen exploiteren. Bij de presentatie van zijn planeta riumplannen heeft De Zwart dui delijk gemaakt dat hij het liefst he lemaal van schroot wil overschake len op recreatie. Alleen met een planetarium en lichte horeca is er voor De Zwart echter niet genoeg te verdienen. Hij wil het water van de gemeente pachten of kopen en het integraal gaan exploiteren met een recreatief educatief parkje op het terrein van Intree. De Zwart heeft haast. Nu het schroot van zijn terrein is, zou hij alvast perkeerplaatsen willen ma ken, die later kunnen dienen voor de jachthaven en het planetarium. De gemeente Noord-Beveland kan echter niet eerder dan half oktober een antwoord geven op de vragen. In een visie op het havengebied in Kamperland heeft de gemeente ruimte gelaten voor bedrijven. Noodgedwongen, want voor de verhuizing van Intree en Pit Be ton, heeft Noord-Beveland geen geld. Het schrootbedrijf moet dus Ondernemer wil snel keuze ma ken tussen schroot en recreatie. Hij moet tot oktober wachten op een rapport over het Kamper- landse havengebied. niet per se weg, maar een toekom stig recreatiegebied met een gedeel telijke woonbestemming kan een bedrijf waarop zware milieuver gunningen rusten, missen als kies pijn. Een adviesbureau is momenteel be zig de gemeentelijke visie op de ontwikkeling van het havengebied te vertalen in strategische stappen. Op dat rapport moet De Zwart dus wachten. Dat de jachthaven door een bedrijf moet worden geëxploiteerd is al zeker, maar er zijn meerdere kapers op de kust. Tot half oktober wil de onderne mer zijn keuze - schroot of recrea tie - nog wel uitstellen, maar niet langer. Hij is al meer dan een half jaar met het idee bezig, maar de vestiging van een restaurant op het terrein wees de gemeente af Het planetarium dat De Zwart voor ogen heeft, is geënt op een voorbeeld in Ridderkerk. Daar is in het schooltje waar generaal Winkelman de capitulatie teken de, een historisch-educatief cen trum ingericht met een planeta rium. In een koepel worden er voor scholen, groepen en bezoe kers beelden geprojecteerd, onder meer van het bombardement op Rotterdam. KAPELLE - Spoorwegbeheerder Pro- Rail geeft dinsdag op de Zeeuwse lijn een demonstratie met een zo geheten stille goederentrein. Dat gebeurt bij het NS-station Kapel- le-Biezelinge. De wagons zijn uitge rust met speciale remblokken. Het spoor waar de trein overheen rijdt, is voorzien van raildempers, die tegen de spoorstaven zijn aan geplakt. De gemeente Kapelle heeft met ProRail overeenstemming bereikt over de plaatsing van een geluids scherm (tweehonderd meter lang, twee meter hoog) aan de Vroon- landse weg. Een dergelijk scherm komt ook aan de Stationsstraat. door Frank Balkenende GOES - De twintig miljoen euro die havenbedrijf Zeeland Seaports bijdraagt aan het verdiepen van het spoor in Goes, staan niet op het spel nu de Westerschelde Con tainer Terminal (WCT) van de baan is. Het havenbedrijf heeft de bijdrage toegezegd zonder voorwaarden. Zeeland Seaports financiert de nieuwe spoorbak in Goes mee om de overlast van het toegenomen goederenvervoer te beperken. De goederentreinen rijden naar het Sloegebied, het terrein dat het ha venbedrijf beheert en exploiteert. De Goese WD-fractie heeft het college van burgemeester en wet houders vragen gesteld over de bij drage van Zeeland Seaports. Ze is bang dat het besluit de container- terminal niet aan te leggen, die bij drage in gevaar brengt. Wethouder M. Dieleman laat weten dat dat niet het geval is. Prorail is al begonnen met een stu die naar een halfverdiept spoor in Goes. De betonnen bak loopt van Kloetinge tot het NS-station. De planvoorbereiding duurt tot 2009. Aanleg neemt twee jaar in beslag. Het project kost 40 miljoen euro. Tip? redactie@pzc.nl Het Hulster stel vloog eerste klas se naar de Dominicaanse Repu bliek. Dat is al gauw negen uur in de lucht en die tijd wilden ze comfortabel doorbrengen. De stoelen zaten heerlijk, er waren gratis drankjes en er stond hen een exquise diner te wachten. De Belgische luchtvaartmaatschap pij bood hen de keus tussen zalm met een schuimige campagne roomsaus of kip a la Basquaise. Geen idee wat er bij die kip zat, dus werd het zalm. De stewar dess kwam na enige tijd de keus opnemen. „Wielt u kiep of vies", vroeg ze met zware Franse tong val. Het echtpaar twijfelde geen moment: „Nou, doe dan toch maar kip." THOLEN - In het kader van de campagne 'De scho- in tweeën brak, vond daarin een briefje met een aan fietsende kinderen uitgedeeld. „Want het len zijn weer begonnen' deelde wethouder Ma- wijze les. 'In het verkeer kun je elke dag een Ie- moet van twee kanten komen", zei provinciaal rianne Velthuis gisterochtend gelukskoekjes uit ven redden... Dat van jezelf, luidde één van de fietscoördinator Stan Lauret. „Zij moeten net zo aan de Ten Ankerweg in Tholen. Wie het koekje boodschappen. Overigens werd de lekkernij ook goed uitkijken." foto Leo Adriaanse zie de advertentie in deze PZC Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Tobi nu Kerkplein, Yerseke \vw ww. bru unde beer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49