Kerktoren Cadzand in slechte staat ill hou van mooi uionen La Ventura kan zo maar een grote band worden Natuur bij Boschkreek imsim Livingstone bouwt maar u van houdt makelaar Inwoner van Cadzand doet beroep op gemeenteraad Sluis. Band met twee Zeeuws- Vlaamse leden neemt videoclip op. M2Makelaars.nl OM wil hogere straf bedreiger Asselbergs Zorg- annex logeerhuis in Katspolder Optreden Xplode in Dullaert Hulst Faunapassage onder Terneuzensestraat Z PZC Zaterdag 18 augustus 2007 3 7 door Frank van Cooten CADZAND - De bouwkundige staat van de Hervormde kerk in Cad zand is zeer slecht. Inwoner P. Vas- seur doet een beroep op de ge meenteraad subsidies te zoeken voor de renovatie. Hij vraagt gemeentelijke steun voor de kerktoren omdat deze to ren in beheer is bij de gemeente Sluis. Het kerkbestuur is verant woordelijk voor het beheer van de kerk. Volgens Vasseur is er veel ach terstallig onderhoud. „Herstel laat al diverse jaren op zich wachten. Hierdoor worden de kosten van herstel alleen maar hoger en daar heeft niemand (behalve de aanne mer) voordeel van." Vasseur noemt in zijn brief aan de gemeen teraad een aantal concrete voor beelden van het achterstallige on derhoud. Het voegwerk is in slech te staat, diverse steunbalken zijn te zwak voor hun functie, de vlag mag niet meer op de toren prijken, omdat het plaatsen onveilig is en de ankers van de wijzerplaatsen van de klok zijn nagenoeg doorge roest. „Dit laatste is waarschijnlijk het gevolg van een ondeugdelijke zinkbekleding die om de stalen an kers is aangebracht. Deze bekle ding heeft samen met vocht, en ze ker door het zout uit de zilte lucht, een ernstig corrosieprobleem. Het is zelfs zo erg dat men vreest dat Inwoner van Cadzand doet be roep op gemeenteraad Sluis om subsidies bij elkaar te krijgen voor de broodnodige renovatie van de kerktoren. de wijzerplaaten er afwaaien en naar beneden vallen met alle gevol gen van dien voor de mensen die de kerk en de vredesvlam bezoe ken." Vasseur vraagt de gemeenteraad daarom snel stappen te onderne men die leiden tot het behoud van het kerkgebouw. Dit gebouw wordt door hem als mooi en uniek omschreven. „Immers, als bezoe kers Cadzand vanaf de Mariastraat naderen en de skyline met kerk en molen aanschouwen, zal een ieder dit prachtig vinden. En speciaal voor de Hervormde Gemeente is het uiteraard van groot belang dat de kerk in goede staat is. Zelf doet het bestuur er al het mogelijke aan om de kerk te behouden.'Vasseur vraagt de raad via de Europese Commissie, de provincie en het Rijk subsidies los te krijgen voor het herstel van de kerktoren. Ook de gemeente moet volgens hem een duit in het zakje doen. Behalve de kerktoren verkeert ook de mo len Nooitgedacht in slechte staat. De romp is poreus. Daardoor is het constant vochtig in de molen en worden het interieur en de houten aandrijving ernstig aangetast. C2a Opnamen van de videoclip van La Ventura in Fort Ellewoutsdijk foto Willem Mieras door Frank Balkenende ELLEWOUTSDIJK - La Ventura is klaar voor de grote sprong. Het Zeeuwse vijftal, dat gothic groovy metal speelt, brengt op 6 oktober de single Trefoil uit, getrokken van het debuutalbum A New Be ginning, dat begin dit jaar uit kwam. Daar hoort een professione le clip bij, zeker als je opereert in het schemergebied tussen gothic and metal en internationaal wil meetellen. Voor de opnames trok de band deze week naar Fort Elle woutsdijk. De perfecte plek: oud, desolaat en sprookjesachtig. Cameravrees? Dacht het niet. Zo dra band en muziek lopen, zet zan geres Carla Douw uit Goes de emo tiemeter op 'gekweld'. In een soort stretchhouding helt ze naar voren, de armen gestrekt, alsof de camera redding brengt. Dan gooit ze haar hoofd in de nek, zwiept haar ma nen in het rond, spreidt de armen. „Doen we nog een keer!", roept clipdirector Mirko Pelgrom van D'iMages uit Amersfoort. Een visagiste werkt de zangeres bij. Wat rouge op de koontjes, een extra likje lippenstift. „Uitstraling is heel belangrijk", zegt Carla, „op het podium en in een clip moet de band er goed uitzien." Tik, tik, tik, tik, het piano-intro kabbelt uit een setje boxen. En danbeng, de beuk erin. De in het zwart geklede heren gaan an dermaal in de spreidstand, koppen tollen, de blik op standje 'wereld leed'. ZAAMSLAC - De Dienst Landelijk Gebied (DLG) richt rond de Bosch kreek aan de Oude Zeedijk ten zuidoosten van Zaamslag onge veer dertig hectare nieuw natuur gebied in. Vijf jaar geleden werd in het noordoostelijk deel van dit gebied al ruim negen hectare natuur aan- En Carla? Die ontpopt zich als een ware diva. „Ze heeft veel expressie, dat helpt enorm. Het was me al opgevallen op liveopnamen van de band dat ze een professionele attitude heeft en tegelijk heel spontaan is", knikt Mirko Pelgrom goedkeurend. La Ventura - 'geluk' in het Spaans - is een hele dag zoet met opna men. Vijf uur materiaal is net ge noeg voor een clip van drie, vier minuten. Carla Douw hoopt stiekem dat het nummer Trefoil - over de gevolgen van nucleaire besmetting - de doorbraak brengt. „Onze clip op MTV, dat zou geweldig zijn." De vijf leden van La Ventura ko men uit Zeeuws-Vlaanderen, Wal cheren en Zuid-Beveland. Van avond speelt de band op Mossel rock in Yerseke. gelegd. Het project Boschkreek maakt deel uit van de afgesproken maatregelen om de verloren na tuurwaarden als gevolg van de ver dieping van de Westerschelde te compenseren. Uiteindelijk moet het bij de Bosch kreek 52 hectare natuurgebied ko- MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) gaat in hoger beroep te gen de straf voor de man die bur gemeester Asselbergs heeft be dreigd. Het OM vindt het verschil tussen de straf die de rechtbank heeft opgelegd en de eis te groot. De rechtbank veroordeelde de 44-jarige Bruënaar afgelopen woensdag tot zes weken cel waar van drie voorwaardelijk. Boven dien mag de man niet in de straat komen waar de burgemeester woont en mag hij ook geen con tact opnemen. Het OM had negen maanden cel straf geëist waarvan drie voorwaar delijk. TERNEUZEN - De stichting Tragel heeft de gemeente Terneuzen ver zocht planologische medewerking te verlenen voor de bouw van een logeer-annex zorghuis in de Kats- polderwijk. Stichting Tragel heeft in verband met de afslanking van instituut De Sterre in Clinge behoefte aan woonruimte voor cliënten, het liefst zo dicht mogelijk bij hun thuis. Afgelopen jaar werd in Ter- neuzen het woonzorgcentrum Het Balkon voor mensen met functie beperkingen in gebruik genomen. HULST - De nacht van vrijdag 7 sep tember zal nog lang doorklinken als in Hulst de grootste dj's van dit moment hun explosieve beats zul len opstuwen tot grote hoogten. Na twee eerdere succesvolle edi ties in Sas van Gent (1600 partype- ople) gaat Zeelands' grootste in door jump/hardstyle event op tournee. Er is samenwerking gezocht met landelijke partners uit de dance scene zoals Newjam and D-Opera- tions. In Hulst treden op Dark E uit Bel gië, de Fransman Greg-C en Dar- kraver. Ook ook Lucky Stride en Jones zijn van de partij. ZAAMSLAG - De belangrijkste toe gangsweg tot het dorp Zaamslag, de Terneuzensestraat, is nog enke le dagen afgesloten voor het weg verkeer. De afsluiting heeft direct te maken met de aanleg van een faunapassage, een betonnen buis onder de weg door, die wild en vo gels uit de polders ten zuiden van Zaamslag in staat moet stellen om het open poldergebied noordelijk van het dorp te bereiken. Zolang de passage bij het tankstation van Total niet klaar is is voor fietsers een noodvoorziening getroffen. Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraak is afspraak. En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livingstone.org. Door ons geselecteerde desier 'm uw regie: Bouwbedrijf Imotec B.V., Terneuzen Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis Bouwbedrijf Gebr. Risseeuw B.V., Axel Gratis Huizotheek met 50 ideeën: 0900 899 60 50 of www.huizotheek.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 (naast de MakroK Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2. 25 JAAR VILLAESQUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47