Zeeland land zonder Doel!' Belangstelling voor kavels op Stampershoek Zuid nu al groot OMD op Night of the Proms in Antwerpen Klachten over stankoverlast Tuinderslust gaat gehukt onder stroom van inbraken Veel tuinders doen geen aangifte omdat ze niet verzekerd zijn. Sluis heeft contacten met aantal potentiële kopers. PZC Zaterdag 18 augustus 2007 35 T 0113 372474 -v,. www.ruiterpioatmakelaardij.nl 'WMttSL. ANTWERPEN - De groep Orchestral Manoevres in The Dark, OMD, treedt dit jaar op tijdens de Night of the Proms in het Antwerpse sportpaleis. De groep was de pio nier van de Britse elektronische muziek en scoorde hits als Enola Gay en Joan of Are. Vorig jaar was OMD opeens terug in zijn origine le bezetting. Eerder legde de Night of the Proms al Macy Gray, Soulsister en Roby Lakatos vast voor de Proms 2007. Er zijn tien shows gepland in oktober en november. De kaarten variëeren van 17 tot 37 euro en zijn verkrijgbaar via Tele Ticket Service 0900-4500045 of www.sportpa- leis.be. BIERVLIET - Uit diverse plaatsen in Midden-Zeeuws-Vlaanderen kwa men gisteren klachten over stanko verlast. Vooral uit Biervliet en omgeving kwamen klachten binnen over de geur van een 'opengetrokken beer put' bij de gemeente Terneuzen en de politie. Ook in Hoek en Zandstraat ervoeren enkele mel ders stankoverlast. De stank in Biervliet was afkom stig van een akkerbouwperceel aan de Noorddijk, aan de rand van het dorp, constateerde de politie. Een agrariër had kippenmest over zijn land uitgereden. Omdat die mest nog wordt onder gewerkt, was er voor de politie geen aanleiding om op te treden. De stank in Hoek en Zandstraat was waarschijnlijk ook te wijten aan kippenmest. De Doelenaren hebben naar eigen zeggen absoluut geen hinder van het goed afgeschermde Deurganckdok in hun achtertuin. foto Camile Schelstraete door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Voor veel tuinders op het complex Tuinderslust aan de zuidrand van Terneuzen is de maat vol. Al weken slaan onverla ten in de nachtelijke uren hun slag. Gaan ze ervan door met ge reedschappen, verdelgingsmidde len en andere zaken. En passant worden er sloten ver nield, kasten en kassen kapot ge maakt en afscheidingen doorge knipt. „Het is echt niet leuk meer", zegt Levina van Hoeke, woordvoerder van de getroffen tuinders. „Uit volkstuintjes ver dwijnt altijd wel wat, maar dan hebben we het over wat kroppen sla of een bos wortelen. Nu wor den we echt al weken achtereen ge troffen door figuren die ons tuin ders behoorlijk duperen. Dit zijn echt geen snotjongens meer met kwajongensstreken." Het bestuur van Tuinderslust heeft al diverse klachten ontvan gen over diefstallen en vernielin gen. Het bestuur heeft de getroffe nen aangeraden om aangifte te doen bij de politie. Van Hoeke: „Zelf heb ik nu, nadat ik drie keer achtereen gedupeerd ben, aangifte gedaan van diefstal en vandalisme. Ik raad andere tuin ders aan om dit ook te doen, om dat de politie pas actie onder neemt als er daadwerkelijk aangif te wordt gedaan. Veel mensen la ten dat na, ook al, omdat hun spul letjes in de volkstuinen niet verze kerd zijn - omdat ze onverzeker- baar zijn." De vereniging heeft haar leden op geroepen om het complex goed in de gaten te houden en verdachte zaken te melden bij de politie. De ze heeft volgens de tuindersvereni ging toegezegd om het complex in de surveillances te betrekken. door Frank van Cooten OOSTBURG - De belangstelling voor kavels op bedrijventerrein Stam pershoek Zuid in Oostburg is nu al groot. Monuta Haerens (momen teel gehuisvest aan de Oude Stad in Oostburg) vestigt zich met een rouwcentrum als eerste op deze uitbreiding van het bestaande be drijventerrein. „Met nog een aantal potentiële ko pers zijn contacten", zei wethou der Henk Luijendijk gisteren bij het officiële startsein van de kavel verkoop. Met een wals nam hij de nieuwe ontsluitingsweg in gebruik. De gemeente Sluis is blij met de uitbreiding aan de zuidzijde van het Oostburgse bedrijventerrein. Dit terrein is al sinds 2005 uitver kocht. De belangstelling van bedrij ven voor vestiging op een van de bedrijventerreinen in de gemeente Sluis is nog steeds groot. Naast nieuwe bedrijven kiezen ook steeds meer ondernemers voor een verhuizing uit de bebouwde kom naar een bedrijventerrein voor uitbreidingsmogelijkheden. Stampershoek Zuid is een uitbrei ding van het bestaande bedrijven terrein (veertien hectare) met circa 5.2 hectare uitgeefbare grond. De gemeente hoopt binnenkort ook de procedure te kunnen afronden voor de uitbreiding met ongeveer 4.3 hectare aan de noordkant. Bin nen een maand wordt een uit spraak verwacht van de Raad van State. Omwonenden stapten naar deze raad in een poging deze uit breiding tegen te houden. Luijendijk en Frans van den He mel, beleidsmedewerker econonmi- sche zaken, verwachten een voor de gemeente gunstige uitspraak. De start van de kavelverkoop liep overigens vertraging op door de vondst van een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Het on derzoek naar ander wapentuig is nog niet afgerond. „We gaan heel secuur om met de rest van het ter rein", zei Luijendijk. Wethouder Luijendijk schetste de economische betekenis van Stam pershoek voor de streek: „Op het terrein zijn vijfenzestig bedrijven gevestigd met vijfhonderd werkne mers." Naast werkgelegenheid en veilig heid kent Stampershoek Zuid ook een noviteit op milieugebied. In plaats van rioolbuizen wordt het water straks afgevoerd via stroken langs de weg naar de sloot. Deze stroken van grof natuursteen zijn voorzien van filterdoek. Hierdoor komt water gefilterd en schoon in de sloot terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45