Zeeland PZC Oostelijke spoorweg hard nodig ZONDAG GEOPEND Brugtnan '4 4 33 Dow beslist binnenkort over uitbreiding Multraship zet schip rechtop ZOEKT MEDEWERKERS ZEEUWS-VLAANDEREN 47 53 Onderzoekers rekenen op verdubbeling aantal treinen in 2020. Walsende start van uitgifte bedrijfsgrond op Stampershoek Zuid DELSCHER MODE gaat ui tbreiden en Wij geven u de helft cadeau! Metalband Gorefest gaat op tournee in bus van André Rieu jfi Nederlandse springrui ters troeven Duitsers ook op het EK af Zaterdag 18 augustus 2007 Tip? redtern@pzc.nl docr Wout Bareman TERNEUZEN - Het goederenvervoer per spoor in de Kanaalzone groeit de komende jaren explosief Dat is de verwachting van het onder zoeksbureau Arcadis, dat in op dracht van het havenschap Zee land Seaports de goederenstromen naar het achterland in kaart heeft gebracht. In het eindrapport, dat in maart verscheen maar nooit in de open baarheid is gebracht, wordt de noodzaak van doortrekking van het spoor van de Axelse Vlakte naar het Belgische spoorwegnet bij Zelzate onderstreept. Volgens de onderzoekers zijn de overheids instanties nog niet overtuigd van de noodzaak die verbinding snel tot stand te brengen; de bedrijven zien die noodzaak wel. Aanvanke lijk leek het staalverwerkende be drijf Outokumpu op de Axelse Vlakte de enige vragende partij, maar inmiddels is duidelijk dat ook Overslagbedrijf Terneuzen (Ovet) en Verbrugge Terminals groot belang hechten aan de ooste lijke aansluiting op het internatio nale spoorwegnet. Directeur Jo- han Martin van Ovet gisteren: „Kijk naar Rotterdam. Daar is het spoorvervoer van bulkgoederen naar het achterland in korte tijd verachtvoudigd. Dat rechtvaardigt de aanleg van de Betuwelijn. Ook NW Bedrijven op oostoever Kanaal Cent-Terneuzen wachten al jaren met smart op tweede aansluiting op Belgisch spoorwegnet. wij zien de noodzaak van een oos telijke ontsluiting, al was het al leen maar als alternatief voor het vervoer naar Duitsland, België en Frankrijk op momenten dat de wa terstanden vervoer over water be moeilijken." Ook de Belgische NMBS Cargo en de Nederlandse vervoerder Railion pleiten voor een snelle aanleg van de lijn via Zelzate naar Gent. De verbinding is goedkoper dan die op de west oever. Nu rijden dagelijks tien treinen op het westelijke spoor (vier van be drijven op de westoever, zes van de oostoever). Dat aantal groeit in 2010 naar 16 treinen (6 west en 10 oost) en in 2020 naar 21 treinen (8 west, 13 oost). Daarmee wordt de druk op de kwetsbare kanaalbrug bij Sluiskil, de enige verbinding van de bedrijven op de oostoever met het spoor op de westoever ver der opgevoerd en neemt de risico factor bijvoorbeeld bij een storing van de brug toe. Met de komst van nieuwe bedrijven op de Axelse Vlakte zal de vraag om een directe verbinding met het Belgische spoor in Zelzate alleen maar toene men, is de verwachting. OOSTBURG - Een bestuurder van de gemeente Sluis moet alles kunnen besturen. Die gedachte kwam op bij wethouder Henk Luijendijk toen hij achter het stuur kroop van een wals. Met het glunderende gezicht van een jongen met een nieuw stuk speelgoed, gaf hij al walsend over de nieuwe ontsluitingsweg van Stampershoek Zuid het startsein voor de verkoop van kavels op de uitbreiding van dit bedrijventerrein. Stampers hoek breidt uit met 5,2 hectare uitgeefbare grond. foto Camile Schelstraete pagina 35: belangstelling voor kavels nu al groot TERNEUZEN - Dow Benelux heeft bij de provincie een milieuvergun ning aangevraagd voor de uitbrei ding van de poly-urethaanfabriek in Terneuzen met twee reactoren en een nieuwe eindverwerkings trien. Met deze nieuwe investering kan de productiecapaciteit van polyol opgeschroefd worden van 390.000 tot 570.000 ton per jaar. Polyol is een van de basisproducten voor de vervaardiging van plastics en schui men. Hoeveel geld met de uitbreiding ge moeid is wilde het bedrijf niet kwijt. Volgens een woordvoerder gaat het 'om de eerste forse investering in jaren in Terneuzen'. Rond de eeuwwisseling werd bij Dow in Terneuzen een nieuwe kraker ge bouwd, maar sindsdien liggen de investeringen bij Dow in produc tieeenheden vrijwel stil. Ook is nog duidelijk of de uitbrei ding van de poly-urethaanfabriek extra arbeidsplaatsen met zich meebrengt. Volgens de woordvoerder van Dow zou dat een logisch gevolg zijn van de investering, maar dient eerst de concernleiding nog te be sluiten of de uitbreiding daadwer kelijk gerealiseerd wordt. Dat ge beurt binnen enkele weken. MOERDIJK - Bergers van Multraship in Terneuzen zijn erin geslaagd het Egyptische vrachtschip Al Shaymaa recht te zetten. Het schip was begin deze week rollen staal aan het lossen bij een bedrijf in Moerdijk, toen het 35 graden slag zij maakte. De lading was gaan schuiven. Nadat de lading was gelost, zagen de bergers kans het schip recht te zetten en te stabiliseren. Daarbij werd gebruik gemaakt van de drij vende bok Amsterdam. Er waren verschillende sleepboten en bër- gingsvaartuigen stand by. Het schip is overgedragen aan de eige naar. www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 Öggjfe, xg SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS zie de advertentie in deze PZC n Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43