Intree bereid tot sanering pillen snel in gebruik makelaar Schrootbedrijf biedt aan te saneren in ruil voor jachthaven Kamperland M2Makelaars.nl Schroef motorschip gestolen in Tholen Vakantiegangers pakken insluiper op in slaapkamer Meisje (12) gewond bij kettingbotsing in Renesse PillcliltOlïIclclt VOOf Als test goed uitpakt kan publiek automaat over maand gebruik. ZONWEREN EN SFEER CREEREN PZC Zaterdag 18 augustus 2007 37 door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - Het schrootbedrijf Intree BV aan de Havenweg in Kamperland wil zichzelf saneren als de gemeente Noord-Beveland het de exploitatie van de jachtha ven gunt. Intree kreeg al toestem ming van het gemeentebestuur om op het bedrijfsterrein in een leegstaand gebouwtje een planeta rium te vestigen. Daarbij zou de ondernemer, A. de Zwart, een soort snackbar mogen exploiteren. Bij de presentatie van zijn planeta riumplannen heeft De Zwart dui delijk gemaakt dat hij het liefst he lemaal van schroot wil overschake len naar recreatie. Alleen met een planetarium en lichte horeca is er voor De Zwart echter niet genoeg te verdienen. Hij wil het water van de gemeente pachten of kopen en het exploiteren met een recratief educatief parkje op het terrein van Intree. De Zwart heeft haast. Nu het schroot van zijn terrein is, zou hij al parkeerplaatsen willen maken, die later kunnen dienen voor de jachthaven en het planetarium. De gemeente Noord-Beveland kan echter niet eerder dan half oktober een antwoord geven op de vragen. In een visie op het havengebied in Kamperland heeft de gemeente ruimte gelaten voor bedrijven. Noodgedwongen, want voor de verhuizing van Intree en Pit Be ton, heeft Noord-Beveland geen geld. Het schrootbedrijf hoeft dus niet per se weg, maar een toekom stig recreatiegebied met een gedeel telijke woonbestemming, kan een bedrijf waarop zware milieuver gunningen rusten missen als kies pijn. Een adviesbureau vertaalt momen teel de gemeentelijke visie op de ontwikkeling van het havengebied Ondernemer wil snel keuze ma- ken tussen schroot en recreatie. Hij moet tot oktober wachten op een rapport over het Kamper- landse havengebied in strategische stappen. Op dat rap port moet De Zwart dus wachten. Dat de jachthaven door een be drijf moet worden geexploiteerd, is al zeker, maar er zijn meerdere kapers op de kust. Tot half okto ber wil de ondernemer zijn keuze: schroot of recreatie, nog wel uitstel len, maar niet langer. Hij is al meer dan een half jaar met het idee bezig maar de vestiging van een restaurant op het terrein wees de gemeente af Het planetarium dat De Zwart voor ogen heeft, is geënt op een voorbeeld in Ridder kerk. Daar is in het schooltje waar generaal Winkelman in mei 1940 de capitulatie tekende, een histo- risch-educatief centrum ingericht met een planetarium. THOLEN - In de haven van Tholen is tussen maandagmiddag vijf uur en donderdagmiddag vier uur een opmerkelijke diefstal gepleegd. Van een motorschip dat in de ha ven aangemeerd lag is in die perio de schroef gestolen. LANDINRICHTINGSCOMMISSIE SCHOUWEN-OOST De Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost is ruim een halfjaar geleden gestart met de wenszitting voor Plan van Toedeling. Binnenkort is de terinzagelegging. Namens de Landinrichtings commissie Schouwen-Oost wil ik u daarom uitnodigen om de voorlichtingsavond over de terinzagelegging Plan Van Toedeling bij te wonen op: dinsdag 28 augustus 2007. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: Dorpshuis 'De Putmeet', Scharendijke. Tijdens deze informatieavond informeert de commissie u over de komende periode van terinzagelegging van het concept Plan van Toedeling. Afzonderlijk van deze advertentie hebben alle belanghebbenden ook een uitnodiging thuis ontvangen. Ik hoop u op dinsdag 28 augustus a.s. te kunnen verwelkomen. Namens de Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost, ir. E.J van der Meer, secretaris dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer DLG realiseert groene plannen voor 16 miljoen Nederlanders! BURGH-HAAMSTEDE - Bewoners van een vakantiehuisje in Burgh- Haamstede hebben een insluiper opgepakt en aan de politie overge leverd. Zij lagen net in bed toen ze, in de nacht van donderdag op vrijdag, iemand door het geo pende slaapkamerraam naar bin nen zagen rollen. Ze bedachten zich geen moment en stapten uit bed. Ze hielden de ongenode gast vast en belden de politie. Die was snel ter plekke en heeft de inslui per van het geschrokken tweetal overgenomen en naar het politie bureau gebracht. De indringer, een 31-jarige Poolse man, weigerde een verklaring af te leggen. De man is in verzekering gesteld. door Rob Paardekam THOLEN - Als alles meezit, kunnen Tholenaren over een maand pillen uit een automaat halen. Apotheker K. Werkman wil hem de komen de weken eerst goed testen. „De in spectie kijkt mee over onze schou ders, dus we willen absoluut geen fouten maken." De apotheek verhuist dit weekend naar haar nieuwe onderkomen in De Vliethof. De automaat staat er al een tijdje te wachten. Het is een soort robot, die de medicijndoos jes in een bakje laat vallen. Op het moment dat de klant zijn pillen komt 'pinnen' worden ze via een lopende band naar de automaat ge bracht. De ingebruikname vindt plaats in drie fasen. Eerst gaan de medewerkers van de apotheek er zelf mee werken. Op die manier hoeven ze niet meer steeds naar achter te lopen om de medicijnen te halen. Als dat goed werkt, kun nen klanten de automaat zelf gaan gebruiken, maar alleen tijdens de reguliere openingstijden. „Zo kun nen we altijd nog bijspringen op het moment dat er problemen zijn", aldus Werkman. Als het alle maal goed gaat, kan de pillenauto- maat ook buiten de openingstij den open. Werkman schat dat het binnen een maand zover kan zijn. De apotheek in Tholen is de eerste in Nederland die het systeem in ge bruik neemt en daarom houdt de Inspectie voor de Volksgezond heid de boel nauwlettend in de ga ten. De apotheker denkt vooral mensen die buiten Tholen wer ken, en dus geen tijd hebben om hun medicijnen overdag op te ha len, tegemoet te komen. Vanaf maandag kunnen mensen terecht in de nieuwe apotheek in De Vliethof. Een hele verbetering. Het huidige pand is met zijn 250 vierkante meter te klein geworden en bovendien slecht bereikbaar. Inwoners van Tholen kunnen over een maand pillen uit een automaat halen. De komende weken wordt de nieuwe auto maat getest. niet. Deze 27-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land botste met zijn auto met aanhanger op zijn voorganger, die weer tegen de auto voor hem reed. Een inzittende van de middelste auto, een meisje van twaalf uit Alkmaar, moest door de brandweer bevrijd worden. Zij is met hoofdpijnklach ten naar het ziekenhuis vervoerd. RENESSE - Een twaalfjarig meisje is gisteren gewond ge raakt bij een ongeval op de Stoofweg in Renesse. Een 31-jari ge automobilist uit Zierikzee wilde rond kwart over vier linksaf slaan. De twee automobilisten die achter hem reden, zagen bijtijds dat de man richting aangaf en remde, maar de bestuurder van een auto die daar weer achter reed, zag dit TER INTRODUCTIE: Wanneer u nu kiest voor een terrasoverkapping, dan ontvangt u nu tijdelijk een korting van I 50,- op de RAL-kleur van uw keuze. www.tebazonwering.nl Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41