Dwergauto zoekt de kleine wegen op woning worden Kunst in huiskamer monumentenpand Met een golfkar pijlsnel naar de douche Jubileumrit van Dwergauto Club doet Zeeland aan. Christian Lamirand centraal bij Kunst in de Huiskamer. s Op Schouwen-Duiveland werd even halt gehouden bij Burghsluis. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGHSLUIS - De dwergauto. Hij ontstond in de tijd dat nog lang niet iedereen over een auto be schikte. Vlak na de oorlog was er grote schaarste aan geld en materia len en verplaatsten de meeste men sen zich op brommer, motor of scooter. Toch wilden mensen een overdekt vervoermiddel. De dwerg auto werd geboren. Deze week trok een stoet van dwergen door Zeeland in het ka der van het 25-jarig jubileum van de Nederlandse Dwergauto Club (DWAC). De Messerschmidts zijn nogal wat haken en ogen zitten aan de ombouw zitten. „Dat is ook de reden dat we er nu al zo'n drie jaar aan werken. We hebben nu een heel mooi, creatief ont werp gericht op behoud. Zowel Monumentenzorg als de gemeente reageren enthousiast." Klerks zegt dat het initiatief geboren is uit en thousiasme voor Domburg en de toren. „We hebben altijd wat met Domburg gehad. Ikzelf ging er van jongs af met m'n ouders op vakan tie." Mede-eigenaar, De Bruin, heeft ook banden met de streek, onder meer via familie in Middel burg. Hoewel het de afgelopen decennia niemand lukte de toren nieuw le ven te geven, steeg het monument wel steeds fors in waarde. in de meerderheid bij de DWAC maar ook merken als Heinkel, Tro jan en Goggomobil zijn vertegen woordigd. „En er rijden bij ons ook Vespa's, Morgans, Velorex, noem maar op. Alles bij elkaar praat je toch snel over 100 verschil lende types", zegt evenementen coördinator van de DWAC Riks Simons, zelf eigenaar van een vuurrode Messerschmidt KR 200 uit 1963. Iedere fabrikant had zo zijn eigen - eigenaardige - constructies. In een Messerschmidt neem je plaats door een scharnierende koepel open te klappen en vervolgens naar binnen te klauteren. De passa gier zit er achter de bestuurder. BMW - die destijds met de Isetta ook een aardig partijtje meeblies Bestemming w De watertoren staat op de dui nen bij Hoogduin. De toren diende om druk op het water te houden wat zorgde voor stromend water. De gemeente Veere heeft door de jaren heen met de gedachte gespeeld de watertoren een culturele bestemming te ge ven. Het doel was steeds het daar onder gelegen Nehalenniage- bied als natuur- en recreatiezo ne in te richten. Zie ook de bijlage spectrum: Nehalenniagebied verbergt tot puin vervallen waterkuurtuin. in het dwergautosegment - koos voor een andere oplossing. Via een ingenieus scharnierend voor paneel kun je in deze dwergauto plaatsnemen. Bestuurder en passa gier zitten er naast elkaar. Dwergauto's zijn er in allerlei ge daanten, tot aan mini-bestelbusjes en coupés aan toe. De DWAC be kommert zich om alle drie- of vier wielige dwergauto's tot 600 cc. Het was altijd nog voldoende om de vederlichte wagentje naar een acceptabele topsnelheid te stuwen. Simons: „Je mag er ook gewoon mee op de snelweg. Daar geldt een minimumsnelheid van 70 kilome ter per uur en dat haal je makke lijk met een dwergauto." Simons zegt er meteen bij dat de meeste dwergautorijders niet echt ZIERIKZEE - Victoria Kloek en Leen- dert van Melle in Zierikzee stellen in navolging van een eerder succes vol initiatief hun huiskamer van donderdag 23 tot en met woens dag 29 augustus open voor een in tieme tentoonstelling onder het motto Art Craft. Kloek en Van Melle bewonen een monumentaalpand aan het Haven park 18 in Zierikzee. Als kunstlief hebbers kiezen zij ervoor deze am biance in beperkte mate af en toe open te stellen voor het publiek. dol zijn op de snelweg Met een dwergauto zoek je, stelt Simons, bij voorkeur de kleinere wegen op. Het zilveren jubileum van de DWAC wordt gevierd met een 2000 kilometer lange elfdaagse rit door Nederland. De rit is gestart op de plek waar ooit de club geboren werd: het ter rein van Technische Hogeschool Twente in Enschede. Tijdens de tocht kunnen leden uit verschillen de windstreek van Nederland aan haken en hoop men uiteindelijk via deze e zwaan-kleef-aan con structie met een indrukwekkende stoet dwergen woensdag 22 augus tus weer Enschede te bereiken. In Zeeland deden de dwergauto's Walcheren en Schouwen-Duive land aan. Hoofdgast dit keer is Franse kunst schilder Christian Lamirand. Zijn werk getuigt van grote bevlogen heid met het gedachtengoed van de filosoof Carl G. Jung. Ook de werken van Freud en Dali vormen een belangrijke inspiratiebron voor Lamirand. Kunst in de huiskamer biedt ver der plaats aan een expositie van de goud- en zilversmeden Gabriëlle Schreuders en Jeroen van Woer- kens. Verder is er een presentatie van het uurwerkatelier van Rutger van Melle uit Schoonhoven. Rl Art Craft, Kunst in de Huiskamer, Havenpark 18, Zierikzee, 23 - 29 aug.11.00 -15.00 uur. PZC Zaterdag 18 augustus 2007 35 Jean-Paül Kotoun uit Zierikzee, be ter bekend als D] Polleke, is bezig met zijn wereldrecordpoging hon derd uur achter elkaar muziek draaien. Vannacht om twee uur moet het doel gehaald worden. De PZC neemt elke dag een kijkje in de kantine van camping De Brem bij Renesse. Zijn ogen worden elke dag wat kleiner, maar verder ziet Polleke er zo'n 24 uur voor het breken van het record nog best fris uit. „Het gaat met pieken en dalen", geeft hij aan. „Hoewel ik denk dat ik het ergste nu wel gehad heb. Het ein de is immers in zicht." De dj mag elke acht uur een kwar tier pauzeren. Polleke spaart die op, waardoor hij 's nachts drie kwartier rust heeft. „Dan ga ik hier slapen", wijst hij naar een stoel op het podium. „Na een half uurtje maakt een beveiliger me wakker. Vannacht moest die me flink in mijn gezicht slaan." Vervol gens gaat het met een golfkarretje naar de douche op de camping. „Daar fris ik me op en kom snel weer terug naar hier." Het sponsorgeld voor de Stichting Bijzondere Hulp voor Leukemie Patiënten, het goede doel van Pol leke, loopt inmiddels aardig op. „Honderd euro is voor sommige mensen blijkbaar een normaal be drag voor het aanvragen van een plaatje. Ik kreeg van een onderne mer zelfs een flink bedrag als ik een bepaald nummer niet zou draaien. Hij haatte dat nummer, zei hij." Om de honderd uur vol te maken, moet Polleke door tot twee uur vannacht. Vanavond om zes uur breekt hij echter het huidige re cord al. „Dan gaat het dak eraf." T 0113 372474 www.ruiterplaotmakeloardij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39