PZC Beveiliging schokt inwoners OM wil bedreiger langer vast 33 N57 dicht voor nieuw asfalt Autostoelen Vier gewonden bij eenzijdig ongeval in Scharendijke ZOEKT MEDEWERKERS HOUWEN-DUiVE 53 ~~tP Openbaar Ministerie hult zich in stilzwijgen over het waarom €249! Wij geven u de helft cadeau! DELSCHER MODE gaat uitbreiden en Justitie vindt opgelegde straf tegen belager Asselbergs te licht. Vliegen Nederlandse springrui ters troeven Duitsers ook op het EK af Tip? redzzee@pzc.nl De politie heeft een wachtpost ingericht voor de woning van de burgemeester. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting ZIERIKZEE - Inwoners van Schou- wen-Duiveland reageren geschokt en vol ongeloof op de strenge bevei liging van burgemeester J. Assel- bergs. „Dit verwacht je niet op Schouwen-Duiveland", zegt een in woner. „Zulke huisjes zie je alleen in Den Haag bij ambassades staan", zegt een ander. „Wij als buurt vin den, het heel vervelend voor deze man", zegt een buurtbewoner. ZIERIKZEE - De N57 naar Rotter dam is aanstaande woensdaga vond vanaf 20.00 uur in beide rich tingen afgesloten tussen Hellevoet- sluis en Rockanje. De weg krijgt nieuw asfalt. De afsluiting duurt tot de volgende ochtend 5.00 uur. „Dat het huisje er staat stoort ons niks, maar we zouden wel graag willen weten wat er precies aan de hand is." Ook de fractievoorzitters zeggen zeer onder de indruk te zijn. Zij zijn donderdagavond door de bur gemeester persoonlijk ingelicht. Niemand wil vertellen wat tijdens het gesprek aan de orde is geko men. Wel wordt duidelijk dat de politici maar weinig concrete infor matie hebben gekregen. De ge meenteambtenaren hebben een korte, schriftelijke mededeling ge kregen. Sinds donderdagmiddag staat de burgemeester 24 uur per dag onder strenge bewaking. Bevei ligingsmensen begeleiden de man die nog gewoon aan het werk is en voor zijn woning is een mobiele po litiepost ingericht. 'We zouden wel graag willen weten wat er aan de hand is' Woordvoerder E. Kool van het Openbaar Ministerie wil niet zeg gen waarom deze drastische maat regelen genomen zijn. „Dat is nu eenmaal het principe van deze be veiliging. Daarover moet zo min mogelijk naar buiten komen." Ze kan ook niet bevestigen dat de maatregelen iets te maken zouden hebben met de man die eerder bur gemeester Asselbergs heeft be dreigd. Deze man zit momenteel zijn straf uit in Torentijd in Middel burg en komt op 28 augustus op vrije voeten. Of de intensieve beveiliging van As selbergs langdurig is kan ze ook niet zeggen. „Dat hangt ervan af. Misschien kunnen we iemand aan houden en misschien blijkt het ook loos alarm te zijn." Asselbergs wilde zelf niet reageren. Yr~\ Maxi-cosi \J Tobi nu d&B&eh, Kerkplein, Yerseke ywww.bruundebeer.nl SCHARENDIJKE - Bij een ongeval met een personenauto aan de Kuijerdamseweg in Scharendijke zijn gistermiddag twee zeventienja rigen, een achttienjarige jongen uit Bodegraven en nog een inzit tende gewond geraakt. Het onge luk gebeurde rond tien voor drie. Over de oorzaak is nog niets be kend. In de auto zaten vier perso nen, van drie personen zijn slechts de gegevens bekend. Eén van de ze ventienjarige jongens is overge bracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Een trau mahelikopter werd ingeschakeld, maar die bleek niet nodig te zijn voor het vervoer van de slachtof fers. De andere drie inzittenden zijn met lichte verwondingen over gebracht naar het ziekenhuis in Goes Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. zie de advertentie in deze PZC MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) gaat in hoger beroep te gen de straf voor de man die bur gemeester Asselbergs heeft be dreigd. Het OM vindt het verschil tussen de straf die de rechtbank heeft opgelegd en de eis te groot. De rechtbank veroordeelde de 44-jarige Bruënaar afgelopen woensdag tot zes weken cel waar van drie voorwaardelijk. Boven dien mag de man niet in de straat komen waar de burgemeester woont en mag hij ook geen con tact opnemen. Het OM had negen maanden cel straf geëist waarvan drie voorwaar delijk. De Bruënaar is maandaga vond 6 augustus naar het woon huis van Asselbergs gegaan om over een paar zaken die rondom zijn camping spelen te praten. De man wilde - zo vertelde hij tijdens de rechtszitting - specifiek praten over zijn vrees dat hij grond van zijn camping kwijtraakt als de nieuwe jachthaven wordt aange legd. De burgemeester heeft hem niet binnengelaten en daarop is de man een kwartier aan het schreeu wen geweest door de brievenbus van de ambtswoning. Hij schold en bedreigde de burgemeester met de dood. Tijdens de rechtzitting bleek dat het OM zeer zwaar tilt aan deze be dreigingen. Daarbij weegt het OM mee dat de man vóór deze bewus te avond al in het openbaar heeft aangegeven dat hij wraak wilde ne men. „En als je dit weet en ie mand woest en schreeuwend op je af ziet komen is dit zeer bedrei gend", aldus officier van justitie W. Smeenk. De rechter wees de eis af. Het ho ger beroep wordt maandag inge diend. ftrwm Tip? redactie@pzc.nl Het Hulster stel vloog eerste klas naar de Dominicaanse Repu bliek. Dat is al gauw negen uur in de lucht en die tijd wilden ze comfortabel doorbrengen. De stoelen zaten heerlijk, er waren gratis drankjes en er stond hen een exquise diner te wachten. De Belgische luchtvaartmaatschap pij bood hen de keus tussen zalm met een schuimige campagne roomsaus of kip a la Basquaise. Geen idee wat er bij die kip zat, dus werd het zalm. De stewar dess kwam na enige tijd de keus opnemen. „Wielt u kiep of vies", vroeg ze met zware Franse tong val. Het echtpaar twijfelde geen moment: „Nou, doe dan toch maar kip."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37