geren en alcohol Ji Drie jaar schrikken van rapporten en incidenten 1 6 Zaterdag 18 augustus 2007 PZC - Uit het grootschalige on derzoek 'Jeugd en Riskant Gedrag' van het Trimbos-instituut blijkt dat het alcoholgebruik onder jongeren in vier jaar tijd schrikbarend is toegeno men. Voor meisjes van twaalf jaar is dat zelfs verdubbeld. De Stichting Alcoholpre ventie (STAP) bepleit verhoging van de belasting op alcoholische dranken. Een onderzoek van de Universiteit van Maastricht zegt dat een op de drie mannen tussen 16 en 24 jaar een probleemdrinker is. Januari 2006: Een Korsakov-arts van een GGZ-instelling meldt dat de ge middelde leeftijd van patiënten met het Korsakov-syndroom steeds lager wordt. Hij roept op tot een Breezer- verbod in supermarkten. April 2006: De Voedsel- en Warenau toriteit constateert na onderzoek dat jongeren onder de 16 jaar, ondanks een verbod daarop, probleemloos al cohol kunnen kopen in kroegen en winkels. Oktober 2ÖÖ( Naar aanleiding van het nationaal jeugddebat stelt minis ter Hoogervorst van Volksgezondheid voor een zwarte lijst op te stellen van supermarkten die drank verkopen aan jeugdigen. Uit een enquête van de Stichting Alcoholpreventie blijkt dat veel 14- en 15-jarigen vooral alcohol drinken tijdens kortingsacties in cafés. Minister Klink van Volksgezondheid kondigt aan zo snel mogelijk deze zo genoemde 'happy hours' te gaan aan pakken. Uit onderzoek van de Universiteit Twente blijkt dat jon geren op steeds jongere leeftijd gaan drinken. Slechte ervaringen en onge vallen leiden bij hen niet tot minder alcoholgebruik. Minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken stelt voor de leeftijdsgrens voor alcoholgebruik op te trekken naar 18 jaar. De Tweede Kamer schiet het plan af. Het kabinet stelt dan voor het maar aan gemeen ten over te laten de leeftijdsgrens te bepalen. Ook hier is de Tweede Ka mer tegen. juni 2007: Een 12-jarige jongen uit Den Bommel wordt in het ziekenhuis opgenomen omdat hij op straat in co ma is geraakt na het snel opdrinken van een liter Breezer. Volgens een kin derarts uit Delft zijn in de eerste helft van 2007 al ruim 80 kinderen in een ziekenhuis opgenomen nadat ze te veel alcohol hadden gedronken. Minis ter Klink kondigt aan het bezit van al cohol, voor jongeren onder de 16 jaar te gaan verbieden. Juli 2C De PvdA komt met een plan om ouders van kinderen die dronken worden aangetroffen, aan te klagen en zware boetes op te leggen wegens kindermishandeling. Uit onderzoek van de stichting Consument en Veiligheid blijkt dat het aantal alcoholvergiftigin gen bij jongeren waarmee eerstehulp- afdelingen van ziekenhuizen te maken kregen in de periode 2000-2005, is verzesvoudigd. De horeca vraagt om een verbod op bezit van alcohol on der jongeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16