MA nin 9611 Oppositie Sluis Oppositie Sluis 2 Werkomstandigheden Dierenvermaak Tolerantie Geraniums Ziekenhuisfusie Ontpoldering 4 Ontpoldering 5 Burgemeester Burgemeester 2 Jü JU PZC Zaterdag 18 augustus 2007 13 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Naar de pensioenregeling voor wethouder Wille is door een aan tal bureaus uitvoerig onderzoek ge daan en gebleken is dat de regelge ving door de gemeente Sluis cor rect is toegepast. Er is geen speld tussen te krijgen. Dit is blijkbaar voor mevrouw Flikweert en de heer Gijsel niet voldoende. Zij trek ken dus de conclusies van de er kende bureaus in twijfel (PZC, 15 augustus). Uit 'eigen zak' betaal den zij daarom weer een onder zoek. En de resultaten? 'Zwijg plicht', zegt mevrouw Flikweert. Door wie is deze zwijgplicht opge legd? Het gaat niet om een vertrou welijk onderwerp, want de pen sioenregeling van wethouder Wil le is uit en te na besproken in de pers. Stel dat er sprake zou zijn van een pensioenbreuk in het na deel van de wethouder, zouden de fracties van het CDA, WD en Ge meentebelangen dan ook uit eigen zak een onderzoek betalen, om het tekort aan te vullen? Het wordt hoog tijd dat fractieleden van CDA, WD en Gemeentebe langen zich eens druk gaan maken over datgene wat werkelijk belang rijk is in onze gemeente, en zich ook als oppositie gaan inzetten voor de belangen van de gemeente Sluis. David Malipaard Vestingstraat 10, Oostburg In de PZC van 15 augustus lees ik dat de oppositie van Sluis de mond gesnoerd wordt. Ik betreur dat niet, want wat de WD, CDA Gemeentebelangen de laatste tijd te berde brengen is beneden de maat. Treurig, soms komisch. Ie dereen kan weten dat uit alle on derzoeken is gebleken dat alles pre cies volgens de wettelijke regels verlopen is. Toch laat de oppositie nog een onderzoek uitvoeren, op kosten van hen zelf?? Iedereen weet wat de conclusie is; er is ge woon gehandeld volgens de nor men van de wet. Geen fouten zijn er gemaakt bij B8cW, noch bij de 'regeringspartijen binnen Sluis', Dus komt het de oppositie goed uit dat zij niet uit hun 'eigen rap port mogen reageren'. Door beslui ten van de vorige regering, dat wa ren CDA, WD en D66, is deze pensioenregeling ingesteld. Wat de deskundigen ook hadden kunnen verzinnen, uiteindelijk besluit Leen Wille. En als zijn vrouw het daar niet mee eens is, besluit zij. Zo is dat in pensioenreglementen geregeld. Waar heeft de oppositie het dan eigenlijk over. Gelukkig is de mond gesnoerd. Bob Willemsen Dorpsplein 27, Schoondijke Als arbo-coördinator werkzaam in de zorg heb ik de media met meer belangstelling gevolgd dan nor maal. Zeker publicaties, die gingen over de werkomstandigheden in de ziekenhuizen, verzorgings- en verpleeghuizen (PZC, 08-08). Wat mij verbaasde was, dat de bericht geving vooral een negatieve strek king had. De werkomgeving is on veilig, er is veel agressie en mede werkers worden niet voldoende be schermd tegen lichamelijke overbe lasting. Het recent uitgevoerde in- spectieproject bracht aan het licht dat de arbeidsomstandigheden daadwerkelijk verbeterd zijn ten opzichte van een inspectieronde in 2003. Er is gekeken naar fysieke belasting, agressie en geweld en be drijfshulpverlening. De branche is dus op de goede weg. Implementa tie van maatregelen en toepassing van hulpmiddelen en borging ver dienen nog de nodige aandacht. Een wat genuanceerder beeld, dan wat ik in de media te horen en te zien kreeg. Peter Goossens Middelburgsestraat 69, Koudekerke Ik wil een kanttekening maken bij het artikel dierenvermaak in Zee land (PZC, 16 augustus). De jour naliste heeft tijdens het interview drie voorbeelden genoemd, waar over zij de mening van de Dieren bescherming wilde weten: Het Ar senaal, Neeltje Jans en de huifkar tochten vanuit Wissenkerke. Over deze drie heeft de Dierenbescher ming nooit klachten ontvangen. Uiteraard is tijdens het gesprek naar voren gebracht dat de Dieren bescherming van mening is, dat er in de eerste plaats naar het dieren welzijn gekeken wordt en naar de aanwezigheid van kennis en kun de over de dieren waarmee 'ge werkt' wordt. In het artikel vor men deze drie instanties de hoofd moot, maar tevens worden andere soorten van vermaak met dieren genoemd: roofvogelshows, koe- schijtwedstrijden en circussen met dieren. Over deze laatstgenoemde zaken heeft de Dierenbescherming een zeer duidelijk standpunt: dit is 'vermaak' ten koste van dieren. In woners van Zeeland en toeristen die respect hebben voor dieren zouden dit soort 'vermaak' moe ten boycotten. Inge Zweedijk bureaumanager Dierenbescherming,A. Gogelweg 12a, Vlissingen Een bloemetjesjurk, een bril, dik, dun, zwart, bruin, blank, geel, spleetogen, lesbo, homo, ziek, christen, moslim noem maar op (PZC, 16-08). We zijn met zoveel mensen op de wereld en tegen woordig in je eigen buurt. Wat maakt het uit wat je bent, denkt of hoe je er uit ziet. Wederzijds res pect voor elkaar daar gaat het om. Degenen die problemen hebben met bovengenoemde zaken en niet eens weten wat begrip en res pect voor elkaar betekent zijn nog minder dan een dier, want die heb ben dat nog voor elkaar. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Tranen van ontroering kreeg ik bij het lezen van uw artikel 'Borsele kijkt achter de geraniums' in de PZC van 16 augustus. Uiteraard is dit sarcastisch bedoeld, want de za ken liggen wel even anders. Wet houder Vermue-Vermue van de ge meente Borsele start een nieuw project om mensen die thuis drei gen te verkommeren, de weg te wijzen naar een actief sociaal le ven. Dit project gaat de gemeen schap eventjes 10.000 tot 15.000 euro kosten. Mijn echtgenote gaat al jarenlang éénmaal per week met groot plezier naar een plaatselijke bingo-avond. Deze bingo wordt door ongeveer 50 mensen van mid delbare en oudere leeftijd bezocht. Precies de doelgroep waar het pro ject van wethouder Vermue voor is bedoeld. Plotseling beslist de ge meenteraad dat deze bingo vanaf 1 september verboden is, terwijl er geen illegale praktijken plaatsvin den. Met eventuele winst wordt Visvereniging 'Stelleplas' gespon sord. Het wordt tijd dat deze wet houder haar 'ivoren toren' verlaat, om een praatje te maken met deze 50 gedupeerden, want zij zijn diep teleurgesteld in deze gemeente raad. D. Sijbesma Oosterguitestraat 22, Heinkenszand Afgelopen week liet de heer Simons, directeur van ziekenhuis Goes, weer eens van zich horen. De afdeling geriatrie van Zieken huis Walcheren gaat sluiten. En wat zei de directie van ziekenhuis Walcheren? Helemaal niets. Zij lie ten zich weer eens totaal overbluffden door drammer Simons, die alles regelt en met dro ge ogen beweert dat het allemaal zo goed is voor de Walcherse be volking. Kinderafdeling naar Goes, evenals cardiologie, samenwerking met buitenlandse ziekenhuizen moet stoppen, dus in de toekomst geen hartpatiënten meer naar Ant werpen waar honderden Walcher se patiënten succesvol en tot grote tevredenheid behandeld zijn. En nu de geriatrie weg. Gelukkig zijn er nu medische specialisten die protest laten horen. Misschien helpt dat, want van gemeentebe sturen van Vlissingen en Middel burg hoor je niets. D. Hannewijk Boulevard Evertsen 66, Vlissingen Ooit wel eens een vriendje of vriendinnetje gehad, dat zich lief en aardig voordeed, maar heel on betrouwbaar bleek? Je voelde je niet happy. En zeker niet als ande ren van je kornuiten met hem of haar gingen spelen. Je voelde je ver raden. Meestal kwam het wel weer goed, soms ook niet. Dit nu doet zich voor in Zeeland. Door vriend jespolitiek, waardoor de zee als vriend wordt beschouwd. Deze on betrouwbare vriend biedt echter geen excuses aan als er iets mis gaat. Daarom is waakzaamheid ge boden ten aanzien van de streken die de zee in zich bergt (PZC, 13-8 en 15-08) Daarom zou het bijzon der zinvol zijn, indien de Zeeuwen bijvoorbeeld door middel van een symposium op technisch-weten- schappelijk niveau inzicht krijgen, welke mogelijkheden de civiele techniek heeft om aan de onbe trouwbaarheid van de zee weer stand te bieden. Wij - en niet al leen de Zeeuwen - hebben daar recht op. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Het redactioneel commentaar van de PZC, (15-08) waarschuwt de Zeeuwse politiek: van minister Verburg moet de aanleg van 600 hectare getijdennatuur doorgaan, want er is een afspraak met Vlaan deren gemaakt. Desnoods via ont eigening. De redactie van de PZC gaat voorbij aan de Zeeuwse en landelijke voorwaarde én het gege ven dat de politici bezig zijn met de opmaat naar het debat over de Scheldeverdragen. De minister heeft wél de toestemming van de Kamer nodig. Met de nipte kamer meerderheid van het regeerak koord én de standpunten van de regeringspartijen over ontpolde- ren zal de minister er niet gerust op zijn. In dat kader past de krach tige taal van de minister, hetgeen de PZC breeduit op de voorpagina plaatst. Volgens Floris Maljers heeft de politiek een groot pro bleem als er geen draagvlak voor ontpoldering is (PZC, 29-9-2006). Het zou daarom veel beter zijn als de PZC de politici in Den Haag waarschuwt, dat er een bestuurlijk probleem ontstaat als de regering een besluit neemt tegen de wil van de Zeeuwse bevolking in. Zeeuwen kunnen hen dan op hun rol als volksvertegenwoordigers aanspreken. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Even de ernst van het delict, het bedreigen van burgemeester Assel- bergs door een inwoner van Brui- nisse, buiten beschouwing gelaten, is het wel merkwaardig, dat de eis van de officier van justitie zes maal zo hoog is als de uitspraak van de rechter (PZC 16/08). We mogen toch aannemen, dat de rechter en de officier van justitie hetzelfde Wetboek van Strafrecht hanteren. Alleen de mogelijkheid van zo'n verschil in interpretatie is griezelig. Wim van Gilst, Boogerdlaan 23, Kortgene Als een 'gewone' burger bedreigd wordt, reageert de politie bij een aangifte: kunnen wij niets mee doen, kom maar terug als er wat gebeurd is! Bij een burgemeester (en dergelijke figuren) wordt er di rect een blik agenten opengetrok ken en is beveiliging geregeld. Laat ik nu altijd gedacht hebben dat dis criminatie in Nederland verboden is, of is dit het zoveelste voorbeeld van klassejustitie? W. Fakkeldij Marktplein 1a, Kapelle ROC Zeeland, Training en Consult. Het adres voor uw cursus of training. Goede voornemens na de zomervakantie? Maak ze waar met een cursus van Training en Consult. Cluster Economie Basiskennis Boekhouden (BKB) Praktijkdipioma Loonadministra tie (PDL) Secretaresse Managementassistente Her-, om- of bijscholingstrajecten in administratieve beroepen Praktijkdiploma Boekhouden (PDB) Moderne Bedrijfsadministratie (MBA) NEMAS Basiskennis Management NEMAS Middle Management NEMAS Personeelsmanagement Telefoniste/receptioniste Voor meer informatie: Cobi van der Broek Tel.: 0118 558424 E-mail: tceconomie@roczeeland.nl Cluster Techniek AutoCad basis en geavanceerd Inventor (3D-tekenen) VCA basis en VCA VOL (Doorstroom) Assistent uitvoerder Flensmonteur Gasmeten Geometrische meettechniek Modelspace/paperspace Opfriscursus meettechniek/ tekeninglezen Professional in Maintenance EFNMS Vakbekwaamheid Gastechniek Vakbekwaamheid Waterleiding techniek Veilig Hijsen/VVL Veilig werken met dé heftruck Verzuimbegeleiding Werkvoorbereider Voor meer informatie: Annet Verboom Tel.: 0118 558932 E-mail: grv@roczeeland.nl Cluster ICT en Elektro Adobe Photoshop Apple Macintosh Diverse basiscursussen MS software Draadloos netwerk Europees Computer Rijbewijs Flash I-Tracks cursussen systeem- en netwerkbeheer I-Tracks helpdeskmedewerker NEN 1010 NEN 3140 Netwerkbeheer met Windows 2005 server «Webdesign Voor meer informatie: Annet Verboom Tel.: 0118 558932 E-mail: grv@roczeeland.nl Cluster Zorg Bedrijfshulpverlening (BHV) basis en herhaling Diverse (instructeurs) EHBO-cursussen Preventiemedewerker en -assistente Reumatische en diabetische voetverzorging Herhaling diabetische voetverzorging Tandheelkundig preventie assistent Technische vaardigheden voor helpende, verzorgende en verpleegkundige (Pediatrie) Basic Life Support Basiscursus Visagie Belevingsgerichte zorg Deelkwalificatie 304 Defibrilleren met AED Instructeur EHBO, AED of PBLS Medicijnenleer Werkbegeleiding Rug- en tiltrainingen Helpende Zorg (niveau 2) Eerst verantwoordelijke Verzorgende Voor meer informatie: Yvonne van der Hof-Griep Tel.: 0113 558084 E-mail: tczorg@roczeeland.nl training en www.tenczeeland.nl consult Cursussen, Maatwerk en Bedrijfsopleidingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13