Valneris haalt finale op de valreep Hockey-internationals willen eigen bond buitenspel zetten Suzanne van Hartingsveldt op NK in finale gemengddubbelspel Dammer uit Letland in eindstrijd Zeeland Open tegen Kees Thijssen. Nieuwe website startschot van commercieel project. W PZC Zaterdag 18 augustus 2007 57 door Daaf Kasse GOES - De finale van het Hiltex Zeeland Damtoernooi gaat van daag tussen Kees Thijssen en Gun- tis Valneris. Dat de bijna veertigjarige Let zich op de valreep toch nog plaatste was de grootste verrassing van de vijfde speeldag. De wereldkampi oen van 1994 was het toernooi met vier gelijke spelen magertjes begonnen, maar in de vijfde ronde kwam de kentering met een over winning op Roel Boomstra. Giste ren ging Valneris de laatste groeps- ronde in met een punt achter stand op Andrej Kalmakov. Ter wijl Kalmakov niet veel bereikte te gen Sven Winkel, deed Valneris van zich spreken met een klinken de zege op Marino Barkel. In ouderwetse wedstrijdpunten kwam Valneris op gelijke hoogte met de Rus, maar in zijn remise partijen vergaarde hij meer bonus- punten dan zijn concurrent. Ach ter Kalmakov eindigde Bennie Pro voost als derde in deze groep. Te gen Ron Heusdens ging hij ver woed op jacht naar zijn tweede overwinning. De Schiedammer wankelde, maar bleef overeind. Provoost speelt vandaag om de vijf de plaats tegen wereldkampioen Alexander Schwarzman. Beiden speelden één keer eerder tegen el kaar: in 2004 won de Rus in Goes na een spectaculaire omsingeling spartij. Schwarzman had gisteren in invitatiegroep 1 nog een minie me kans om de finale te halen. Hij moest dan zelf winnen van Alexan der Baljakin en hopen op een mis- ppl De finale van het Hiltex Zeeland Open damtoernooi gaat vandaag tussen Kees Thijssen en Guntis Valneris. De Let passeert op de valreep Andrej Kalmakov. stap van Kees Thijssen tegen hek kensluiter Daouda Soumah. In zijn partij tegen Baljakin werd het snel remise en ook een misstap van Thijssen bleef uit. De Neder lands kampioen toont in iedere partij zijn klasse en was te sterk voor de Rotterdamse Afrikaan. Zeeuws kampioen Daaf Kasse speelde in zijn laatste partij tegen Auke Scholma, de nummer vijf van het laatste WK. Met een offer probeerde de Groninger verwar ring te stichten, maar de Middel burger bleef overeind. Kasse werd zevende in zijn groep en speelt vandaag tegen Marino Barkel om de dertiende plaats. In de open groep zijn er na de voorlaatste ronde nog maar twee titelkandidaten: Boudewijn Derkx uit Geldermalsen en Wim Kalis uit Hardinxveld-Giessendam. Der kx, dit voorjaar debutant op het NK senioren, won van Pieter Steij- len en gaat aan kop met dertien punten. Kalis, die in een scherpe partij van Jan van de Weteringh won, volgt op een punt. Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder remiseerde met de Tilburgse stu dent Jochem Zweerink en is de beste Zeeuwse deelnemer. De fina lepartijen beginnen in Sportpunt Zeeland om half tien. De prijsuit reiking staat om vier uur gepland. ZIERIKZEE Voor Dennie Ie Comte kreeg zijn huwelijk met Irma Verhoek gisteren een sportief tintje. Het huwelijk van de tops corer van de voetbalvereniging Duiveland werd voltrokken door de voorzitter, Joop van der Laan. De preses is zo af en toe ook ambtenaar van de burgerlijke stand. „Ik heb al ver schillende mensen uit het voetbalwereldje getrouwd, maar nog nooit een speler van onze club", zei een trotse Van der Laan. Tijdens de plechtigheid meldde zich via de telefoon ook nog ploeggenoot Lex Zwang. Hij loopt stage in Peking en kon de plechtigheid niet bijwonen. Dennie Ie Comte speelt van daag met Duiveland 'gewoon' weer mee in de bekerwedstrijd tegen ZPR'84. foto Marijke Folkertsma MANCHESTER - De internationals van het Nederlands mannen- en vrouwenteam willen de hockey- bond (KNHB) op commercieel ge bied buitenspel zetten. Daartoe is gisteren aan de vooravond van de Europese hockeykampioenschap- pen in Manchester, een begin ge maakt. Vanuit Nederland lanceerde de Amsterdamse advocaat Diederik Donk een nieuwe website voor de twee nationale teams. Op het adres www.nederlandshockeyelf- tal.nl kunnen de liefhebbers voortaan voor alle informatie over Oranje terecht. „Het is een startschot voor een nieuw commercieel project en te vens een signaal naar de KNHB dat de spelers zich niet langer ge bonden voelen aan de bond inza ke het uitbaten van bijvoorbeeld hun eigen imago- en portretrech ten", legde Donk uit. „We moeten wel. De komende twaalf maanden kan niemand bij Oranje door het intensieve pro gramma een fulltime functie in de maatschappij uitoefenen. Extra in komsten zijn derhalve meer dan welkom." Donk: „We zijn vrij om te doen en te laten wat we willen. We zouden dus in zee kunnen gaan met bedrij ven die concurrenten zijn van de huidige geldschieters van de KNHB. Je kunt ons vergelijken met Team Holland bij het Neder lands voetbalelftal. Alleen trekt die belangenclub van de spelers wel sa men met de KNVB op." Tot aan de Olympische Spelen in Athene (2004) waren alle (spe- lers)rechten van Oranje in het be zit van de KNHB. Daartegen kwa men de internationals in opstand. Ze vonden dat de hockeybond te weinig deed, en ook te weinig ken nis van zaken had, om hun popula riteit te vergroten en te verzilve ren. door Sven Bakker AMSTERDAM - Suzanne van Har tingsveldt is nog één overwinning verwijderd van haar eerste Neder landse tennistitel. In Amsterdam speelt de Goese in de finale van het gemengddubbel spel. Vandaag neemt Van Hartings veldt het samen met Paul Logtens op tegen Mireille Bink en Boy Wijnmalen, die als eerste geplaatst zijn. Het bereiken van de finaleplaats ging voor Van Hartingsveldt niet zonder slag of stoot. In de halve eindstrijd tegen Susanne Trik en Maarten Kamermans stond zij sa men met Logtens 5-2 voor in de eerste set, maar verloor die toch nog in de tiebreak. Daarna ging het snel: 6-1 en 6-3. „Het zal er om spannen in de fina le. We zijn, denk ik, aan elkaar ge waagd", zei Van Hartingsveldt, voor wie de gemengddubbelfmale een goedmakertje is voor de rest van haar toernooi. In het enkelspel lag zij er vroeg uit en in het dub belspel gaf haar partner Stephanie Gomperts op. „Vooral de opgave in het dubbel spel was erg jammer, want vorige week wonnen wij samen nog van het koppel dat nu in de finale staat." Frank Clausing uit Wemeldinge slaagde er gisteren niet in om de eindstrijd te bereiken in het dub belspel. Samen met Boy Wijnma len werd er met 6-1 en 6-4 verlo ren van André van der Bijl en Bas Struijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 127