Afvallige moslims onderling slaags Hiemstra geeft plaatselijke regenverwachting KRA5.NL boek online of bel 0900 - 9697 Loubna Berrada: NOS-weerman lanceert website met lokale informatie. uitspraken Jami ook voor anderen gevaarlijk. waarom zou je verder zoeken Laatste eer voor vermoorde winkelier PZC Vrijdag 17 augustus 2007 7 VELP - Hoe laat gaat het regenen? Wanneer wordt het droog? En hoeveel neerslag zal er vallen? Be zoekers van de website www.weer- online.nl kunnen dat vanaf van daag zien. Het gelijknamige bedrijf van NOS-weerman Gerrit Hiem stra in het Gelderse Velp heeft een rekenmethode ontwikkeld waar mee het een lokale buienverwach ting kan geven voor iedere plaats in Nederland. Op de website www.weeronline.nl kan de bezoeker een plaatsnaam intypen, waarna een voorspelling wordt getoond voor de komende twee uur. Die is gebaseerd op beel- W* Weerman Hiemstra ontwikkelde een methode om voor iedere plaats in Nederland te kunnen voorspellen wanneer het er zal regenen. den van de buienradar en dagelijk se berekeningen van weercompu- termodellen. De buienverwach ting wordt ieder kwartier ververst. Volgens Gerrit Hiemstra onder scheidt zijn website zich met de nieuwe optie van andere buienra dars. „Je kan wel inzoomen op de radar, maar dan zie je alleen de bui voorbijtrekken. Uit die beel den kan je niet opmaken hoe laat het precies begint te regenen. Laat staan hoeveel water er valt." Volgens Hiemstra heeft zijn radar een beperkte foutmarge. „Dan moet je denken aan vijf a tien mi nuten. Als de site aangeeft dat het om kwart voor elf gaat regenen, kan dat ook best vijf voor elf zijn." Websites met buienradars zijn in korte tijd populair geworden, voor al door de tegenvallende zomer. Zo is de site van Weeronline in juli ruim zeven miljoen keer be zocht, ruim 50 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar. Ook www.buienradar.nl wordt massaal geraadpleegd. DEN HAAG - Tussen de twee initia tiefnemers van het comité van ex-moslims is ruzie ontstaan. Loubna Berrada zegt dat Ehsan Ja- mi zich niet aan afspraken houdt. Ook heeft hij met zijn kritische uit spraken over de islam ook haar on nodig in gevaar gebracht. Jami zegt dat Berrada nooit lid is geweest van het comité van ex-moslims. Berrada, lid van de WD, was in het voorjaar betrokken bij de voor bereidingen van het comité van ex-moslims. Ze stapte al snel op omdat zij het niet eens was met de aanpak van Jami. De PvdA'er bekri tiseerde de islam en noemde de profeet Mohammed een verschrik kelijke man. Deze maand poogde Berrada weer aansluiting te vin den bij het comité, maar werd zij niet meer toegelaten. Volgens Jami kan Berrada nooit lid zijn geweest van het comité, om dat het toen nog niet was opge richt. Inmiddels is dat wel gebeurd en is Jami voorzitter, zei zijn woordvoerster gisteren. Ook de rechtsgeleerde en colum nist Afshin Ellian, medestander van Jami, mengde zich gisteren in de discussie. Ellian noemt Berrada een 'onbetrouwbaar' persoon, die Jami in een kwaad daglicht pro beert te stellen. Volgens hem wil Berrada 'gewoon aandacht in de media en een mooie baan'. Berra da haalt hier haar schouders over op. „Als ik zo onbetrouwbaar ben, waarom heeft Ellian mij dat dan niet eerder gezegd?" binnen- en buitenspeelplaats en gratis par keergelegenheid. Reisnr. AUTO 17.782, zie www.kras.nl/17782 MERCURE GRAND HOTEL ALFA**** v.a. 89 Dit historische 4-sterren hotel, ligt in het hartje van de stad, vlakbij het oude stadsdeel met prachtige gebouwen. Het hotel beschikt over o.a. een sfeervol restaurant en een gezellige bar. Reisnr. AUTO 73.683, zie www.kras.nl/73683 INCLUSIEF: verblijf in een 4-sterren hotel naar keuze, in een 2-pers.kamer, met ontbijtbuffet. I Renaissancestijl. Natuurlijk is Luxemburg-Stad ook fantastisch om te winkelen, met haar uit gebreide winkelaanbod. Laat uw voeten rusten en verwen de inwendige mens in één van de vele uitstekende restaurants. Maar ook in de omgeving van de stad, zult u zich niet vervelen. Zo ligt op een steenworp afstand het stadje Echternach. NOVOTEL LUXEMBURG**** v.a. €85 Dit 4-sterren-de-luxe hotel ligt nabij het cen trum van de stad en beschikt over o.a. luxe kamers, restaurant, liften, gezellige bar, terras, Aankomstdata: vr. en za. van 24/8 t/m 29/12 3 dagen 4 dagen Novotel v.a. 85 v.a. 115 Mercure v.a. €89 v.a. €125 Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn per persoon, o.b.v. een bezetting van 2 personen. Voor overige data, prijzen en toe slagen zie www.kras.nl. Reisnummer AUTO 17.782, zie www.kras.nl/17782 of reisnum mer AUTO 73.683, zie www.kras.nl/73683 LUXEMBURG-STAD Luxemburg-Stad is prachtig gelegen op een rotsplateau. Wandel eens door de oude stad, waar de nauwe straatjes, de wachttorens en stadsmuren het verleden laten herleven. Bezoek o.a. het Historisch Museum, de Notre Dame uit de 17e eeuw-en het Groothertogelijk Paleis in Wéér zo'n KRASse aanbieding naar het Groothertogdom Luxemburg op slechts ca. 350 km van Nederland! Kras selecteerde voor u twee fantastische 4-sterren hotels. U boekt al een 3-daags verblijf vanaf slechts 85. rige overvaller. De crematie vond plaats in beslo ten kring. foto Marcel Antonisse/ANP AMSTELVEEN - Familieleden en vrienden hebben melden zich bij avondwinkel Car Check in Amstel- gisterochtend in Amstelveen de laatste eer bewe- veen, waar de 62-jarige winkelmedewerker een zen aan de vermoorde Huib Krooder. Zij verza- week geleden werd doodgestoken door een 16-ja-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7