Lord bezorgt zijn ploeg Oostende de gewenste start JJ Blessure komt Van der Vaart goed uit SSK-Cityline keuken Kortrijk leidt onnodige nederlaag bij debuut van Istvan Bakx. Capirossi stapt volgend jaar over naar Suzuki Mido definitief naar Middlesbrough Huub Stevens legt met Hamburger SV basis voor volgende ronde. —I I I Ireen Wüst verbindt naam aan nierstichting Lefeber in achterhoede bij Masters Zweden SSK-Beda budget KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 pzc Vrijdag 17 augustus 2007 43 door Barry van der Hooft GOES - Lionel Lord was afgelopen seizoen met twaalf doelpunten topscorer van .KV Oostende. Zo'n status schept verwachtingen, maar van extra druk op zijn schouders heeft de nuchtere Vlissinger nog nooit last gehad. Dat bleek wel bij de start van de competitie, want Lord bezorgde Oostende tegen Hamme de gewenste start. De snelle aanvaller speelde sterk en werd na afloop ook uitgeroe pen tot 'Man van de Wedstrijd'. Die uitverkiezing had Lord vooral te danken aan zijn prachtige doel punt, na 77 minuten spelen. Nadat een treffer vanwege buitenspel was afgekeurd, sneed Lord even la ter knap naar binnen. Zijn vlam mende schot eindigde in de krui sing, waardoor Oostende het sei zoen in de Tweede Klasse met een i-o-overwinning begon. „Dit is zeker een goede start voor ons", beaamde Lord. „Ik speelde een lekkere wedstrijd, was gevaar lijk en maakte uiteindelijk de win nende goal." Vlak voor tijd kreeg hij een publiekswissel van zijn trai ner Gaby Demanet. Lord: „Hij feli citeerde me en zei dat ik nog ne gentien goals te gaan heb. Daar ga ik voor; ik wil er dit seizoen twin tig maken." De opening van KV Kortrijk kreeg een heel ander verloop dan het duel in Oostende. De ploeg van Ist van Bakx was veel en veel beter dan Union, maar miste kans op kans. Vooral spits Ivica Jarakovic beleefde een ongelukkige avond. Hij had zijn ploeg in de eerste helft op voorsprong moeten zet ten, miste echter een paar uitste kende mogelijkheden en schoot na 38 minuten ook nog een straf schop naast. Vlak voor rust kreeg Kortrijk opnieuw een penalty, na dat Bakx was neergelegd. Bétré- mieux scoorde wel vanaf elf meter: 1-0. Bakx speelde aan de linkerkant een verdienstelijke wedstrijd. „Doordat we 3-5-2 speelden, heb ik veel meters moeten maken. Het ging niet slecht, maar ook niet su- pergoed. Ik versierde de tweede strafschop en zette Jarakovic na rust nog een keer vrij voor de keeper." De spits slaagde er echter opnieuw niet in te scoren. Kortrijk liet weer een paar uitstekende mogelijkhe den liggen en dat kwam de ploeg duur te staan. Binnen een tijdsbe stek van zeven minuten scoorde Union twee keer: 1-2. Bakx: „Ze schoten een bal van der tig meter binnen en scoorden daar na nog een keer. Dat was echt niet terecht, we waren veel beter." Na 83 minuten werd de aanvaller gewisseld. „De pijp was leeg", zei Bakx. „Ik heb door een blessure in tweeënhalve maand maar tweeën halve wedstrijd gespeeld. Dat voel je, vooral omdat het niveau hoger is dan bij Hoek." Kortrijk begon het seizoen dus te leurstellend. Alleen bij de plaatselij- 'Hij feliciteerde me en zei dat ik nog negentien goals te gaan heb' ke McDonald's zullen ze niet zo rouwig zijn geweest om het mis sen van de vele kansen. De fans van Kortrijk kregen voor ieder ge maakt doelpunt van hun ploeg, een gratis hamburger. Het werd er dus maar één, terwijl het er eigen lijk wel vijf of zes hadden moeten zijn. Komend weekeinde speelt Kort rijk in het Belgische bekertoernooi thuis tegen het Limburgse KW Heusden-Zolder. Bij winst volgt een week later de volgende beker wedstrijd. De competitie wordt op woensdag 29 augustus weer her vat, met een uitwedstrijd tegen SK Deinze. Oostende ontmoet zaterdag voor de beker Kelmis. In competitiever band wacht de club van Lionel Lord op 29 augustus al meteen een echte topper. Dan moet de ploeg op bezoek bij titelkandidaat en tra ditieclub FC Antwerp. MILAAN - Loris Capirossi rijdt vol gend seizoen voor Suzuki in de MotoGP-klasse. De Italiaanse mo torcoureur, nu nog uitkomend voor Ducati, heeft met de Japanse fabrikant overeenstemming be reikt over een i-jarig contract. „Ik ben aan een nieuwe uitdaging toe", lichtte Capirossi zijn besluit toe. Middlesbrough - De overgang van de Egyptische voetballer Mido van Tottenham Hotspur naar Mid dlesbrough is definitief afgerond. De oud-speler van Ajax bereikte met de Engelse dub een akkoord over een contract voor vier jaar. boedapest - Ook zonder spelma ker Rafael van der Vaart is Ham burger SV erin geslaagd een goede uitganspositie te verwerven voor het bereiken van het hoofdtoer nooi van de Uefa Cup. De door Huub Stevens getrainde Duitsers sloten de uitwedstrijd bij Honved Boedapest af met een o-o-gelijkspel. Van de Vaart bleef met rugklachten aan de kant. Over zijn absentie was een en an der te doen in Hamburg. Van der Vaarts blessure zorgde er in ieder geval voor dat hij bij een eventuele overstap naar Valencia speelgerech tigd is voor die club in Europees verband. De wedstrijd in de Hongaarse hoofdstad Boedapest was het aan zien amper waard. Nederlands in ternational Joris Mathijsen ont brak. Hij is net vader geworden. Ni- gel de Jong en Romeo Castelen Hamburg-keeper Frank Rost hield zijn doel schoon. foto Zsolt Szigetvary speelden de hele wedstrijd mee bij de Duitsers. Blackburn Rovers won met 1-0 bij het Finse MyPa. De treffer kwam op naam van de van Bayern Mün- chen overgekomen Roque Santa Cruz. De Paraguyaan scoorde zater dag ook al in de Engelse competi tie. Maceo Rigters, afkomstig van NAC Breda, zat op de bank. Zater dag moest de jeugdinternational nog vanaf de tribune toekijken. Dick Advocaat won met het Russi sche Zenit Sint-Petersburg in Slo wakije bij het volslagen onbeken de Zlaté Moravce: 0-2. JW** 1 Isipar pTfr 1 til 111 - -■ bussum - Schaatsster Ireen Wüst is ambassadrice geworden van de Nierstichting. De 21-jarige wereld kampioene stapt daarmee in de voetsporen van sporters als Nigel de Jong, Teun de Nooijer en Karei Klaver. Wüst, die op haar 16e een donorcodicil ondertekende, kwam in aanraking met de stichting door de nierziekte van haar oom. stockholm - Maarten Lafeber is in de achterhoede geëindigd in de eerste ronde van de Scandinavian Masters in Stockholm. De enige Nederlandse deelnemer ging rond in 74 slagen en kwam' hiermee uit op een gedeelde 113e plaats. Baas gaskookplaat (2 wokbranders) eras RVS schouwkap Eraa vaatwasser ESE2B combi-oven sasaaa koffiecentre/koffie automaat SEX3 stoomoven Eazsa koelkast Sffiaa eenhendel mengkraan Granieten werkblad, verlichting, plaatsen en aansluiten compacte oven gaskookplaat luxe rvs/glazen schouw (820 mVh) vaatwasser werkblad met rvs spoelbak plaatsen en aansluiten Kloosterweg 6 Kapel Ie industrieterrein 'De Smokkelhoek' Openingstijden: maandag t/m do. 9.30 - 17.30 uur vr. 9.30 - 21.00 uur - za. 9 30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak vrijdag koopavond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69