Trotse vader slikt zijn tranen weg Wielerbond tegen komst Rasmussen naar Pijnacker Amazone geschorst na dopingcontrole paard T\rvg*% Albert Voorn geniet van prestaties van zoon Vincent op het EK. KNWU doet beroep op organisator om Deen niet te laten starten. Sporen van testosteron kosten Duitse rijdster halfjaar schorsing. Vrijdag 17 augustus 2007 Hoek met gehavende ploeg naar ASWH in bekercompetitie Tip? sport@pzc.nl door Ciel Hendrix MANNHEIM - Hij is altijd al een heel emotioneel mens geweest, de 51-ja- rige Albert Voorn. Het hart op de tong en - in zijn opvatting - zo recht door zee als het maar kan. Zijn principes zijn heilig, niet te koop. Nog voor geen miljoen. Zijn emoties speelden gistermid dag weer eens hoog op toen hem gevraagd werd naar de prestaties van zijn zoon Vincent op het EK in Mannheim. Net als de drie ande re Oranjeruiters was de debutant foutloos gebleven in de tweede proef voor de landenwedstrijd. Daardoor schoof Nederland door naar de tweede plaats in het klasse ment achter Duitsland. Vol lof begon vader Albert, verge zeld van zijn vrouw, over de presta tie van zijn zoon. „De manier waarop hij reed was geweldig. Als ik kijk hoe hij dat doet, dan ben ik een trotse vader. Vorig jaar heb ik hem een keer of drie zien rijden. Dit is pas de eerste keer dit jaar en ik moet zeggen dat hij enorm voor uit is gegaan. Ik herken een hoop. Als ik hem zie rijden, dan is het alsof ik mezelf in een spiegel zie. Ik heb hem dat allemaal geleerd. Dat doet je toch wel iets." Hij moest even slikken om zijn ver haal af te maken, dacht kennelijk aan de moeite die het gekost had om Vincent zo ver te krijgen. „Hij heeft er een enorme kop op staan. Dat heeft regelmatig strijd gegeven thuis. Dan gaat het soms hard te gen elkaar op. Want ja, één ding blijft natuurlijk: thuis gelden de re gels van het huis. Dat kost ons veel energie." „Het draait allemaal om respect", vindt Voorn senior. „Voor de me demensen en voor het paard. Ik De Nederlandse ruiters staan na gisteren op het EK in Mannheim op de tweede plaats achter de Duitsers. Vincent Voorn was één van de vier foutloze rijders. Vincent Voorn, één van de vier foutloze ruiters in de Nederlandse equipe, treedt in de voetsporen van vader Albert. zie aan zijn manier van doen dat Vincent die les goed heeft begre pen en in praktijk brengt." Zijn loopbaan heeft de zilveren medaillewinnaar van Sydney 2000 (achter Jeroen Dubbeldam) nooit officieel afgesloten. Nog altijd hoopt hij ooit een goed paard te krijgen om met zijn zoon samen in de ploeg te rijden. „Dat verleer je nooit. Met een paar maanden training kan ik zo mee, als ik maar een geschikt paard heb. Voorlopig gaat dat even niet, omdat ik geld moet verdienen. We zijn thuis be zig met de verbouwing en inrich ting van het bedrijf" Zijn zoon heeft het rijden van hem geleerd. Daarin is Albert uit gesproken. En hij is er trots op. „Het is niet moeilijk hoor, het blijft iedere keer hetzelfde kunstje. Als ik zie wat er soms voor ophef wordt gemaakt, over parkoersver kenning Belachelijk. Je moet eerst zorgen dat je een parkoers tech nisch perfect rijdt. Dan komen de resultaten vanzelf, als je er een ge schikt paard voor hebt." Na twee dagen gaan de Duitse springruiters nog steeds aan kop in het landenklassement. Neder lands staat op slechts 2,19 strafpun- ten achterstand. De vier Nederlan ders maakten gisteren geen enkele springfout, maar kwamen deson foto Ronald Wittek/EPA danks niet langs de Duitsers, al pas seerden ze wel Zwitserland. Een flinke teleurstelling voor de Neder landers, maar de bewondering voor de tegenstander bleef toch overeind. Die leverde een sterk staaltje, want voor de tweede op eenvolgende dag werd de eerste Duitse ruiter, Marcus Ehning, ge diskwalificeerd na twee weigerin gen en kon de rest van de ploeg zich geen fout meer veroorloven. NIEUWEGEIN - De KNWU (wieler bond) heeft een beroep gedaan op de organisator van het criterium van Pijnacker (zaterdag) af te zien van de deelname van de Deen Mi chael Rasmussen. Voorzitter Marcel Wintels vindt de komst van de Deen slecht voor de geloofwaardigheid van de wie lersport. „We kunnen en willen het niet verbieden, maar ik hoop dat de organisatie in Pijnacker er vanaf ziet een feestje rond Rasmus sen te bouwen", zei Wintels giste ren. Rasmussen werd als gele-truidra- ger door Rabobank uit de Tour ge haald en op staande voet ontsla gen toen bleek dat de Deen gelo gen had over zijn verblijfplaats voor de Ronde van Frankrijk. Zo wel de UCI als de Rabo-ploeg heeft een onderzoek ingesteld De KNWU hoopt dat de orgariisa- tie van het criterium in Pijnacker besluit Michael Rasmussen niet te laten starten. In Pijnacker zien ze de Deen echter als slachtoffer. naar de gebeurtenissen, Rasmus sen is vooralsnog niet geschorst. „Daarom laten wij hem zaterdag ook gewoon rijden", verzekert or ganisator Maarten Welling. „Wij zien Rasmussen als slachtoffer. Hij is niet betrapt op doping, hij is niet geschorst, juridisch is er geen enkel bezwaar om hem te contrac teren." Welling zegt voor het contracteren van de Deen een belrondje te heb ben gehouden langs wielerinsi- ders. „Ze waren vrijwel allemaal even enthousiast. Veel mensen zeg gen juist dat Rasmussen eerherstel verdient." door Giel Hendrix MANNHEIM - De Duitse hippische federatie heeft gisteren bevestigd dat Pia-Luise Aufrecht door de in ternationale bond (FEI) geschorst is wegens gebruik van doping bij haar paard Carriere. Tijdens een concours in haar woonplaats Affeltenbach, vorig jaar oktober, moest het paard bij een onaangekondigde dopingcon trole opdraven. In de urine van Carriere werden door het dopingla- boratorium in Parijs sporen van testosteron gevonden, een uitslag die een contraexpertise bevestigde. Bij onderzoek voor de medische commissie gaf de amazone aan dat het paard voedingssupplementen had gekregen van de veearts. De internationale bond acht het mogelijk dat de verhoging van de testosteronspiegel het gevolg is van toediening van het voedings middel. De federatie maakte ook bekend dat de Nederlandse amazone Su zan de Klein voor vijf maanden ge schorst is. Het paard van de voor "1 de Nederlandse Antillen rijdende, amazone reageerde positief op een dopingcontrole die vorig jaar in - Hongarije werd uitgevoerd. Kenneth Vermeer wil zich als huurling laten zien bij Willem II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67