Ajax richt zijn pijlen op Riera van Espanyol Ciolek geeft sprintles in Duitse ronde Spaanse club wil niet onderhandelen over bod van zes miljoen. Voigt begint als leider aan tijdrit, Leipheimer geduchte concurrent. Zeiler Postma winnaar in pre-olympische race Passeron wint etappe, Soler blijft aan kop Ruiters vertrekken al eerder naar Honkong Verlossende treffer voor Beckham en LA Galaxy 40 Vrijdag 17 augustus 2007 PZC door Jop van Kempen en Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax gaat niet in zee met Andrés Mendoza, de Peruaan die tot gisteren in Amsterdam op proef was. De club richt zijn pijlen op Albert Riera Ortega van Espa nyol. Dat zegt technisch directeur Martin van Geel van Ajax. Ajax deed al een bod van (naar ver luidt) zes miljoen euro op de links benige middenvelder/aanvaller, maar Espanyol liet weten niet te willen onderhandelen. Riera zelf vertelde onlangs op een persconfe rentie dat hij geen trek had in een overstap naar Ajax en graag bij Es panyol wilde blijven. „Maar er wordt wel meer gezegd in de voet ballerij", aldus Van Geel. „Wesley Sneijder zou ook nog een jaar bij Ajax spelen. De situatie ver andert wel eens. We hebben Riera veel zien spelen. Vorig jaar deed hij tegen ons mee in het Uefa Cup duel. Trainer Henk ten Cate kent hem uit Spanje en ook onze scouts hebben hem bekeken. Wij zijn honderd procent overtuigd van zijn kwaliteiten." Toch zal het moeilijk genoeg wor den voor Ajax nog ergens een voet baller los te weken. Geen enkele club staat in deze fase van het sei zoen te springen spelers te verko pen. De mokerslag die Slavia Praag woensdagavond uitdeelde, dreun de ook gisteren nog na in de Are na. Van Geel: „Het is onbegrijpe lijk dat dit is gebeurd. We speel den geen topwedstrijd, maar wel behoorlijk. En als je dan uit zes, ze- Ajax ziet af van de Peruaan Men- doza en wil de 25-jarige links- poot Albert Riera Ortega naar Amsterdam halen. De Spanjaard zelf staat nog niet te springen. ven opgelegde kansen niet één keer scoort en met ï-o verliest..." Toch is er nog geen reden voor Van Geel om 'paniekaankopen' te doen. De club is nog op zoek naar een linksbenige flankspeler, maar gaat niet in zee met de transfer vrije Andrés Mendoza. Van Geel: „Hij kan goed voetballen, maar we hebben niet de overtuiging dat hij een toegevoegde waarde is. Als we een speler halen is het er één waar iedereen achter staat." Albert Riera Ortega (25) is de links- poot die Ajax op het oog heeft. Een snelle vleugelspeler uit Mana- cor, een klein plaatsje op Mallorca waar ook tennisser Rafael Nadal opgroeide. Zoals veel buitenspelers is Riera vrij wispelturig. Zijn beste wedstrijden speelde hij vorig sei zoen in het Uefa Cuptoernooi. In de finale tegen Sevilla scoorde hij nog, maar desondanks verloor Es panyol. Vorig seizoen speelde Riera 27 duels in de Primera Division, waar in hij vier keer scoorde. Hij staat tot 2010 onder contract bij Espa nyol, dat overweegt hem een con tractverlenging te geven. Voor Spaanse begrippen zijn de salaris sen bij Espanyol tamelijk beschei den, zodat Riera voor Ajax betaal baar is. Naar schatting verdient Riera bij Espanyol 800.000 euro. door Peter van Leeuwen RECENSBURC - De Duitser Gerald Ciolek heeft gisteren de zevende etappe van de Ronde van Duits land gewonnen. De etappe ging over 192 kilometer van Kufstein naar Regensburg. Ciolek, woensdag ook al ritwin naar, versloeg in de massasprint zijn landgenoot Erik Zabel en de Spanjaard José Joaquin Rojas. De Duitser Jens Voigt behield de lei derstrui. De Nederlandse belofte Robert Ge- sink staat derde. Vandag wacht de renners een individuele tijdrit over 33 kilometer, die beslissend zal zijn voor het klassement. Ciolek, twintig pas en vorig jaar wereldkampioen bij de beloften, had na de sprint veel lof voor zijn ploeggenoot Andre Greipel. „Hij heeft me perfect door de laatste bocht geloodst. Daarna ben ik zelf de sprint aangegaan." Zabel, zijn De Duitse sprinter Gerald Ciolek wint voor de tweede keer op rij een etappe in de Ronde van Duitsland. Jens Voigt is leider met nog één tijdrit te gaan. grote voorbeeld, kwam er niet aan te pas. Voigt had in de vlakke rit niets te duchten. Vandaag zal blijken of de veteraan van CSC de Duitse ronde voor de tweede keer op rij kan winnen. Voigt heeft een voor sprong van 33 seconden op de Spanjaard David Lopez Garcia en 1.14 op Gesink. Levi Leipheimer, wellicht door zijn capaciteiten als tijdrijder Voigts grootste concurrent, is vijf de op 1.31 van de leider. „Ik zou graag geloven dat mijn voorsprong voldoende is, maar alles is nog mo gelijk", keek de Duitser gisteren vast vooruit. Robert Gesink, die deze week schitterde in de koninginnerit, ver dedigt in de tijdrit zijn derde plaats en zijn leidende positie in het jongerenklassement. De Deen Chris Sörensen is met slechts tien seconden achterstand zijn grootste concurrent. „Ik denk dat ze weinig voor elkaar onderdoen, de vorm van de dag zal wel bepalen wie het sterkste is", is de verwachting van ploeglei der Frans Maassen. De Limburger verwacht dat Discovery-kopman Leipheimer, die een paar jaar gele den nog voor Rabobank reed, het tweetal in de tijdrit zal passeren in het klassement. QINGDAO - Zeiler Pieter-Jan Post ma, vorige maand tweede op het WK, heeft de tweede race van de pre-olympische regatta in het Chi nese Qingdao gewonnen. De Friese Finn-stuurman begon in het veld van 25 boten met een vijf tiende plaats. „Dat was slecht, ik was niet scherp genoeg", aldus Postma. Hij zag de uit de America's Cup te ruggekeerde Ben Ainsley, meervou dig wereld- en olympisch kam pioen, een eerste en tweede plaats behalen. Als Postma deze week bij de eerste zes eindigt, is hij zeker van uitzending naar de Spelen. Het Yngling-damesteam (Renee Groeneveld, Annemieke Bes en Marije Kampen) begon in Qing dao sterk aan de race met een tweede en vierde plaats. Wegens gebrek aan wind kon giste ren nauwelijks worden gevaren. Al leen de 470-dames konden het wa ter op. De drievoudige wereldkampioenes Marcelien de Koning en Lobke Berkhout noteerden een tweede plaats. Ook voor deze twee zeil sters geldt: als ze bij de eerste zes eindigen, is een ticket voor de Spe len van volgend jaar binnen. ARANDA DE DUERO - De Franse wielrenner Aurélien Passeron heeft de derde etappe van de Ron de van Burgos op zijn naam ge schreven. De 23-jarige Passeron was de sterk ste in de sprint van een kopgroep van zes na een rit over 160 kilome ter van Burgos naar Aranda de Duero. De Litouwer Aivaras Bara- nauskas werd tweede, de Belg Tom Stubbe derde. De Colombi aan Mauricio Soler behield de lei ding in het algemeen klassement. MANNHEIM - De Nederlandse rui ters gaan volgend jaar waarschijn lijk twee weken eerder naar Hong kong voor de Olympische Spelen. Enkele tests hebben afgelopen week aangetoond dat dat verstan dig is. In Hongkong zijn de temperatuur en de luchtvochtigheid hoog. De paarden hebben tijd nodig om te acclimatiseren. De dressuurpaar- den gaan eerder dan de springpaar den, omdat ze eerder in actie moe ten komen. 'f LOS ANGELES - David Beckham viert een feestje, nadat hij zijn eerste treffer voor Los Angeles Ga laxy heeft gemaakt. Bij zijn debuut als basisspe ler én aanvoerder voor de Amerikaanse club, schoot de Britse vedette fraai een vrije trap bin nen. Beckham, bij Real Madrid weggelokt met een contract ter waarde van 250 miljoen dollar, bereidde de tweede treffer voor. Galaxy won daardoor de halve finale van de Superliga tegen DC United met 2-0. De middenvelder kwam tot dusver door een enkelblessure nog nauwelijks in actie voor LA Galaxy. foto Kevork Djansezian/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66