laat expressief gezicht zien Thoolse sterren op de dansvloer voor Pardoes Verdachte wil ex niet meer zien Verkoper door dieven afgeleid Wedstrijd voor goed doel met weervrouw en wethouders. B PZC Vrijdag 17 augustus 2007 27 MIDDELBURG - De 43-jarige Terneu- zense verdachte weigerde gisteren in de Middelburgse rechtszaal te ver schijnen. Zijn ex uit 's-Heer Arends- kerke zat daar op de publieke tribune en haar wenst hij nimmer meer te zien. De man stond terecht voor mishande ling en bedreiging van drie van zijn vroegere relaties; twee Terneuzense vrouwen en een uit 's-Heer Arends- kerke. Die laatste zou hij volgens offi cier van justitie J. Velleman ook tot tweemaal toe hebben verkracht. Advocaat J. Wouters erkende dat zijn cliënt bedreigingen uitte en uithaalde als hij dronken was. De verkrachtin gen zou hij echter niet hebben ge pleegd. Velleman eiste achttien maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk en beta ling van 1000 euro aan zijn ex uit 's-Heer Arendskerke. Uitspraak op 29 augustus GOES - Uit een winkel aan de Gast huisstraat in Goes is gistermiddag rond 16.15 uur beeld- en geluidsap paratuur weggenomen. Terwijl de verkoper een aantal klanten (waar schijnlijk metgezellen van de die ven) te woord stond, hebben de dieven kans gezien een LCD scherm en een cinemaset weg te nemen. door Rob Paardekam THOLEN - Wie Marjon de Hond eens iets anders wil zien doen dan weerpraatje houden, moet op 23 november in Meulvliet zijn. Sa men met zeven andere 'sterren' uit Tholen stapt ze op die dag de dansvloer op om geld in te zame len voor Villa Pardoes, een vakan tieverblijf voor zieke kinderen. Het evenement Dansen met Thool se sterren is een initiatief van de stichting Presentatie Thoolse Be drijven. Die werd enkele jaren gele den opgericht met als doel het or ganiseren van een Thoolse deelna me aan de bedrijvenbeurs Contac- ta. „Dit jaar was daar geen animo voor", zegt voorzitter Rens Elen- baas. „En aangezien we niet het he le jaar niets willen doen, hebben we dit bedacht." Behalve Marjon de Hond hebben de organisatoren ook de Thoolse wethouders Marianne Velthuis en Eric Goossen gestrikt. Zij gaan, net als de andere deelnemers, straks een aantal keren oefenen bij dans studio Jac van den Elshout in Ber gen op Zoom om er op de grote avond - samen met hun professio nele danspartner - een fraai tango, rumba of paso doble uit te kun nen gooien. 'Ik ben niet zo'n walstype. Voor mij mag er best een beetje tempo in zitten' Nou ja, Goossen geeft aan het lie ver bij een foxtrot of een walsje te houden. Veilig, maar slim. „Ik hou van dansen, maar doe het veel te weinig", aldus de wethouder. Voor Velthuis mag het best iets spannender. „Ik ben niet zo'n wals type", vertelt ze. „Er mag best een beetje tempo in zitten." Goossen heeft Velthuis over de streep ge trokken. „Hij vertelde me dat hij absoluut niet kan dansen, maar het voor het goede doel wel wil doen. Ik dacht: dan moet ik het ook maar wagen. Vroeger heb ik wel op dansles gezeten, maar het is behoorlijk weggezakt. Ik vind het leuk, maar mijn man wil niet op les." Het deelnemersveld bestaat verder vooral uit lokaal bekende onderne mers. Niet iedereen kan gaan kij ken, want de organisatie verkoopt tafels aan bedrijven. Er zijn er vijf tien en ze kosten 1350 euro per stuk. Als de zaal vol zit, mag Villa Par does straks dus ruim twintigdui zend euro bijschrijven. Marianne Velthuis foto Gemeente Eric Goossen foto Willem Mieras Marjon de Hond foto NC Georg Riel, Willemien Evers en Henny van Zunderen (r) hebben de kunstroute door de Goese Polder opgezet en de tentoonstelling in de bibliotheek ingericht. Eén van de werken op de tentoonstelling is een beeld van deelnemer Eduard Arutjnian. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53